Jump to content


Zvučnici do 300e


Antic

Recommended Posts

2 hours ago, gvlada said:

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/monitor-audio-rs1/oglas/104582114

Сасвим пристојни звучници за ту просторију.

A sta mislite o https://m.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/klipsch-rp-160m/oglas/105182427#mhs0-1605811903656    naspram tih? 

Ili https://m.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/dynaudio-audience-10/oglas/105239353#mhs0-1605812141026

I

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/mission-782/oglas/103754670

Naspram tih monitor audio? Ili su ipak oni najbolje resenje? Nisam neko ko voli da menja, bar 10god da budem miran :)

Link to comment
Share on other sites

Знам ко их продаје и знам да су скроз минт. И сам имам МА звучнике па мој глас иде њима.

Мисион је са краја 90их, треба ферофлуид сигурно да се мења у високотонцима. Динаудио је мали модел, они тек од Контур серије растурају (по мом мишљењу) а Клипш је скроз друга школа звука.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, gvlada said:

Знам ко их продаје и знам да су скроз минт. И сам имам МА звучнике па мој глас иде њима.

Мисион је са краја 90их, треба ферофлуид сигурно да се мења у високотонцима. Динаудио је мали модел, они тек од Контур серије растурају (по мом мишљењу) а Клипш је скроз друга школа звука.

Samo jos ovo i necu smarati više - 

https://m.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/dynaudio-audience-20/oglas/104587623#mhs0-1605814639996

Jedina "mana" tih monitor audio je boja koja mi se uopste ne uklapa u enterijer al zbog Vasih preporuka mozda i zazmurim na to... 

Link to comment
Share on other sites

Динаудио може доста да пружи али тражи да се и њему пружи, квалитетно појачало пуно струје, добар простор за дисање и квалитетан извор. Мени ове ниже серије нису прави Динаудио али требаш наравно некако проверити, чути па сам одлучити.

Шта имаш од појачала и извора?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, gvlada said:

Динаудио може доста да пружи али тражи да се и њему пружи, квалитетно појачало пуно струје, добар простор за дисање и квалитетан извор. Мени ове ниже серије нису прави Динаудио али требаш наравно некако проверити, чути па сам одлучити.

Шта имаш од појачала и извора?

Planiram rotel rsx-1056. Zvučnici će biti samo 1,5 m jedan od drugog i pribijeni uz zid :wacko:

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, garson said:

Malo je jaca cena tih MA RS1. Ja sam ih imao, i prodao u mint stanju pre vise godina, za ako se dobro secam, nekih 200e, a krenuo sam sa tako nekih 250e, malo ljudi se interesovalo pa sam spustao.

Ali da, dobre su kutije u tom cenovnom rangu.

Hvala! 

Link to comment
Share on other sites

Ја још нисам чуо кутију која стоји уз зид и прави простор. Можда... 

Дали Икон 2 фина кутија али и то неће близу зида. Морате размислити о простирању звучних таласа, цела кутија ради, ту су рефлексије које и помажу и одмажу те се морају створити контролисани услови за хифи доживљај. Ако неко жели чисто да свирка, чује се звук, небитна позиција. Толико сам видео система са запада, нарочито САД, где огромне кутије, субове и сл лепе уз зид и једну до друге са тв од 2м на зиду. Кажу лепо звучи, тресе целу кућу... :)

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, gvlada said:

Ја још нисам чуо кутију која стоји уз зид и прави простор. Можда... 

Дали Икон 2 фина кутија али и то неће близу зида. Морате размислити о простирању звучних таласа, цела кутија ради, ту су рефлексије које и помажу и одмажу те се морају створити контролисани услови за хифи доживљај. Ако неко жели чисто да свирка, чује се звук, небитна позиција. Толико сам видео система са запада, нарочито САД, где огромне кутије, субове и сл лепе уз зид и једну до друге са тв од 2м на зиду. Кажу лепо звучи, тресе целу кућу... :)

Jasno mi je skroz o čemu pričate. Ima se prostora (u zavisnosti od zvucnika) maksimalno za 10 cm od zida. Dopalo mi se kako zvuce ovi Dali ikon na nekom stereo pojacalu al mi rekose da nece valjati na tom Rotelu.. 

Hvala na velikoj i nesebičnoj pomoći

Link to comment
Share on other sites

 Ma ima ih, ima kutija koje se prave da idu uza zid. Naim SL2, Klipschhorn... ali za male kutije, na malom rastojanju, ovo sto kaze @Zvukoljub mozda ima smisla. Ako ima mesta da se zvucnici malo optimalnije nameste, onda svasta dolazi u igru, naravno.

 Ajde, 10cm od zadnjeg zida, koliko ima od bocnih, kako ce da stoje (hoce li imati stalke)? Takodje, ja ne slusam puno klasike, ali po meni, ako nesto zvuci dovoljno glasno da se sve cuje, onako tiho ali da se cuje na nekom piano delu, kad krene forte to ce da bude glasno. Dobri snimci klasike variraju u glasnoci, isto kao sto variraju i koncerti uzivo.... Mozda da se izmakne zvucnik samo kad se slusa?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...