Jump to content


Primare pojacala D klase


maxa

Recommended Posts

Da li neko ima iskustva sa Primare pojacalima D klase, pocev od modela I22, 32 pa do najnovijih inkarnacija I15, I25? Koliko sam video Primare je resio da u potpunosti zameni staru dobru tehnologiju dizajniranja pojacala novom jos u fazi razrade (ako mogu tako da se izrazim) tehnologijom poznatom kao D klasa. E sad postavlja se pitanje je da li kod ovakvog pristupa prednost samo  u ekolosko - ekonomicnom i prakticnom smislu ili je prednost i u zvuku ili je zvuk ostao na istom nivou , a mozda cak i losijem. Svugde se mogu naci pozitivni testovi ovih serija osim u casopisu What hifi koji se nesto ne slaze za dobro elaboriranom novom tehnologijom Primara. Kakva su vasa iskustva...

Link to comment
Share on other sites

Ja imam i22 a slušao sam i i35, ranije serije nisam slušao...
i22 i i32 koristi Primare-ove ih house UFPD module (ultra fast power device), dok i35, a pretpostavljam i i15 i i25 koriste UFPD2. Za moje uši, skroz korektni uređaji i jako dobro kontrolišu zahtevne kutije. Treba ih malo odvrnuti da živnu, doduše, oba sam slušao na strujno zahtevnim zvučnicima, pa može biti i do njih, ali kada živnu, mnogo dobro rade, bez uzdržanosti. Imaju jako dobro izbalansiran odnos muzikalnosti i analitike, za moj ukus. Oba imaju i dobru rezervu snage i nema izletanja srednjih pri većim glasnoćama. Raslojenost i kontrola niskotonskog područja su na zavidnom nivou i karakter im je prilično neutralan.
Treba im malo više da se usviraju, nemoj im odmah suditi, pusti da rade barem 24 sata pre slušnog testa...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...