Jump to content


Da li preći sa Asus Xonar D1 zvučne karte na Asus Xonar Essence STX II?


HMrules

Recommended Posts

19 sati ranije, Dr Roadstar said:

Pozdrav, da li možeš da mi opišeš tvoj sistem, sa čim si spojio zvučnu karticu, kojim kablom...Da li koristiš AVR ili i pojačalo sa DAC...? Da li ima razlike ako spojiš preko Coax ili RCA....?

Ja slušam muziku sa kompa , preko integrisane z.kartice pa Toslink u AVR....Da li bih poboljšao signal ako sa integr. pređem na internu karticu?

Ja sam prešao sa D1 na ST kartu, D1 sam slušao preko optičkog kabla a i ST takođe slušam preko optike i primećuje se razlika u zvuku, više detalja, sve se preciznije i bogatije čuje, inače ST ima i izlaz za koaksijalni kabl do D1 ima samo optički.
Imam stereo resiver Harman/Kardon HK3490 na 120W po kanalu sa optičkim i koaksijalnim ulazom i zvučnike JBL ES90.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, HMrules said:

Ja sam prešao sa D1 na ST kartu, D1 sam slušao preko optičkog kabla a i ST takođe slušam preko optike i primećuje se razlika u zvuku, više detalja, sve se preciznije i bogatije čuje, inače ST ima i izlaz za koaksijalni kabl do D1 ima samo optički.
Imam stereo resiver Harman/Kardon HK3490 na 120W po kanalu sa optičkim i koaksijalnim ulazom i zvučnike JBL ES90.

Hvala, pitam jer u tvom uređaju postoji pristojan int. DAC. I sigurno obrađuje signal koji dođe preko digital ulaza.

Moj Denon ima DAC AKM AK4458VN i to je 32bit DAC koji je ok. Pa sam se pitao da li ulagati 100e u zvučnu 24/192 karticu kad je DAC  u uređaju bolji... To je dilema.

Inače Vladi da odgovorim, najbolji kvalitet jeste preko mreže. Nema sumnje. Kod slušanja sa YT me zanima da li signal može da se poboljša. Imam kanale na YT koje redovno slušam...Dons Tunes na primer.

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, gvlada said:

ЈТ је мп3, ништа га не може побољшати. Додуше, некима то довољно.

Lounge covers, razni mix sadržaj koje volim i bossa caffee kanali su mi omiljeni dok radim ili slično. Na YT ima stvarno dobrih kanala. Uzeo sam i premium account... Volim flac ali i ne bežim od mp3...

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, Dr Roadstar said:

Moj Denon ima DAC AKM AK4458VN i to je 32bit DAC koji je ok. Pa sam se pitao da li ulagati 100e u zvučnu 24/192 karticu kad je DAC  u uređaju bolji... To je dilema.

Teško da bi primetio neku bitnu razliku, bolje ako te već svrbe pare uložiti u bolje zvučnike (ovo sasvim okvirno jer ne znam šta od zvučnika imaš).

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, zek said:

Teško da bi primetio neku bitnu razliku, bolje ako te već svrbe pare uložiti u bolje zvučnike (ovo sasvim okvirno jer ne znam šta od zvučnika imaš).

Ma jok, razmišljam onako...Više imam vremena za HiFi ovih dana. Uglavnom sam dobio savete , realne i slažem se. Među tim savetima je i Vaš za zvučnike. Radim na tome lagano. Imam Monitor Audio Silver 8. Možda bih mogao neki stepenik iznad...

 

20 minuta ranije, nesone said:

MP3 moze na 20 min.

Misliš 20 min MP3 maksimalno slušanje po danu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...