Jump to content


Update pocetnickog sistema


Zemunac1993

Recommended Posts

Pozdrav svima, polako se unapredjuje moj prvi muzicki sistem. Umesto stare F100 Denon serije cd plejera nedavno nabavljen DCD1500AE. Sledeci up se odnosi na pojacalo. Marantz PM64 ce po svemu sudeci ustupiti mesto malo novijem resiveru ST-14 koji imam priliku da nabavim. Stvar koja me muci u celoj prici jesu kutije (ELAC ELR 3000) koje su nominalne impedanse 4ohm ali ispod pise da su kutije pogodne za pojacala 4-8 oma. Obzirom da je resiver 140w/ch u stereo rezimu na 8 oma koliko je pametno postojece kutije vezivati na njega?

2CD66026-471B-4AFF-83EF-7D6E483E0042.jpeg

2D9A232C-F437-4443-BF57-A98358E8B336.jpeg

BC6AE8D2-3FB3-4EC5-A623-E347CA8BDD43.jpeg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Zemunac1993 said:

Marantz PM64 ce po svemu sudeci ustupiti mesto malo novijem resiveru ST-14 koji imam priliku da nabavim.

Mislio si verovatno na SR-14 risiver. Ako prelaziš na prvenstveno video korišćenje, onda ti treba i još podosta drugih zvučnika, ako pak ostaješ na stereo zvuku, onda ti ovaj risiver ne treba i što @Engine reče, bolje zadrži svoj PM-64.

Link to comment
Share on other sites

Jeste, SR14 ,greska u kucanju. 
Razlog zbog koje zelim tu promenu je povezivanje i BluRay plejera kao i povezivanje TV-a putem optike (sada je vezan putem 3,5mm to rca ) i sto pomenuti SR14 ima daljinac koji je od velike koristi da ne moram 20 puta da ustajem da menjam izvor signala. 
Pomenuti resiver sam slusao sa BW kutijama i za moj ukus falilo je malo basa i srednji opseg je nekako bledji u odnosu na moje ELR, e sada ne znam da li je do toga sto sam navikao na ove ELAC kutije ili su to mogucnosti masine.

Link to comment
Share on other sites

SR14 је некад био одличан авр, иста појачала као РМ14 али 5 канала деле исти трафо. Његов проблем је што је технолошки застарео али има могућност да се користи и као снагаш, што је фантастична варијанта. Бољи сигурно од РМ64 али пробај прво да ли је исправан и како се слаже.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...