Jump to content


Preporuka za zvucnike do 500 eur.


gpetar

Recommended Posts

Dobro vece. Vezano za temu koja je otisla u drugom pravcu zbog novih informacija kojse su se pojavile (nove su za mene), pokrecem reformulisanu temu sa pitanjem "koje zvucnike preporucujete?".Bio bih zahvalan na savetima a ovo su smernice:

1. Potrebni su stereo zvucnici u cenovnom rangu 60 000 din (500 eur) za par. Cena nije zacrtana ako sa malu razliku postoji osetna razlika u kvalitetu.

2. Risiver na koji ide je uzet pre neki dan, Denon X550BT

3. Rekao bih da nisam zahtevan korisnik a na osnovu svega sto citam na ovom forumu. Namena zvucnika je za slusanje muzike prilikom cega nemam naviku da slusam glasno, vec je cilj da zvuk bude precizan sa tacke gledista obicnog korisnika (jasni visoki i puni basevi). Vrsta muzike koju slusam je uglavnom elektronska: deep house, ambient, progressive ali i jazz instrumentali (uglavnom sve bez vokala). Muzika se slusa sa PC prilikom cega sam po savetu drugara uzeo maticnu plocu koja treba da ima "dobru zvucnu" (slika ovde).

4. Do sada sam koristio prastari Hitachi HA-2800 (slika je ovde) sa HS 210 zvucnicima .

5. Soba u kojoj ce biti je mala i u pitanju je radna soba gde nema velikog namestaja. Soba je pravougaonog oblika gde mi je pocetna ideja bila da zvucnici budu iza ledja na oko metar udaljenosti od pozicije za sedenje zato sto je radna povrsina vec zatrpana. Evo i neke vrste skice sobe prilikom cega sam odlucio da ubacim jedan trosed, da soba ne bi bila prazna.

6. Otpadaju polovni zavucnici, zato sto novac moram da potrosim placanjem karticom tj za cash.

7. Zeleo sam podnostojece zvucnike ponajvise zbog estetike ali je ispalo da je to problem za ovu velicinu sobe (small room)

Hvala!

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Misko81 said:

A u planu je nadogradnja do 5.1 u budućnosti?

Nije. Verovatno sam ze i tu zeznuo kod kupovine risivera,ali tako je kako je. Nije zato sto 5.1 ce biti u spavacoj sobi a o tome u nekoj drugoj temi. Ovde se mozda ponekada odigra neka igrica,ali za to idu gejmerske sorround sluslice. Mislim da bi guzenje 5.1 u ovakvu sobu dodatno zakomplikovalo stvari i zato odustajem od toga osim ako me ne razuverite :)

Link to comment
Share on other sites

Ево сад на једном домаћем сајту имаш Wharfedale Diamond 11.1 за око 26000 дин и јачи Wharfedale Diamond 11.2 за око 36000 дин. Одлични звучници за те паре. Ја сам купио Wharfedale Diamond 11.1 док је био око 38000-39000 дин и њих сам упарио са интегрисаном појачалом Denon PMA 600NE.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...