Jump to content


Pomoc oko kupovine audio sistema, budzet 1000e


KarmaObserver

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, treba mi vasa pomoc oko odabira audio sistema.

Posto nemam mesta za podne zvucnike u prostoriji, dolaze u obzir samo bookshelf zvucnici. Soba ima 20m2, gde bi se najvise slusala muzika (rock, jazz, klasika, eletronika... Kvalitet zvuka je prioritet, glasnoca umerena). Spojio bi racunar sa audio sistemom preko kabla najverovatnije i ono sto je potrebno je da mogu da se spojim sa telefonom (bluetooth/wifi) za streaming muzike. Dvd/cd rom nije potreban. Budzet je do najvise 1000e. Zvucnici bi bili konkretno na radnom stolu za racunar kao na ovoj slici (posto posedujem isti radni sto) fredde DEsk.webp

https://www.ikea.com/gb/en/images/products/fredde-desk-black__0384132_PH123653_S5.JPG?f=g

Ono za sta mislim da mi je sad najbolja opcija jesu kvalitetniji aktivni zvucnici 2.0 jer nude sve sto mi je potrebno, gde su mi zapala dva modela na osnovu recenzija:

Yamaha NX-N500 (Primarno)
i
Dynaudio Xeo 2 (Video sam da imaju poneki ljudi problema naokon odredjenog vremena sa konkcijom bluetooth-a)

Pa me dalje interesuju vasa iskstva sa ovim zvucnicima, ili naravno ako imate predlog nekih drugih zvucnika koji se uklpaju u budzet. Naravno, nisam ogranicen da moraju biti aktivna zvucnika 2.0, ako mislite da moze bolje nesto za dati budzet, molim vas dajte predloge sa konkretnim modelima komponenata.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na preporukama. @ThecokiDa li je model Kef LSX  bolji od te Yamahe NX-N500 koju sam naveo? (Nisam uspeo da bas nadjem recenzije gde ih direktno porede, a prema specifikacijama nisam video povece razlike, mozda sam propustio nesto). Svestan sam da treba da odem do radnje i da poslusam oba modela. (Yamaha je dosta jeftinija, razlog zasto pitam)

Link to comment
Share on other sites

@zek, @ZexxHvala na jos dodatnim predlozima. Taj KRK Rokit PR10-3 G4, cena jednog monitora je 500e. Znaci trebalo bi mi 1000e za zvucnike i neki kvalitetan DAC? Da li mozete da preporucite koji DAC bi bio dobar uz ove zvucnike i kolika bi bila odprike cena. (Treba da imam gore pomenute mogucnosti, spajanje sa racunarom i streaming, a da pritom bude dovoljno dobar DAC da izvuce potencijal zvucnika)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...