Jump to content


Blu-ray vs(&) Android TV Box


drsimic

Recommended Posts

Pozdrav, 

 

nisam se do sad (nazalost) igrao ni sa Blu-ray playerima, ni sa Android Box-es, ali posto sklapam sistem, za pocetak sa integrisanim pojacalom i zvucnicima, za korektno slusanje muzike, ali doci ce kasnije i AV risiver, hteo bih najjeftinije i najkvalitetnije da dobijem stream FLAC-ova sa moje mreze, a eventualno i internet radio  itd... Dodatno, Blu-ray mi je zanimljiv vise zbog HD zvuka, nego same slike... Vidim da neki Blu-ray imaju podrzan striming FLAC-ova, pa na coax output, sto verujem da radi posao skroz OK, ako koristim DAC u integrisanom pojacalu. Pitanje je, da li neko koristi Blu-ray (deluje da je Sony UBP X700 sasvim ok i za video i za audio) za slusanje muzike sa mreze, kao i gledanje x264 filmova, i da li je to OK u odnosu na npr neki dobar Android Box koji isto ima digitalni audio izlaz? Android Box je verovatno fleksibilniji jer na njega mozes instalirati kojesta (Kodi itd...)... Znam da ima i varijanta sa Raspberry, npr... Ali to ne izadje nesto puno jeftinije od ovih TV boxes, a digitalni izlaz im jednako radi, trebalo bi.

Da, imam Smart TV, doduse ne najnoviji, ne podrzava x265, npr. Ono sto znam je da mi sa YouTube nikad ne salje AC3 bistream na optical, npr. Ne znam da li to uopste podrzava neki od playera?

Sta vi preferirate da koristite za muziku, ali i za filmove, koncerte (to mi je bitno :) ) i sta preporucujete od blu-ray, ili Android TV Box, konkretno, a da je normalne cene?

 

Hvala. :)

Link to comment
Share on other sites

OK, Oppo je dobar, ali skup. Koju razliku pravi u konkretnom slucaju, u odnosu npr na Sony UBP x700 ili nesto slicno, ispod 200E? Posao playera je da procita Disc ili dovuce sa mreze/neta i prosledi mi digitalni audio zapis, eventualno raspakuje FLAC u PCM, ali to svi rade na isti nacin. Mp3 mi nije bitan. Svakako ne zelim da mi radi neki processing audia interno. Mogu da shvatim da je bolji kvalitet izrade, to sigurno. Sto se tice slike, ne znam koliku prednost moze da donese neki jako skup player? Mozda nesto masim.

Link to comment
Share on other sites

Маранц је 2012. направио задњи бд плејер и не подржава већину данас актуелних ствари. С' тим да 7007 и вреди док је 5007 шупљи крш.

Јефтин бд плејер није ништа бољи од андроид бокса. Скуп има квалитетније делове, јачи је и даје бољу слику и звук. Опет најквалитетнију слику можеш добити са десктопа уз помоћ мадвр, али ти треба јака графичка карта.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, drsimic said:

OK, Oppo je dobar, ali skup. Koju razliku pravi u konkretnom slucaju, u odnosu npr na Sony UBP x700 ili nesto slicno, ispod 200E? Posao playera je da procita Disc ili dovuce sa mreze/neta i prosledi mi digitalni audio zapis, eventualno raspakuje FLAC u PCM, ali to svi rade na isti nacin. Mp3 mi nije bitan. Svakako ne zelim da mi radi neki processing audia interno. Mogu da shvatim da je bolji kvalitet izrade, to sigurno. Sto se tice slike, ne znam koliku prednost moze da donese neki jako skup player? Mozda nesto masim.

Idi na Panasonic. Odlicni isto. I ne gledaj sta je skupo, itd. Onda  nadji drugi hobi. Ili poslusaj drugara Vladu sa PC da pustas filmove. Samo da znas, dobro je sa PC. Vrlo dobro. Sa BD playera  je fenomenalno.

Pozdrav i srecno. :)

Link to comment
Share on other sites

Naravno, madvr jede sve sto se kvaliteta slike tice, ali ima to i svoju cenu u vidu jake/skupe/bucne graficke kartice. Doduse moze da radi fino i sa nekom slabijom bez naprednih opcija (tone mapping i slicno).
Uskoro izlazi madvr hardver (Madvr Envy) ali ce kosta koju hiljadu eura/dolara.:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta planiraš da puštaš na BR plejeru, sa BR diskova? Da li uopšte imaš neku kolekciju BR diskova?!?
Ako nemaš i nije ti plan da ih kupuješ, onda uopšte nema smisla ići na BR player, već ti zapravo treba neki streamer ili kao što kažeš, Android Box. Radi sve što rade i napredni BR playeri, s' time da nemaju čitač diskova.

Kupi za početak neki Android Box, oni bar nisu skupi, pa probaj kako rade i kako si zadovoljan.

Oko kvaliteta, khm, kvalitet je skup. Ko reče gore, jeftiniji BR player sigurno nije bolji od Android Box-a. Dobar BR player nije uopšte jeftin (a nema smisla ako nemamo kolekciju BR diskova). Dobar audio/video-player/streamer, ne znam da ima.

Ponajbolja opcija je imati odvojeno audio player/streamer, i video player/streamer. Pogotovo je pitanje koliko vredi ulagati u skupe video plejere, jer se tu standardi jako često menjaju, i može se desiti da za samo par godina nešto od aktuelnih formata ne bude više podržano. U slučaju audia, tu već uglavnom  može dugi dugi niz godina da se koristi isti uređaj.

Link to comment
Share on other sites

Пошто повезујете Blu-ray плејер са Андроид уређајем, предлажем да размислите о неком апарату који има могућност пуштања менија дискова у случају њихових дигиталних копија, рецимо нешто од марки Egreat, Zidoo или Zappiti.

Link to comment
Share on other sites

То је као кад поредиш конзоле и гејмер комп за игрице. Не може... комп их растури...

Исто и овде, ако имаш добар програм и алгоритам (мпц и мадвр) и јак хардвер... толико...

Link to comment
Share on other sites

BR ima smisla samo ako imas kolekciju filmova na disku. Ja moj Sony sklonio sa police pre par godina da ne skuplja prasinu, iako je bio prevazidjen jos par godine pre toga. Na usb-u je citao svaki 5ti film, ili baguje zvuk, prevod, snimak. Sto se tice smart funkcija tesko da ce da po funkcionalnosti da pobedi Andorid Box kome je to manje vise primarna namena. 
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...