Jump to content


Linn Keilidh spkr 015/3 tviter


fuyshe

Recommended Posts

12 sati ranije, fuyshe said:

Da li se tu moze nesto popraviti ili da trazim zamjenu?

Nisam našao info da li taj visokotonac poseduje ferofluid u procepu. Jedan od razloga stišanog rada visokotonaca može da bude njegovo zgušnjavanje vremenom i gubitak željenog viskoziteta koje se lako, brzo i jeftino servisira/obnavlja.

Link to comment
Share on other sites

Ako je do ferofluida. Visokotonac je ispravan, ali ga zgusnuti/osušeni ferofluid koči u radu pa radi tiše. Ne treba ništa da se premotava. Čak i kada visokotonac ne proizvodi zvuk, može biti prekid od kontaktne pločice do spulne i nije uvek najgori scenario da su pregoreli namotaji na spulni.

Svakako se, u slučaju ferofluida, rasklapa i otvara ceo visokotonac, ali se samo čisti procep u magnetu od starog ferofluida i sipa novi ili se stari samo razredi. Jednostavan rad. Za tim se sklapa, centrira i steže na idealno centriranoj poziciji. Ništa skupo niti komplikovano.

Visokotonac može i bez njega da radi.

Link to comment
Share on other sites

Kaže ovako na jednom forumu:

the difference between the 015/3 and 015/5 is the finish on the face plate

Onda su to isti visokotonci koji se vizuelno razlikuju. U svakom slučaju, najverovatnije će biti sve u redu kad se zameni ferofluid na oba visokotonca. Ommetrom ih premeri svakako, treba da budu približno isti.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi,zasto proverene informacije sa foruma.Ziva firma,postoji helpline.Pozovete i pripremite se na malo Škotskog dijalekta ili posaljete mail,usput pitate imaju li visokotonaca na lageru.Jest im to zadnja briga,al sam dobio par puta odgovore i pomoc i za 30g staru stvar.Cak i par sitnica gratis.Posaljete samo pri upitu serijski broj.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, sondek said:

Ljudi,zasto proverene informacije sa foruma.Ziva firma,postoji helpline.Pozovete i pripremite se na malo Škotskog dijalekta ili posaljete mail,usput pitate imaju li visokotonaca na lageru.Jest im to zadnja briga,al sam dobio par puta odgovore i pomoc i za 30g staru stvar.Cak i par sitnica gratis.Posaljete samo pri upitu serijski broj.

Pa to je vec uradjeno u startu. 

Savjetovali su da ih zamijenim i to drugim proizvodjacem. 

Ne bih kopao po forumima bezveze. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, sondek said:

Odlicno.Nisi napisao da si ih kontaktirao. Predpostavljam da su te uputili na Hiquphon koji ih je snabdevao tviterima, pravili su neke zamenske koji su pasovali dimenzijama i karakteristikama na stare linn zvucnike.

 

 

Jeste Sondek, u pravu si. 

Huiquphon su mi skupi sad pa gledam ove 015 ili 038. Ocigledno Linn nisu imali srece ni pameti s ovim tviterima, sto mi je cudno. 

 

Hvala za link!

Ja i dalje trazim po netu ove originalne ali sve ide ka tome da cu u buducnosti da uzmem ove danske u paru, kostaju 300e par. 

 

Inace, Linn podrska nisu puno pricljivi, nesto ih puno ne zanimaju price o popravci i sl, samo upucuju na Hiquphon.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, fuyshe said:

 

Hvala za link!

Ja i dalje trazim po netu ove originalne ali sve ide ka tome da cu u buducnosti da uzmem ove danske u paru, kostaju 300e par. 

 

 

Je si li kontaktirao tog tipa sto je ponudio te tvoje navodno nekoriscene?Registrovan sam na tom forumu pa mogu proveriti li potraziti ih tamo.Imaju oni Classifieds,ali ne mozes postaviti tamo oglas bez 50 postova.Ja bih to odneo Sinisi u Sinevoice,i to oba zvucnika.Ali ako nesto zatreba sa Pfm samo reci.

Link to comment
Share on other sites

Prije svega, da zahvalim svima na forumu oko angažovanja i savjeta, prijatno sam iznenađen što postoje ljudi koji su spremni da pomognu. 

Poslao sam poruku liku na Pfm forum, mozda odgovori. 

Kontaktirao sam Sinišu, njegov je predlog da pošaljem zvučnike, a ako ne mogu, onda tvitere. Nešto od toga ću da uradim, mozda ne uspijem da transportujem zvučnike iz Podgorice a znam da bi tako bilo najbolje. 

Nisam rotirao tvitere, oni su zaliveni nekim silikonom a ja nisam stručnjak niti ih ima đe živim. 

Što se tiče skretnica, rečeno mi je i njih da slikam (moram da provalim što je to i kako uopšte da dođem do njih). Zvučnici inače imaju prelijep zvuk, uz ovu manu oko koje se sve vrti. Uzeo sam ih za kućno slušanje, imam skromne ostale komponente, koje ću vremenom da zamijenim. 

Zakacio bih slike nego su preteske, mozda ih okacim na neki sajt. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...