Jump to content


Pomoć oko izbora zvučnika vrhunskog dizajna


anubisgrau

Recommended Posts

1 sat ranije, dj.nik said:

To gore su bolje zvuje od L1. Jeste li pogledali karakteristike L1 na Radiomuseum? To odlična osnova? 70-15000Hz sa varijacima od +- 5dB? Za najbitnije - srednjetonsko područje? Bass-a ionako nema.

No, očigledno je dizajn prvenstvena vodilja, dobar zvuk je malo bitan. 

 

Za nearfield da, dobra osnova. Teško se tu dobija 70Hz. Sa druge strane može se dobiti odličan zvučnik za opseg počev od gornjeg basa pa naviše, sa odstupanjima ne većim od +-3db. Kasnije se na tu odličnu osnovu može poraditi na basu, ako život donese bolje uslove.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo su neka moja merenja tog drivera koji bi trebalo da bude u Braun L1 kutiji. Ako je to taj model - nisam siguran. I to bez kabineta.

Ali ipak to je nezan driver sa papirnim vesanjem. AKO prima vece kolicine snage sigurno ce se ostetiti. Ili visokotonac koji je jos manje snage. Moze ALI iskljucivo sa SE pojacalima manje snage do 2A3. Znaci nekih 4-4.5W max. P-P sa EL84 su vec vece snage 12-15W i pocepace ga sigurno... Bice neka proslava, rodjendan popice sa malo vise alkohola, pot ide na gore i gotovo...

Ja bi pre razmislio o Grundigu?

 

Isophon oval P1834 near field.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jedan "out there" predlog...

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/canon-s-70-raritet-ogranicena-serija-izuzetni/oglas/106081845

Nema cene na oglasu, ne znam kako sviri, ali će sigurno biti "conversation piece" tipa dali je butan rešo, dali je štednjak plinskog šporeta ili čak robot za stoni tenis...

Link to comment
Share on other sites

[mention=10679]Majda[/mention] Ovo je bolje nego sto sam mislio. Da to je isti drajver. Mislim da je to negde oko 93-95db eff. Trpece sigurno i veca opterenja ako se odsece u basu. Za kasniji 3-way od 200Hz navise. Tada ce moci bas glasno da se slusa. Sa 12w ce pomerati zidove uz odgovarajuce basove.

 

Eto i merenja pokazuju da je vrlo upotrebljiv, uz minimalne korekcije. I lep pad navise za ukrstanje sa visokim.

 

Za pocetak fin SE od par vati sasvim dovoljno. Ili PP prebacen u triodni mod.

 

Mada, to je samo jedan predlog, zamisao koju sam imao.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Malo probija budzet,ali zvucnici su aktivni pa se moze proci bez pojacala i na tu stranu ustedeti.Za ostatak muzike ima dosta dac ili streamera sa Volume control-om i pc koji vec svako ima.Za 500 funtica cista fenserica.To je nekad kostalo St.P.Kg

https://www.ebay.com/itm/Bang-Olufsen-BeoLab-8000-active-speakers-good-condition/114522877857?hash=item1aaa186fa1:g:rCIAAOSwr-hfUoHt

Link to comment
Share on other sites

Predlozeni Bose zvuce interesantno, osim u bas segmentu.

 

Meni se oduvek dopadao ovaj Elac dizajn:

 

https://m.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/elac-bs-203-2/oglas/105714551#mhs0-1607014353159

 

Nisam ih slusao, ali sam gotovo siguran da u trenutnoj ponudi nema boljih zvucnika za te novce.

 

 Srecno sa izborom pojacala i sa pozicioniranjem. Mozes pogledati nesto od Panasonic risivera sa-xr.

 

 Btw. Pojave se s vremena na vreme Sinevoice za te pare.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 3.12.2020. at 14:36, Delija said:

602 S3 sam imao nekada davno i lepi nisu ni pod razno, pocevsi od znj kombinacije boja koja krece zutim membranama :rolleyes: Finis ni ne lici na furnir, vec je neka najjeftinija folija. Kabineti nisu debeli ni 1 cm, kvalitet driver-a da ne pominjemo. Gumice koje sluze za kacenje maski se raspadaju posle par godina nekoriscenja - nikad stavljene maske. Za kvalitet izrade - jos i sjajno zvuce :)

A da ne pricamo na sta bi licilo da ih stavis pored, recimo, nekih Sonus Faber-a (koji jesu skuplji, ali pricamo o estetici).

Meni se na sliki učinilo da lepo izgledaju, ako ti kažeš da su nešto lošijeg kvaliteta izrade OK, bolje to znati nego ne znati. Što se lepote tiče, ja bih ipak dao prednost kvalitetu zvuka u odnosu na izgled. Meni se najviše sviđa klasičan izgled, stvar ukusa, zvučnik treba da liči na zvučnik ne volim one predizajnirane skulpture. Naravno da budu maksimalno očuvani bez puno tragova upotrebe. Dosta je mali budžet, tako da se ne može ni nešto puno očekivati. Baš me zanima šta će biti konačni izbor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...