Jump to content


SME vs. Kuzma


DejanM

Recommended Posts

umesto R kupis Reference 2,cena je ista (valjda) za oba transporta...rucku vec imas...taj sa slike radi vec skoro 25 godina u malo ozbiljnijem sistemu,nije na prodaju...kad se to sastavljalo,rucka je bila manje vise cost no object,SME V,Graham 1.5 su bili tad u top ponudi,Kuzma je imao tad samo svoj Stogi Reference...Mozart nije slucajno stavljen...naravno ako ti se to ne radi,vec hoces 4P,sujetno pravo,materijalno si na istom ko sa R+4P,al bar imas normalan gram,gde neces imati potrebu za dodatnim cilindrima/kulama od nemagnetnog metala od 4kg,za zastitu zvucnice...B)

 

Link to comment
Share on other sites

Kuzma Reference je skuplji od R. Oficijelna cena je veca za nekih 2500 eura. Lepsi jeste ... a verovatno je i nesto bolji gramofon.

Procitao sam i ja taj clanak hrvatskog novinara. On je testirao a kasnije i kupio baznu verziju R. Malo prosirenija verzija R ima dodatan metalni deo ispod rucke tako da nije potrebno raditi ono sto je on radio a na sta ti referenciras. To nije problem.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, DejanM said:

Kuzma Reference je skuplji od R. Oficijelna cena je veca za nekih 2500 eura. Lepsi jeste ... a verovatno je i nesto bolji gramofon.

OK,tamo na nekom linku sto je kacen na drugoj temi cene su bile jos iste...tih 2500 ces verovatno procentualno deliti,kao i ostatak cele trgovine,razmisli da li ti se isplati za razliku recimo jedne polumesecne plate,ili mesecne plate uzimati nesto,sto i sam kazes da je lepse,a mozda i bolje,i trebat ces da gledas to sto uzmes jos X godina....naravno,lako je tudjim Q mlatiti koprivu,ali neki kompromis koji se cini sad prihvatljivim,posle moze tesko da zulja cipelu...

sretno...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, paja959 said:

OK,tamo na nekom linku sto je kacen na drugoj temi cene su bile jos iste...tih 2500 ces verovatno procentualno deliti,kao i ostatak cele trgovine,razmisli da li ti se isplati za razliku recimo jedne polumesecne plate,ili mesecne plate uzimati nesto,sto i sam kazes da je lepse,a mozda i bolje,i trebat ces da gledas to sto uzmes jos X godina....naravno,lako je tudjim Q mlatiti koprivu,ali neki kompromis koji se cini sad prihvatljivim,posle moze tesko da zulja cipelu...

sretno...

Razmisljam o tome. Ti si naravno u pravu sa tom primedbom i moje iskustvo govori isto sto i ti zelis da mi kazes. Svestan sam toga. Sa druge strane se nakupilo: rucka, zvucnica, gramofon, clamp, poklopac, .... kad se sve sabere i sa popustom ce lepo da kosta. Tako da tu sada trazim neku razumnu varijantu.

Zadrzati Mocart rucku jeste jedna opcija i onda ici samo sa gramofonom pa kasnije napraviti upgrade zvucnice. To je finansijski mnogo lakse sprovesti u delo. Ali trazi dosta vise petljavine, namestanja, jurnjave, ... Mnogo mi se svidja ova Kuzma opcija: odes u Sloveniju, tresnes pare na sto, uzmes spravu, doneses je kuci, raspakujes i slusas ploce. Prosto, zar ne. Videcemo ...

U svakom slucaju hvala na primedbama ...

Link to comment
Share on other sites

U medjuvremenu je taj Mozart sklonjen zauvek a na njegovo mesto je dosao 4P. Kakva je to budzevina bila...

Stabi R u drvenom plintu je prelep gramofon, onako golisav hmmm...ne bas.

Ja slusam SME 10 i prezadovoljan sam. Dalje nisam mogao da dobacim. Drugar je menjao svoj SME20 za Stabi S i nije se pokajao (ostalo mu je para a zvucno je cak dobio, po njemu). E sad, da li je do podesavanja...ne znam. Ne dopada mi se nikako originalni SME protraktor. To deluje jako neozbiljno...

Cinjenica je da je Kuzma odlicna kupovina. Sretno Dejane sta god da uzmes

 

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, SuperFi said:

U medjuvremenu je taj Mozart sklonjen zauvek a na njegovo mesto je dosao 4P. Kakva je to budzevina bila...

Stabi R u drvenom plintu je prelep gramofon, onako golisav hmmm...ne bas.

Ja slusam SME 10 i prezadovoljan sam. Dalje nisam mogao da dobacim. Drugar je menjao svoj SME20 za Stabi S i nije se pokajao (ostalo mu je para a zvucno je cak dobio, po njemu). E sad, da li je do podesavanja...ne znam. Ne dopada mi se nikako originalni SME protraktor. To deluje jako neozbiljno...

Cinjenica je da je Kuzma odlicna kupovina. Sretno Dejane sta god da uzmes

 

nikad taj SME,pogotovo posto se doslo do njega,iz kuce ne bih pustio..ali kao sto znamo,kolko ljudi,tolko cudi...:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...