Jump to content


Koji zvucnici do 1000E?


drsimic

Recommended Posts

Postovanje, 

gledam da  kupim neke jeftinije dobre HiFi podnostojece zvucnike, nove, da valjaju za te pare, a u buducnosti da budu i deo 5.1 sistema. Bitno mi je da muzika moze lepo da se slusa. Soba srednje velicine, nece moci biti lepo pozicionirani... Ima li neko iskustva sa ovim modelima, i sta bi preporucili? Slusam rock, metal, ali bih da lepo zvuce i za jazz, klasiku...

Dali Oberon 5/7

Elac Debut 2.0 6.2

Monitor Audio Bronze 500

Triangle Borea BR08

Hvala unapred! :)

Link to comment
Share on other sites

U sustini, plan je AV risiver, neki solidan (znam da to nije bas srecno resenje), tako da cu kad tad da dodam nesto bolje za stereo deo, ali ne nesto preterano skupo. Recimo neki solidan stereo risiver, ili pojacalo ranga Marantz pm6006. npr. Dakle nesto ne jako skupo, a korektno. Ako bas resim da se otvorim, Cambridge Audio CX60/61 npr. Ili ko zna... Uglavnom nista preterano.

Link to comment
Share on other sites

Deluje da su navedeni zvučnici overkill za to što planiraš, i za AV (jer ne verujem da ćeš kupiti AV risiver od 1000+ evra) i za stereo ranga PM6006. Dodatno, nijedni neće moći da pruže maksimum zbog lošeg pozicioniranja tako da je pametnije ići na nešto jeftinije. Ne idu zvučnici od 1000e a onda "možda" otvaranje za CXA60/61, moje mišljenje ...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Misko81 said:

Deluje da su navedeni zvučnici overkill za to što planiraš, i za AV (jer ne verujem da ćeš kupiti AV risiver od 1000+ evra) i za stereo ranga PM6006. Dodatno, nijedni neće moći da pruže maksimum zbog lošeg pozicioniranja tako da je pametnije ići na nešto jeftinije. Ne idu zvučnici od 1000e a onda "možda" otvaranje za CXA60/61, moje mišljenje ...

Da, razumem... Pa dobro, mozda cu kasnije nesto kvalitetnije kupiti da drajvuje ove zvucnike, a ne bih da ih menjam posle, hocu odmah da kupim nesto tog ranga. Tako da, pretpostavimo da ce ici na kvalitetno pojacalo. Samo me zanima ima li ko iskustva sa navedenim zvucnicima.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Aleksandar75 said:

Da, znam za to, odlicna je ponuda. Tu sam i gadjao ove Debut 2.0 F5.2 ili F6.2, ovi ref su vec preko 1000E. Znam da vrede, ali, ne bih toliko da dajem.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, maxa said:

Dali Oberon i Denon receiver .

Koje konkretno? Dobro se slazu? Zbog prostora, nazalost, mi deluje da moram ici na nesto manje zvucnike, a to je recimo Dali Oberon 5. A za risiver nisam pametan. Mozda bi i ovi Slim-line Marantz bili ok, recimo NR 1710... Denon 3600 je prilicno dobar, koliko sam shvatio, skuplje od toga ne bih uzimao.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, petarjovic said:

A sta trenutno imaš od uredjaja? Vidim šta planiraš, al ne skontah iz tvojih postova da li nešto već imaš?!

Nemam nista, planiram i neki risiver, i/ili stereo ppjacalo, o toj temi sam pisao na drugom thread-u... Ono, voleo bih dobar surround, ali i dobar stereo, a znam da to ne ide bas sve sa relativno jeftinim risiverima... Risiver, bar sad tako cenim, ce biti maksimalno Yamaha RX-A880 ili Denon 3600, mozda Marantz nr1710. A ako bude stereo... pa u najboljem slucaju Cambridge Audio CX60, ili slabije nesto tipa Marantz 6006.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, drsimic said:

Koje konkretno? Dobro se slazu? Zbog prostora, nazalost, mi deluje da moram ici na nesto manje zvucnike, a to je recimo Dali Oberon 5. A za risiver nisam pametan. Mozda bi i ovi Slim-line Marantz bili ok, recimo NR 1710... Denon 3600 je prilicno dobar, koliko sam shvatio, skuplje od toga ne bih uzimao.

Konretno, Dali Oberon 5 zbog pozicioniranja u prostoru (nije mnogo zahtevan) i naravno zvuka. Za Denon nemam konkretan predlog jer AV risivere ne koristim ali sam slusao njihova pojacala i njihov zvucni pecat je perfektan match za Dali. I po mom nekom ukusu, a i po vecini Dali korisnika koje znam. Kao drugi predlog za uparivanje Dalija preporuka je NAD d klasa pojacala. Elac nisam slusao ali ako je suditi po nagradama koje osvaja, takodje moze biti interesantan... cak mislim da ima bass refleks napred i moye biti pogodan veoma za pozicioniranje. Ovo sve u klasi zvucnika o kojima se govori.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, maxa said:

Elac nisam slusao ali ako je suditi po nagradama koje osvaja, takodje moze biti interesantan... cak mislim da ima bass refleks napred i moye biti pogodan veoma za pozicioniranje.

Elac podnostojeći u nižim klasama (Debut, Debut Reference, Uni-Fi) imaju bas-refleks pozadi. Doduše nekoliko manjih, što je maalo zahvalnije nego samo jedan Remus.

Link to comment
Share on other sites

On 23.11.2020. at 9:40, drsimic said:

Da, znam za to, odlicna je ponuda. Tu sam i gadjao ove Debut 2.0 F5.2 ili F6.2, ovi ref su vec preko 1000E. Znam da vrede, ali, ne bih toliko da dajem.

ELAC UB52    65.000 din 

Dobar zvucnik, dobra cena.

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/elac-uni-fi-2-0-by-andrew-jones/oglas/103740590

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, anubisgrau said:

ajde kupi ovaj wharfedale linton heritage za 740e  bez stalaka u radnji pa nam javi kakvi su

...eeee zaboravio sam na ovaj zvucnik...Inace , slusao sam ga skoro.

Zvucno vrlo dobar, veoma dobra slika zbog trosistemske koncepcije koja istice sredinu...vise za audiofilsku svirku i uzivanje u laganoj svirci, nije za rokacinu...Pozicioniranje bez problema, u radnji gde sam ga slusao pribijen sa svih strana nije skoro uopste muljao...Zvuk naginje na tamnijoj strani, kao sto generalno  Wharfedale neguje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...