Jump to content


CoyoteKG


CoyoteKG

Recommended Posts

Mislim da je poenta tog konektora da omoguci sto direktniji kontakt sa bakarnim kablom bez kalaja sa recimo 70%povrsine. Zalemi se odozgo samo da nebi bilo ispadanja.Zato i jeste tako knap.Zapravo ne da mislim vec tako to naim radi.Ovo preko kabla je naneo neko drugi i dobro je zastiti ga ali zica kod naima ide gola na konektor pogledao sam kako su to uradili na Sbl.

Link to comment
Share on other sites

Изгледа сам напокон схватио, калајишу конектор зато што су заборавили да накалајишу обичну бакарну жицу.

Признајем, требало ми је мало времена да схватим :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni video da se ovde pisalo :).
Kolega @simplicisius mi se javio na pp da mi pomogne oko lemljenja :).

Čak mi je stavio i ove neke bananice koje idu u zvučnike.

 

On 12/22/2020 at 11:49 AM, sondek said:

Mislim da je poenta tog konektora da omoguci sto direktniji kontakt sa bakarnim kablom bez kalaja sa recimo 70%povrsine. Zalemi se odozgo samo da nebi bilo ispadanja.Zato i jeste tako knap.Zapravo ne da mislim vec tako to naim radi.Ovo preko kabla je naneo neko drugi i dobro je zastiti ga ali zica kod naima ide gola na konektor pogledao sam kako su to uradili na Sbl.

Upravo je tako i uradio na strani pojacala.

To sto je on pomenuo jeste za ove male bananice na drugom kraju kabla. Bakarne su ali presvucene tankim slojem kalaja.

 

 

elem...

Baš je primetna razlika u zvuku sa ovim novim kablovima. Kef svira sve bolje i bolje.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ne misli na linn,vec wharfedale linton...za Neat sam mu vec i ja rekao da je to obavezan izbor za slusanje.Jos da samo dobije od sime sto boliji forumaski popust ;)...danas je to najpoznatiji match uz Naim.To je i moje skromno slusno iskustvo nakon nekoliko razlicitih zvucnika od drugih firmi koje su bile kod drugara linn je lagano nadsvirao B&W,DY,PmC,Monitor Audio i JBL u tom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

^^^ Pisao sam im, imaju samo SX3. 

Cena 1450E Bez stalaka.

To je iznad mog budzeta, a i ne svidjaju mi se. Siguran sam da odlicno sviraju, ali jbga, nisam audiofil pa mi je dozvoljeno da merkam i ono sto mi je ujedno i na oko lepo. Znam da smatrate da gresim :D, i stvarno sam siguran da su Neat zvucnici predobri, ali ja sam covek koji je kupio Alfu umesto Golfa :D

 

@VU metar

Plejer. jednu turu su rasprodali, trebali pred NG da uvezu jos jednu, ali nisu.

Pored toga vidim po KP neki Roland ih ima, ali daleko mi do Nisa da odem da ih poslusam

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, CoyoteKG said:

Pisao sam im, imaju samo SX3. 

Cena 1450E Bez stalaka

Poštujem budžetska ograničenja da me ne razumeš pogrešno. Moram ti reći da je tražena cena izuzetno povoljna i mislim da ne treba da propustiš priliku. Neat je za naim odličan.

Tvoj novac i tvoj izbor naravno. Dodaću i da su zvučnici, meni bar prelepi.:)

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, sondek said:

Mislim da ne misli na linn,vec wharfedale linton...

 Znam, ja slusam Linn - a imam onu "put your money where your mouth is" filozofiju. Presao sa Neat na Linn zbog prostora. :)

 @CoyoteKG : Ako su van budzeta, onda OK - skroz postujem taj princip. Ako sebi ne odredis budzet zavrsis kao ja po nekim drugim pitanjima... ;)

Link to comment
Share on other sites

On 27.12.2020. at 0:26, CoyoteKG said:

^^^ Pisao sam im, imaju samo SX3. 

Cena 1450E Bez stalaka.

To je iznad mog budzeta, a i ne svidjaju mi se. Siguran sam da odlicno sviraju, ali jbga, nisam audiofil pa mi je dozvoljeno da merkam i ono sto mi je ujedno i na oko lepo. Znam da smatrate da gresim :D, i stvarno sam siguran da su Neat zvucnici predobri, ali ja sam covek koji je kupio Alfu umesto Golfa :D

 

@VU metar

Plejer. jednu turu su rasprodali, trebali pred NG da uvezu jos jednu, ali nisu.

Pored toga vidim po KP neki Roland ih ima, ali daleko mi do Nisa da odem da ih poslusam

 

Ako se ne varam dobio si nizu cenu od 1450€ jer su na novogodisnjem popustu. 
Mozda nisi procitao mail do kraja pa evo prilike da to uradis. ;)

E sad ako ti se ne svidjaju, to je ok. Trazi neke druge. Lepse. :)
 

Inace imamo i Neat Ekstra po fenomenalnoj ceni ali ta cena ipak jeste daleko van budzeta.

 

 

Sto se Rolanda tice imaju prodavnocu i u Bg pa ne moras do Nisa.

Cak sam i link postavio pre nekoliko dana...

Link to comment
Share on other sites

On 27.12.2020. at 0:26, CoyoteKG said:

Znam da smatrate da gresim :D, i stvarno sam siguran da su Neat zvucnici predobri, ali ja sam covek koji je kupio Alfu umesto Golfa :D

Pogresio si analogiju. Neat je Alfa (koja se doduse ne kvari, ali ako treba - da se srediti :D), a Wharfedale je Golf - komercijala.

Link to comment
Share on other sites

To su dve neuporedive stvari...Nadam se da ne postoji neko ko jos veruje da ce u pola cene dobiti isti zvuk,izuzimam naravno DIY ,domace firme sa velikim popustima za domace trziste,burazerske varijante i sl.

Na osnovu nekoliko komentara za nesto tamnijim zvukom wharfedale zvucnika treba biti oprezan da uz naim to ne ispadne tamni vilajet.Naim trazi sasvim suprotnu,vrlo svetlu stranu od zvucnika i onda to zvuci kako treba.Prezvakavali smo tu temu bar 100x na forumu da je recimo mnogima Neat presvetao i ja ga jesam cuo sa dva tri sistema takvog,ali uz drugacije ampove medju kojima je i naim kao odlicnog.Kao i u svemu samo treba naci pravi par,i u jednacinu ubaciti svoje usi.Tako da,slusanje u svakom slucaju i to sa svojim ampom.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Sonichammer said:

Ako se ne varam dobio si nizu cenu od 1450€ jer su na novogodisnjem popustu. 
Mozda nisi procitao mail do kraja pa evo prilike da to uradis. ;)

E sad ako ti se ne svidjaju, to je ok. Trazi neke druge. Lepse. :)
 

Inace imamo i Neat Ekstra po fenomenalnoj ceni ali ta cena ipak jeste daleko van budzeta.

 

 

Sto se Rolanda tice imaju prodavnocu i u Bg pa ne moras do Nisa.

Cak sam i link postavio pre nekoliko dana...

Da u pravu si, Odlican je popust ali i dalje jbga...

Ne živim sam pa i ne želim da odlučujem sam (koliko god to papučarski nekom zvučalo). Ženi se baš ne svidjaju, a iskreno ni meni, tako da mogu da zvuče kao da sedim u Opera House, džaba... Pokušao sam u temi da se ne vadim na ženu, ali doterali ste me do zida. :)

 

Roland sam zvao, samo jedan par i to u Nišu, ali opet samo mahagoni boja.

 

Iako sam protiv polovnih zvučnika sa drugarom ću se možsa ipak provozati do Loznice ovih dana, pošto mu je Mladen valjda prijatelj, pa ćemo poslušati šta ima.

Sad sam trenutno bez zvučnika, pa 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...