Jump to content


Rega p2 successor


joyba

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5 sati ranije, joyba said:

To duplo probija budžet,

SEE Revolver

Systemdek IIX

nemoguće da nijedan od ovih gramofona ne svira bolje od rege p2...

Axis svira bolje,lpt svira,Systemdek svira,Roxsan svira ... ukljuci na spisak Heybrook tt2,Kuzmu...

Sve su to gramofoni dosta bolje izrade i zvuka i vredni doplate.Bices odusevljen razlikom,otkriti mnogo skrivene muzike i brazdama ploca iz dosadasnje kolekcije.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, joyba said:

Da da video sam taj oglas al rekoh da vidim da li to može jeftinije :)

Ako se usaglasiš oko cene sa vlasnikom kupi. To jeste odlično. Mislim da je i cena super korektna. Možda je bolje da kupiš bez zvučnice. Kada si već u Kruševcu odeš do Majstora Toce za odgovarajuću zvučnicu. On ima veliko iskustvo oko istih i veoma povoljnu ponudu.

Link to comment
Share on other sites

Obično ne komentarišem u ovakvim temama, ali moram, jer me nervirate :)

Joyba je napisao da je ručka Rega RB250 sa vdh ožičenjem, što znači da se može iskoristititi na većini gramofinskih baza do par K € - jedino što (verovatno!) ostaje je zamena nosača protivtega i protivtega za neki bolji (RB300, Origin live ili Michell tehnoweight - zavisi od budžeta).
Većina gramofona koje ste preporučili je sa ručicama slabijiim od gore navedene rb250 - čak i tabrizzi sa dosta većom cenom je tu negde - svodi se na ukus i na sinergiju sa bazom.
Od baza, my 2c, zaobiđi: Linn Axis, Systemdek IIx, Revolver...

Rezime: da ja kupujem, zadržao bih ručicu i probao da nađem LPT (od navedenih) u odlično očuvanom stanju (težak posao!) bez ručice - pretpostavljam da bi baza koštala do 500eur).
Morao bi da platiš mnogo više da dobiješ zaista bitan napredak. Sledeći korak bi bila neka dosta bolja baza, ranga 1K+, opet sa rb250 ručicom za početak.

Edit: u slučaju razdvajanja Planara 2 i ručice, verovatno možeš da dobiješ 100€ +/- za planar 2 bazu (zavisi od stanja, verzije tanjira i sl).




 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam upravo hteo da napišem nešto slično. Jednostavno ne verujem da budget gramofoni kakvi su: Revolver, Systemdeck, Axis... sviraju bolje jer imaju takođe budget ručice. Ovde će bitnu zvučnu razliku doneti pomenuti Roksan sa Tabriz ručicom, definitivno Kuzma.... i slični gramofoni/baze/ručice tog ranga. Gramofoni tipa Revolver, Axis, Systemdeck sa njihovim ručicama su takoće boranija.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Infidel said:

Obično ne komentarišem u ovakvim temama, ali moram, jer me nervirate :)

Joyba je napisao da je ručka Rega RB250 sa vdh ožičenjem, što znači da se može iskoristititi na većini gramofinskih baza do par K € - jedino što (verovatno!) ostaje je zamena nosača protivtega i protivtega za neki bolji (RB300, Origin live ili Michell tehnoweight - zavisi od budžeta).
Većina gramofona koje ste preporučili je sa ručicama slabijiim od gore navedene rb250 - čak i tabrizzi sa dosta većom cenom je tu negde - svodi se na ukus i na sinergiju sa bazom.
Od baza, my 2c, zaobiđi: Linn Axis, Systemdek IIx, Revolver...

Rezime: da ja kupujem, zadržao bih ručicu i probao da nađem LPT (od navedenih) u odlično očuvanom stanju (težak posao!) bez ručice - pretpostavljam da bi baza koštala do 500eur).
Morao bi da platiš mnogo više da dobiješ zaista bitan napredak. Sledeći korak bi bila neka dosta bolja baza, ranga 1K+, opet sa rb250 ručicom za početak.

Edit: u slučaju razdvajanja Planara 2 i ručice, verovatno možeš da dobiješ 100€ +/- za planar 2 bazu (zavisi od stanja, verzije tanjira i sl).




 

U potpunosti se slazem sa razmisljanjem da se sa malo vise para kupi dosta bolji gramofon.Dva Lpt su trenutno na kp.Jedan sa rb 300 drugi sa rb250 i Mitchel tegom i cardas ozicenjem.Jeftiniji lpt od ta dva i ostaviti sebi bolju rucku pa rega u oglas sa slabijom  bio bi moj izbor,pod uslovom da je stanje gramofona odlicno...U suprotnom, bez zelje za vecom gimnastikom i varijanta bez brige je onaj skuplji od Tome koji vec ima mitchell teg i cardas ozicenje.Ujedno i prilika da se cuje direktna usporedba sa svojim sadasnjim i zna sta se dobilo prmenom bas samo baze koja je sustinski deo gramofona.Budzet postoji,pa je takva opcija moguca.Roksan je odlican izbor,ali i najskuplji,treba proveriti da li ima poznat problem sa ulegnucem koji je vec poznata njihova boljka.

Btw.i Systemdek i Axis su daleko bolji gramofoni od rege i konstrukciono i narocito kvalitetom u odnosu na postojeci za vrlo malo doplate,pa je to prica za nekog ko zeli iz ovakvog budzet gramofona preci na bolji sa manjom doplatom nego sto je pokretaca teme namera.

Ko je video i imao te gramofone u kuci, probao ih i uporedio razlike moze o tome da prica...ostalo je trla baba lan da joj prodje dan.Ja jesam i tu nilakvog poredjenja sa regom nema,jednostavno je ispod njih dosta.Kod Aksisa dobija se precizno i kvaliteno odradjen tanjir od legure aluminijuma(Mazak),lezaj u odlicnom kvalitetu,mnogo bolje odradjeno kuciste gramofona i finis,kao i napajanje u A klasi.Kod sistemdeka dodatno i plivajuca subsasija. Pisem namerno o gramofonima, rucke su nesto sto se menja.

Jedan od nasih najpoznatijih servisera i istinskih poznavaoca bivsi kolega Groovy Gavra je nakon sveg svog iskustva sebi uzeo kao izbor Axis sredio ga i na njega stavio fantasticnu Alphason Xr 100.Tu su se nekad lomila koplja izmedju nje i Ittoka kod korisnika u visoj klasi Linn gramofona tj lp12.Vec odavno dok sam ga imao(Axis) mi je rekao da je tu gramofon puno bolji deo gramofona i da ga rucka drzi u budzet klasi gde ga je sam Linn smestio,a da je prava stvar staviti mu bolju rucku poput Ittok ili mozda jos bolje ovo sto je i sam na kraju i u radio sa Alphason.

Mozda malo sira prica,mozda i oftopic u delu, ali vidim da se pominje buranija za vrlo solidne gramofone,pa sam morao.

Edit.post je quote ali se na Infidelov odnosi samo prvi pasus.Dakle ni najmanje neslaganje sa njim.

Link to comment
Share on other sites

Pa čovek je napisao da hoće da pazari gramofon do 1000€, taj gramofon podrazumeva i bolju bazu/ručku gde bi krajnji rezultat bio i daleko bolji zvuk. Nije napisao da hoće da se zajebava i ugrađuje posebno ručku. 

Niko ne spori da su baze Systemdecka i Axisa bolje od Regine, pobogu radi se o šper ploči. Ali će sve jedno oba gramofona teško da nadsviraju isto odlično vdh ožičenu regu 250, gde će se čovek raspametiti šta je zvučno dobio Systemdeckom ili Axixom. Koji btw, nose budget ručice, koje su zadnji put žičene po izlasku iz fabrike. 

Link to comment
Share on other sites

Hteo bih samo da jos pojasnim zasto kao cest predlog dajem Heybrook tt2,nekad kod nas zvanog tetejac.

Po meni je to jedan od najpodcenjenijih gramofona,barem do skoro.Polako ga dosta hvale i na drugim mestima pa mu cena raste.Sve svoje predloge pominjem iz licnog iskustva ,probe ili koriscenja koliko god to mogu,recimo da je to 90%,a ostalo je koriscenje meni bliskih prijatelja.Ovaj gramofon sam imao priliku slusati sa Zeta ruckom,ali i najdirektnije uporediti u svom sistemu sa svojim Lp12.I to samo baze.Moju rucku(Ittok) zajedno sa svojom glavom smo montirali na mk2 bolju verziju tt2 sa dodatnim napajanjem.Imali smo dakle priliku cuti samo razlike u bazama.Moje misljenje je btw. da je baza kljucna u radu gramofona.Razlike izmedju ta dva gramofona potpuno iste konstrukcije su vrlo male,odbosi se na sri tip valhala lp12 sa black liner lezajem iz 90'tih..Drugaciji je lezaj,i masa tanjira kao bitna stavka,plinth mislim da nije od punog drveta,to su ukratko pokeftinjenja izrade.Lp12 ga pobedjuje u visokotonskom i delom u sredjima ali bass je recimo vrlo energican,dinamika odlicna odlican se pokazao za rock,blues ali i u svemu ostalom ...tu cak za rockere bolje lezi,malo manje srednjih pa odatle verovatno.Sve u svemu te su razlike vrlo male,a do skoro je gramofon moga da se nadje vrlo povoljno.Vrlo cesto po ceni Aksisa ili Systemdeka...a bar 500eura svakako jeftinije u odnosu na slicnog sondeka.Tih se 500 lako moze pametno iskoristiti u neki drugi deo gramofonskog set up-a ili pak u manjoj sumi doci do osetno boljeg zvuka nego sto mu je konkurencija.

Mojih 2 tt centa

Link to comment
Share on other sites

Da,ruzna je i ta Koetsu rucka i glava na njemu.

Jbt jel ovo hifi forum ili žeMski forum za naguzzi namestaj.Sta vam je.Valjda je bitno ovde kako sta zvuci,a ne kako izgleda...nadjes ga u drvenom finisu ili ga furniras u neki luksuz ako ti je do toga. Ruzan ko lopov i KuzmaR pa jel to nekog zanima :screwy

Edited by sondek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...