Jump to content


Rega p2 successor


joyba

Recommended Posts

1 sat ranije, Aoxomoxoa said:

Koja je cena za tt2?

Heybrook tt2 je sa rucicom bio cenovno u rangu sa Thorens td126IV,a bez rucice sa 160S.

Odprilike realno oko 250-300 eur za dobar primerak baze i solidna rucka za jos toliko ili neka koja je bila visoka klasa iz tog vremena za 500-600.Recimo ako ukebas dobar Ittok mozes da ustedis kako rekoh par stotki u odnosu na lp12,ubacis ih u budzet za glavu.Ne volim bas sto su cene Ittoka toliko otisle zbog vintage fanova,pa bolje juriti nesto povoljnije.Meni je zelja Ittok 3 ali zbog sumanute cene sam vec digao ruke od toga,pa nek ostane neostvarena.Dok god covek ima nesto neostvareno u ovom sportu,a i u zivotu, dobro je

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

36 minutes ago, sondek said:

Jbt jel ovo hifi forum ili žeMski forum za naguzzi namestaj

Dobro de što varničiš. Bitno je kako zvuči ali ga to prolepšati neće:D Nije on baš najružniji, prodaje se jedan ružan u pm, a sad možda i on super zvuči.

Mnogi od nas slušaju muziku zatvorenih očiju, sada to može biti jedan od razloga...Mslim da ne gledaju rugobe za koje su odvojili velike novce...:listen

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, violent femmes said:

Imaš jedan Roksan Xerxes sa Tabriz ručicom u KŠ- u. Opaka makina sa opakom ručicom. Oglas je na k/p. 

Ja sam od čoveka koji prodaje taj Xexes kupio drugi komad (imao je 2kom.).

Prezadovoljan sam gramofonom.

Kod Xerxesa treba voditi računa jer postoje 2 različita modela baze u odnosu na mogućnost montiranja ručke, nazovimo ih uslovno ''Linn mount'' i ''Rega mount''. Meni je odgovarala ova druga baza za moju ručku Grace g840f, pre nje je bila Rega rb250. Igor Gligorov mi je rekao da tu nisu preporučljive nikakve modifikacije.

Ta ručka je odlična za modifikaciju i kada je modifikovana praktično je best buy i potrebno je dosta platiti ručku koja bi bila bolja. Ovo mi je potvrdio i Igor koji tu ručku modifikuje i stavlja na svoje gramofone koji su u dosta višoj klasi.

Pošto @joyba već ima Regu rb250 mogao bi da joj promeni teg i lezšte tega i uzme drugu bazu npr. taj Pink LPT ako Toma hoće da proda bez ručke.

Ta priča da svi gramofoni do 1000 evra isto zvuče nema veze sa zivotom @džonibigud

 

Link to comment
Share on other sites

Ok koliko sam razumeo ovo bi bio redosled kupovine gramofona po kvalitetu koji su dostupni u ovom trenutku kod nas:

1. Pink triangle lpt + rega 250 ili 300

2. Linn axis + linn basic plus

3. Systemdek IIX +systemdek ručka

4. See revolver + linn basic plus

roksana bih zaobišao zbog visoke cene

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Ja sam od čoveka koji prodaje taj Xexes kupio drugi komad (imao je 2kom.).

Prezadovoljan sam gramofonom.

Kod Xerxesa treba voditi računa jer postoje 2 različita modela baze u odnosu na mogućnost montiranja ručke, nazovimo ih uslovno ''Linn mount'' i ''Rega mount''. Meni je odgovarala ova druga baza za moju ručku Grace g840f, pre nje je bila Rega rb250. Igor Gligorov mi je rekao da tu nisu preporučljive nikakve modifikacije.

Ta ručka je odlična za modifikaciju i kada je modifikovana praktično je best buy i potrebno je dosta platiti ručku koja bi bila bolja. Ovo mi je potvrdio i Igor koji tu ručku modifikuje i stavlja na svoje gramofone koji su u dosta višoj klasi.

Pošto @joyba već ima Regu rb250 mogao bi da joj promeni teg i lezšte tega i uzme drugu bazu npr. taj Pink LPT ako Toma hoće da proda bez ručke.

Ta priča da svi gramofoni do 1000 evra isto zvuče nema veze sa zivotom @džonibigud

 

Znam da je imao dva primerka. Razgovarao sam sa Zoranom i hteo da pazarim komad koji ste kasnije vi kupili sa Reginom ručicom. Najviše me je odbilo od kupovine saznanje da ti modeli imaju problema sa gornjim delom baze, jer im gornji deo baze volšebno vremenom propadne, ima čak i par video zapisa na youtube sa tom temetikom. Zato sam uzeo onog modifikovanog Kenija, sa Regom Origin Live 250, ručica je externo i interno ožičena, dobio + teži origin live teg namenjen za mc zvučnice i par sitnica od ručice:blah:blah

Link to comment
Share on other sites

Just now, violent femmes said:

Znam da je imao dva primerka. Razgovarao sam sa Zoranom i hteo da pazarim komad koji ste kasnije vi kupili sa Reginom ručicom. Najviše me je odbilo od kupovine saznanje da ti modeli imaju problema sa gornjim delom baze, jer im gornji deo baze volšebno vremenom propadne, ima čak i par video zapisa na youtube sa tom temetikom. Zato sam uzeo onog modifikovanog Kenija, sa Regom Origin Live 250, ručica je externo i interno ožičena, dobio + teži origin live teg namenjen za mc zvučnice i par sitnica od ručice:blah:blah

Da, to je poznat problem, ali se lako rešava.

Taj Keni je prelep :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, joyba said:

Ok koliko sam razumeo ovo bi bio redosled kupovine gramofona po kvalitetu koji su dostupni u ovom trenutku kod nas:

1. Pink triangle lpt + rega 250 ili 300

2. Linn axis + linn basic plus

3. Systemdek IIX +systemdek ručka

4. See revolver + linn basic plus

roksana bih zaobišao zbog visoke cene

Već napisao, da ponovim:
ja bih zaobišao 2, 3, 4.

Ne ulazim da li je Xerxes-ova cena visoka, taj gramofon je najmanje klasa iznad drugih navedenih :)

Link to comment
Share on other sites

Vezano za Roksan Xerxes:
ne vidim zašto se toliko potencira "plinth sag" za Xerxes Mk 1 gramofone - jeste to "problemčić", ali se rešava za 15 minuta - provereno (mao sam do sada 4 ili 5 xerxesa, na svakom sam radio "patch", na nekima preventivno).

Da dopunim/ispravim @Aleksandar75 post oko plinta:
- kod Roksan Xerxes Mk 1 ne postoji klasičan armboard kao kod većina gramofonskih baza - ceo gornji plint je praktično veliki armboard - zato je potrebno kupiti verziju (ili plinth)  za ručicu koju želite - rega/roksan, linn, sme ili nešto četvrto.
Uz malo truda i para, taj plint se može i napraviti.
 

Link to comment
Share on other sites

Stigao PT LPT mada nema oznake nigde da je to taj gramofon, ručka je rb-300 čovek kaže da je VDH ožičenje mada je interkonekt kabal cordial cmk 422 (kabal od 250 din) valjda je samo ručka ožičena, gramofon radi samo na 33 obrtaja to sam saznao tek kad sam ga kupio. Moram da nadjem tanji mat pošto ručka nije paralelna sa gramofonom zbog mog debelog mata. Inače ovaj upgrade sa rege je koštao 200€ za sad, videćemo da li je opravdan. Hvala svima na pomoći :)

 

0A988814-CA04-4F47-B681-E5D688E0F74B.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Hehe dobro dosao u 33.33 only club.Ja vec 20g nikako da stignem do 45rpm opcije na lp12...to se zove sporos'.

Salu na stranu sjajan apgrejd za svega 200 eura.Nikad mi nije bilo jasno kako ljudi takvu sansu propuste da urade.Oracle i Pink su jedini gramofoni koje nekad pozelim u kuci pored ili umesto Lp12.

Uzivaj ,cheers! :cheers

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala ali uživanje će malo da sačeka, posle 3. Ploče sam ugasio muziku. Nastaviću kad budem zamenio cordial mikrofonski interkonekt od 250 din. Sutra bi trebalo da se čujem sa Tomom(on je uvezao ovaj gramofon) da mi kaže da li je radio ožičenje ručice ili ne da bih znao da li treba i to da se uradi. Za regu sam radio ožičenje kod Koste u koratu, da li ima da to neko bolje radi u Beogradu? Ne žalim se na kostin rad nego samo pitam i eventualno da proveri moje youtube podešavanje zvučnice sa jeftinim protraktorom :)

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam Kosta je uvoznik za Vdh.Ako si bio zadovoljan proslim poslom sto bi ga menjao.Stari gramofondzija.Nisam ga video skoro 30g ali ako se dobro secam,davno je bilo, imao je tad Grasshoper ili mozda nesto sa samog vrha Vdh i Esl.Pao sam tad, kao klinac na informaciju u nesves' kao sto bi danas pao neki klinac kad bi video Lamborgini.

Jedan mali hint ako volis da nekad promenis kabl,taj regin jeste ocajan po mnogima usko grlo.Kad promenis ozicenje unutar rucke nek ti ugradi mini 5pol din Cardasov konektor,ima to kod Tome. Kvalitetan je i moci ces nakon toga da probas razne kablove,ponekad apgrejdujes... Ja sam imao takav,pa sam ga dao kolegi da bi napravio konekciju na Rega rucki.

http://www.cardas.com/m_din.php

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, joyba said:

Hvala ali uživanje će malo da sačeka, posle 3. Ploče sam ugasio muziku. Nastaviću kad budem zamenio cordial mikrofonski interkonekt od 250 din. Sutra bi trebalo da se čujem sa Tomom(on je uvezao ovaj gramofon) da mi kaže da li je radio ožičenje ručice ili ne da bih znao da li treba i to da se uradi. Za regu sam radio ožičenje kod Koste u koratu, da li ima da to neko bolje radi u Beogradu? Ne žalim se na kostin rad nego samo pitam i eventualno da proveri moje youtube podešavanje zvučnice sa jeftinim protraktorom :)

Ja bih na tvom mestu, u tu Regu RB250 ugradio Cardas X4 33AWG ozicenje izjedna, od glave do phono preampa. To moze Toma da ti uradi (ima i zicu). Ja sam to uradio na mojoj RB250, i to je mozda i najveci gramofonski apgrejd u mom phono delu sistema (podsecanja radi, gramofon je Systemdek, mada to sada vise i nije taj gramofon, kako sam nedavno ubacio plinth od bambusa). Inace, PT TOO mi je bila tiha patnja, dok nisam unapredio Systemdeka - oba gramofona imaju visecu subsasiju, sto je dobra stvar. No, da ne pametujem mnogo, verujem da bi za PT kolega @Soldererimao mnogo pametnih stvari za reci.

U svakom slucaju, u zdravlju da te sluzi, naslus'o se vinila do besvesti! :)

Edit: Ispravka. Posto je RB300 u pitanju, ne mogu da tvrdim da Cardas prezicenje izjedna donosi napredak kao kod RB250, ali eto, neka ostane opcija za razmisljanje. Toma je u tom smislu najiskusniji, prezicio je tih Regi mali milion. Takodje se treba poigrati i sa tegom, tu se ostvaruje takodje napredak...

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, Dražo said:

verujem da bi za PT kolega @Soldererimao mnogo pametnih stvari za reci.

Нажалост, од Пинк модела једино о ПТ-ТОО моделу зам све што је потребно. Пинкови грамофони су изванредно конструисани, витални делови су савршено израђени ( радио неко други) али је контрола квалитета склапања увек била лоша. Пинк као фирма је лоше пословао у смислу маркетинга и односа према купцима. Оснивач и конструктор Пинка Артур Кобесеријан сада има фирму Фанк Фирм и видим да и даље има проблема у пословању, купци се жале да не могу добити савет од њега, сајт је несређен итд.

Ко има среће и дође до доброг примерка имаће одличну репродукцију. Ја сам мој грамофон купио још 1988 године. Електронска регулација напајања је одлична и за данашње стандарде, пар пута сам мењао све електролите у њему. На сваке две године нови каиш, а једном годишње замена уља и на диску и на мотору. Недавно сам после 25 година (!) поново уградио Формула 5 јунипивот ручицу и сада се кајем што то нисам раније урадио.

Link to comment
Share on other sites

И ја сам сада заменио унутрашње жичице јер сам већ имао од раније ВДХ купљене код Кората. Код Формуле 5 то није тако лако. Када сам их куповао пре 15 година био сам умерени кабломан. Поштујем друге, али разлике није било у одосу на фабричке. Извињавам се свима, али ја мислим да је Регин кабал оптималне конструкције за ту намену и не бих га никад мењао. Флексибилни коаксијалац, као код старих Торенса. Зашто је то тако превазилази оквире овог форума. Цена те услуге је иначе неморално висока. Боље додати још толико и купити нпр. Ортофон Квинтет Блу.

Link to comment
Share on other sites

Moj gramofon je već u koratu na ožičavanju, nego nisam znao da je fabrika preporučila da se ne koristi mat nego da se ploče stavljaju direktno na njihov plastični tanjir, zar se tako ne grebu ploče? Ako stavim mat onda ručica nije više paralelna sa gramofonom i treba da se podigne na gore nekim podloškama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...