Jump to content


Da li preći sa Asus Xonar D1 zvučne karte na Asus Xonar Essence STX II?


HMrules

Recommended Posts

Već 7 godina koristim Asus Xonar D1 i razmišljao sam da li bi bilo dobro preći na Asus Xonar Essence STX II i da li bi time dobio nešto, inače muziku slušam sa PC-a preko optičkog kabla pošto na pojačalu ima optički ulaz a na zvučnoj karti optički izlaz što znači da se konverzija vrši u pojačalu a ne zvučnoj karti, razlog zbog kojeg razmišljam da uzmem STX II je ripovanje sa vinila jer mislim da bih sa tom zvučnom kartom imao bolje ripove nego sa D1, interesuje me da li se zbog ovih navedenih razloga isplati kupiti STX II ili ne?

Link to comment
Share on other sites

Sa optikom sigurno ne bi bilo razlike jer je u pojačalu integrisani DAC što znači da zvučna karta tu nema nikakvu ulogu, jedino služi sa prenos optičkog signala, za ripovanje vinila bi sigurno bilo bolje međutim ne znam koliko bolje, inače STX II se kreće od 200 do 250e.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je za ripovanje bolje uzeti neki Focusrite 2i2 ili neki usb interfejs svakako. Interne zvucne unose dosta suma zbog toga sto su interne. E sad Focusrite i slicni usb interfejsi nemaju optiku, vec su namenjeni za neke aktivne kutije. Ja eto imam Asus Xonar DX i sasvim lepo obavlja posao, medjutim ripovanje za 2i2 dosta bolje. Naravno pod uslovom da imas krstenu maticnu polcu sa dobrim usb-ovima i nema zime

 

Link to comment
Share on other sites

Po mom misljenju razlike bi ste osetili, ipak je Asus Xonar Essence STX II  mnog bolja zvucna kartica, posebno kad se upgrejduje sa nekim kvalitetnijim operacionmim  pojacivacem.

Ako se zeli kvalitetno ripovati sa vinila, ja bih pre isao na neke kvalitetniji brendove, nesto tipa RME ili Focusrite, Behringer, licno sam koristio Asus Xonar D1 pre par godina, koliko se secam bio sam zadovoljan sa zvukom,ali je to bilo bas bas davno.....RME koristim danas i mnogo je bolja kartica, za profi upotrebu je, bivsi vlasnik je koristio u studiju za snimanje muzike, iz Sabca bese covek, tako da sve moje preporuke idu za RME. Cene u second handu su oko 150e.

Link to comment
Share on other sites

Slušao sam mnoge vinil ripove i ako AD uredjaj nije barem koštao 1000 eura - zvuk je loš. Tako da ja nikad ne bi kupovao ove amaterske već nešto profi tipa Tascam, Prism Sound Lyra 2, Roland Quad-Capture, RME ADI-2 Pro FS, ESI Juli@, T.C. Electronic Desktop Konnekt 6, ......

Široko rasprostrajenje EMU su i više nego smešne za ove gore.

Ako se kupuje nešto profi onda i ostala orprema treba da bude u toj klasi, tako da je bolje skidati ripove od ljudi koji već to mogu priuštiti.

Mislim da ti se to ne isplati da radiš.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, HMrules said:

Već 7 godina koristim Asus Xonar D1 i razmišljao sam da li bi bilo dobro preći na Asus Xonar Essence STX II i da li bi time dobio nešto, inače muziku slušam sa PC-a preko optičkog kabla pošto na pojačalu ima optički ulaz a na zvučnoj karti optički izlaz što znači da se konverzija vrši u pojačalu a ne zvučnoj karti, razlog zbog kojeg razmišljam da uzmem STX II je ripovanje sa vinila jer mislim da bih sa tom zvučnom kartom imao bolje ripove nego sa D1, interesuje me da li se zbog ovih navedenih razloga isplati kupiti STX II ili ne?

Samo vodi racuna da ta karta ne radi na AMD Ryzen platformi! Imao sam je i prodao iskljucivo zbog prelaska na Ryzen. Stara je (VEOMA DOBRA), ali podrska u drajverima veoma losa..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
24 minuta ranije, gvlada said:

Јесам, истог су укуса... само мало теже се жваћу...

ЅТХ се разликују у промењеним опамповима и отуд разлике у звуку.

Koliko sam razumeo skoro i da nema neke razlike između ST i STXII?

Link to comment
Share on other sites

On 6.12.2020. at 10:46, HMrules said:

LME49720 ili LME49720NA?

Bolji ti je znatno OPA1612 (dual OP) ili OPA1611 (single OP) ali ih ima samo u SMD varijantama, SOIC8 recimo. Znači pošto ti treba DIP8 mora adapter SOIC8/DIP8 da se koristi.  Koliko još primećujem na slikama te kartice, ima 3 OP u DIP8, podnožja za OP i sprežni kondenzatori su polarisani elektroliti. Ovo poslednje je jako loše tako da je upitno šta bi se dobilo zamenom OP. Nadam se da znaš da su operacioni pojačavači u našim prodavnicama uglavnom fake, tako da ne bacaj pare na to ako ne možeš nabaviti originale.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 14.12.2020. at 12:00, HMrules said:

Kupio sam pre nekoliko dana polovnu Asus Xonar Essence ST, koristio sam 7 godina Asus Xonar D1 i prosto mi je neverovatno kolika je razlika u detaljima u zvuku, čuje se jasnije, čistije, bolje primećujem svaki detalj u pesmi.

Pozdrav, da li možeš da mi opišeš tvoj sistem, sa čim si spojio zvučnu karticu, kojim kablom...Da li koristiš AVR ili i pojačalo sa DAC...? Da li ima razlike ako spojiš preko Coax ili RCA....?

Ja slušam muziku sa kompa , preko integrisane z.kartice pa Toslink u AVR....Da li bih poboljšao signal ako sa integr. pređem na internu karticu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...