Jump to content


Zvučnici do 300e


Antic

Recommended Posts

22 minutes ago, nkrgovic said:

 Ma ima ih, ima kutija koje se prave da idu uza zid. Naim SL2, Klipschhorn... ali za male kutije, na malom rastojanju, ovo sto kaze @Zvukoljub mozda ima smisla. Ako ima mesta da se zvucnici malo optimalnije nameste, onda svasta dolazi u igru, naravno.

 Ajde, 10cm od zadnjeg zida, koliko ima od bocnih, kako ce da stoje (hoce li imati stalke)? Takodje, ja ne slusam puno klasike, ali po meni, ako nesto zvuci dovoljno glasno da se sve cuje, onako tiho ali da se cuje na nekom piano delu, kad krene forte to ce da bude glasno. Dobri snimci klasike variraju u glasnoci, isto kao sto variraju i koncerti uzivo.... Mozda da se izmakne zvucnik samo kad se slusa?

 

Prostor je jako komplikovan i nefunkcionalan.. Tamo gde sam zamislio prvo da stoje ocigledni da ce najlosije zvucati.. Ocigledno ce morati da dodje do nekog tumbanja... Treblo je da budu i povezani sa IMG_20201120_114323-01.jpeg.6f579bb8e57ea267577a5101f8b00b63.jpegtv ali ocigledno nece moci a da nesto ne trpi... 

IMG_20201120_114353-02.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Moj savet, ne bacaj pare posto sta god da kupis, tesko da ce da bude to sjajno obzirm na sobu kakva ti je. 

Kupi neke male, kompresione kutije za do 100 eur i uzivaj. 

Kada budes menjao koncepciju sobe, investiraj u bolje zvucnike. 

Stvar koja se najvise zanemaruje u Hi Fi je zapravo prostor, a ako on ne valja, džabe ti i hi end kutije..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bkrmar said:

Moj savet, ne bacaj pare posto sta god da kupis, tesko da ce da bude to sjajno obzirm na sobu kakva ti je. 

Kupi neke male, kompresione kutije za do 100 eur i uzivaj. 

Kada budes menjao koncepciju sobe, investiraj u bolje zvucnike. 

Stvar koja se najvise zanemaruje u Hi Fi je zapravo prostor, a ako on ne valja, džabe ti i hi end kutije..

Vala bice da je ovo najbolji savet

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, Ljuba said:

Mogu li da predložim soundbar ispod televizora, a neka me članovi foruma kamenuju :D

Kad rece kamenovanje, potseti me:

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of soundbars and the tyranny of WAF (Wife Acceptance Factor). Blessed is he, who in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of fidelity, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost sound. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to force soundbars and HTIB’s on my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu sa bukvalno istim naslovom, nedavno sam postovao u drugom podforumu pitanje u vezi nabavke pojacala zvucnika itd., medjutim, situacija se nesto izmenila. Naime, nabavio sam gramofon i pojacalo, u pitanju je Kenwood 3050R, medjutim potrebni su mi zvucnici. Kao izvor zvuka zasad samo gramofon, mada je neki polovan CD plejer u planu.

Razmisljao sam u pravcu novih Wharfedale 225, cena je pristojna, a vidim i po recenzijama da dobijaju lepe preporuke.

Dnevna soba u kojoj bi se slusala je dimenzija 6x4m s tim da bi zvucici i sve komponente stajale za duzem zidu, na medjusobnoj udaljenosti od otprilike 2m i oko 50cm od zida. Sa desne strane sobe (na kracem segmentu) nema pregradnog zida vec se otvara prema trpezariji i prema kuhinji. Od muzike uglavnom slusam funk, jazz, blues i rok, jako retko pop, mada ce se verovatno povremeno slusati, zbog lepse polovine.

Sta mislite o ovome? Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...