Jump to content


Rega p2 successor


joyba

Recommended Posts

Тањир је направљен од акрилног стакла и предвиђено је да плоча иде директно на њега. То је један од разлога добре репродукције јер се вибрације из плоче директо куплују у диск који је по својим карактеристикама сличан плочи. Ја тако користим без проблема већ много година.

Постоје намески акрилни матови за дискове од метала других грамофоа.

Који ће кабал од ручице до пред. да уграде? Надам се да неће Д502. Ја имам један метар тог кабла и поклањам га ако је неко заинтересован.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Сада видим да је кабал дужине свега 93цм. Давно је то било, скратио сам га за нека унутрашња ожичења неког уређаја. Сувише је то кратко за ручицу. Да не скрећемо сувише од теме. Када сам већ поменуо Формулу5 ево како изгледа. Иначе била је у подруму и потопљена у поплави двадесетак дана. Дизајнирана у Аустралији и Енглеској, а направљена у Јапану. Нико не може да парира Јапанцима када је квалитет израде у питању. Имала је само једну ману, била је сувише јефтина за захтевне аудиофиле.

IMG_20200929_141653_BURST19.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, joyba said:

Jeste taj kabal mi ugradjuje, znam da je 40€ i znam da sam za ostale kablove u sistemu dao preko 1000€ ali slabo se razumem u fono kablove. Koji kabal preporučuješ za ovaj gramofon?

Нема сврхе да ти ја нешто препоручим чим си дао 1000Е на каблове јер то није у складу са мојим погледом на ствари. Ја ту увек користим Van Damme pro patch аудио коаксијалац од 1.5 фунти за метар. Флексибилан, полиуретанска изолација, ОФЦ, дупли ширм од графита и бакра. Тридесет процената британских студија користи такве или сличне каблове. Наравно, сувише је јефтин за аудиофилска схватања.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, joyba said:

Nisam sad najbolje razumeo d502 je loš kabal? Taj van damme se bolje čuje? Ja bih vrlo rado kupio jeftin kabal, nije mi bitna specifikacija ni cena, samo rezultat, a dosadašnje iskustvo mi govori da je teško sreću naći sa jeftinim kablovima.

Код мене је 502 радио веома лоше тј. затворено и расплинуто без фокуса. Ти си своје ставове о кабловима већ формирао и узалуд је да те сада ја убеђујем да је професионални кабал од 1.5 фунти добар , а јефтин је јер је намењен другој врсти корисника. Што се пре ослободиш од утицаја оних који  манипулишу и продају квази теорије за велик новац, тим боље. Уосталом, снимци које слушаш су прошли кроз много метара каблова као што су Ван Дам и сл.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

Gde si kupio gramofon. Ko ugrađuje 502?

Gramofon sam kupio bg-u od čoveka koji je 2016. Godine kupio od Tome(majstor na kp) i skupljao mu prašinu do juče zbog lošeg zvuka tako on kaže a i verujem mu jer je zvuk bio dosta loš kad je stigao kod mene.

Ožičenje sam radio kod Koste u koratu.

Link to comment
Share on other sites

Stigao je gramofon sa ožičenja. Iako bi trebalo da prodje neko vreme sa se usviraju kablovi mogu da kažem sam jako prijatno iznenadjen promenom u pozitivnom smislu. Prvo gramofon radi sa tako malo bruma da pojačalo može skoro do kraja da se pojača i neće biti mikrofonije, neverovatno koliko sam dobio na detaljima poboljšala se i dinamika, svira da kažem dosta neutralnije i samim tim malo hladnije u odnosu na regu, ide na svetliju stranu ali verujem da će se to promeniti kad se usviraju kablovi. Neverovatno mi je koja razlika u odnosu na ožičenje koje je radio Toma.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, joyba said:

Stigao je gramofon sa ožičenja.

Колико сам схватио, ручица је већ била ожичена са ВДХ жицама. Промењен је само кабал од базе? Провери помоћу апликације за мобилни  тачност брзине јер Пинк често одступа од ње.

Link to comment
Share on other sites

Ručica je bila ožičena(cardas)sa sve cordial cmk 422 interkonektom od starane gosn Tome, meni taj zvuk nije odgovarao pa sam sve ponovo odradio u koratu vodeći se time da PT mora da svira bolje od rege P2.

Aplikacija kaže da se vrti na 33,6 rpm, inače ovaj moj primerak pošto se vrti samo na 33 je neka gti varijanta koja bi trebalo da ima kvalitetnije napajanje od one koja se vrti na 33 i na 45 rpm.

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, sondek said:

Koliko znam tu je isti motor kao kod Linn/Kuzma ...pa neki sledeci apgrejd moze da ti bude u vidu eksternog napajanja pri cemu dobijes i 45rpm.Napajanja uticu znacajno na zvuk

Toma reče da je počeo da radi sa bratom ta neka zamenska napajanja za PT, pošalje mu se gramofon i oni zamene te neke komponente u gramofonu nekim svojim kvalitetnijim za oko 70€ i tu bi dobio i 45rpm.

Da li možeš da mi objasniš kako napajanje gramofona može da poboljša zvuk? Nikad mi nije bilo to jasno.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ni meni,ali onda vidis kod iste firme 2-3 tipa napajanja.Ljudi se kunu u velike razlike.I sam sam bio na jednoj demonstraciji i cuo.Onda mi je to i Karan potvrdio koji ni sam nije verovao.Napravio je za nekog i iznenadio se i sam.Radio je to i Kuzma,Linn ,Pink...za linn recimo imas bar 10 napajanja od raznih proizvodjaca i to sve pase i kod tebe,isti je motor.

Ako ti to za toliko para Toma uradi ne razmisljaj.Meni je recimo palo napamet hercules napajanje koju stave ljudi u osnovnog sondeka da dobiju 45 rpm da ti predlozim,to je samo na ploci pa se ugradi...u nivou je cenovno tog Tominog,polovno naravno ako naleti.Ali ipak ga moras negde smestiti...

Neko strucniji bi bilo lepo da objasni,precizna i stabilna brzina je najbitnija to znam.Najnovije linn svo vreme meri i koriguje brzinu.Kosta puno,i nisam tako ambiciozan ali jedan pololovan Lingo 2 ce mi izbiti dodatnih 500-600 iz dzepa.Recimo mnogi korisnici su ga opisali kao najveci medju apgrejdima koji su radili po korisnickim grupama gde sam i sam.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...