Jump to content


Wharfedale ili Monitor audio?


gpetar

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sam mislio oberon 1 u radnu sobu na sto. Sto je od zida da zida 2.1m.

A soba je 2.1 x 4.2.

Citao sam da bi trebalo da nemaju nikakvih problema sa pozicioniranjem.

Valjda serija C su aktivni sa DAC-om.

Mada imam u racunaru Xonar STX II i sa ovim Marantz CD6006 UK Edition koje whathifi prwporucuje ne bi bilo nista skuplje.

Imam slusalice Sivga SV007 ali posle par sati slusanja mi smeta. Upale mi se usi.

Hteo sam aktivne neke i poslusao Focal Alpha 50 i nisu mi se svideli. Verovatno jer su mi ih bzvz prezentovali

Da li bi takva soba i okruzenje bilo lose za ovakav setup Oberon 1 i Marantz?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Za Elac i Dali na sajtu Impulse HiFi nema nigde javno dostupnih cena. Ne kapiram tu logiku prodavca u 21. veku, ali svakako poštujem. Verovatno postoje ljudi kojima je kul da cimaju radnju telefonom i da se raspituju i beleže na papir cene uređaja za koje su zainteresovani.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Gile said:

Za Elac i Dali na sajtu Impulse HiFi nema nigde javno dostupnih cena. Ne kapiram tu logiku prodavca u 21. veku, ali svakako poštujem. Verovatno postoje ljudi kojima je kul da cimaju radnju telefonom i da se raspituju i beleže na papir cene uređaja za koje su zainteresovani.

S jedne strane da, ali vise volim da potrosim 2 minuta da dobijem cenovnik na mail i da uz to imam i dobru cenu i jos neke pogodnosti, nego da na sajtu imam cenovnik, a da sa prodavcem skoro da nema dogovora.

Okvirnu cenu uvek mozes da nadjes na sajtovima prodavaca u okolnim zemljama - ako ti treba odmah-sada-odmah.

 

Link to comment
Share on other sites

Sve je to top, što bi rekla omladina. Obratio se mailom i dobio odgovor da nema cenovnika za Dali, Spendor, Elac i Cambridge Audio. Super. Takodje se obratih mailom Vox Tradeu i dobih cenovnik za Dynaudio za minut. Ako tražim cenu kod drugih prodavaca, onda i kupujem kod drugih prodavaca, vrlo prosto. 

Link to comment
Share on other sites

Ne moze da te u isto vreme zanima i zvucnik od 500 i od 5000 evra. Neozbiljno. Tako sam i mislio. Da si pitao za konkretan zvucnik - dobio bi i zvanicnu cenu i ponudu uz popust.

NHF, ali tako se ne kupuje ni Hi-Fi, ni automobil, ni mnoge druge stvari. Prodavac lagano nanjusi neozbiljnu musteriju. Ili se mozda i zezne - jer na osnovu debelog iskustva za takvu musteriju zakljuci da je neozbiljna.

Elem...

Izvesti koji Dynaudio si pazario ;)

Link to comment
Share on other sites

Sigurno si u pravu. Neozbiljan sam, isto kao i one neznalice iz Playera i 4audia što imaju cene za sve. Kako ću da kupujem auto ili hifi je apsolutno moja stvar, dok dajem svoj novac. Meni takav stav koji ima impulse ne odgovara i to je kraj priče na tu temu. 

Link to comment
Share on other sites

Ni ja nisam gledao Neat jer ne mogu naći cene. Iako su mi ovde na forumu preporucivali za pojacalo koje sam kupio i da pozovem, mislim bas tog nekog Simu.

Nisam hi-fi strucnjak pa ne znam razliku izmedju zvucnika od 500 i 5000E na oko, ili po brendu. Ovako bih pogledao cenovnik i ako mi je maksimum koji imam 1000E znao bih sta da gledam, ali bih opet voleo da znam i za te malo skuplje u slucaju da hocu da prosirim budzet.

Velike su sanse bile da kupim bas neki Neat ali zbog "moje" neozbiljnosti to se nece desiti :).

 

Link to comment
Share on other sites

Kupovao sam u Playeru (Roksan, o nekim iskustvima oko kupovine kablova i zvucnika neću da spominjem), u 4audiu (Audiolab - sve pohvale), pokušao sam u One HiFi da kupim Naim - rekoše mi šta će ti to toliko skupo, pustiše neki tuner da čujem skroz nezainteresovani. Ne mogu uporediti kupovinu u Impuls HiFi-ju sa iskustvima iz ovih drugih radnji. Pre svega čovek se "polomi" da prezentuje uredjaje koje prodaje, može da se čuje svaka kombinacija koju ima, strpljenje je neizmerno, saveti...da ne nabrajam. Na kraju cena je na obostrano zadovoljstvo. Ali, ako vam je teško da pozovete i raspitate se, onda ništa.

Ovo je moje lično iskustvo, da ne bude zabune.

Danas je internet prepun informacija, testova, cena svih uredjaja koje postoje i mogu da budu dobar vodič oko klase uredjaja i svega ostalog. Malo se progugla i puno toga sazna...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...