Jump to content


CoyoteKG


CoyoteKG

Recommended Posts

11 minuta ranije, PereUbu said:


Dobar dan!

Vec neko vreme pratim forum iz prikrajka, ali kao dugogodisnji vlasnik nDAC-a, ne mogu da odolim a da se ne ukljucim u diskusiju. :)
Upravo pogledah na Guglu koji je to Arcam DAC koji ga je, kako kazete, nacisto izgazio?!?
Nekoliko testova koje sam nasao nisu me bas ubedili:
https://www.whathifi.com/arcam/fmj-d33/review
laid back delivery won't appeal to everyone
Those looking for the punchiest and zippiest of presentations probably won't warm to the Arcam quite as much; notes could be delivered more urgently and leading edges aren't the sharpest.
Drugi test je veoma kritican (nije lose procitati ga celog):
http://www.enjoythemusic.com/magazine/equipment/0712/arcam_superdac.htm
Conclusions 
I find it difficult to conceal my disappointment with this £2000 ($3100) DAC. Arcam has high aspirations for its FMJ series, but simply hasn't managed to catapult this product into the higher echelons of audio Nirvana. The D33 doesn't score well on the all-important rhythm, timing and fluidity factors, and with the possible exceptions of texture and tonal solidity, it isn't that easy to find an area where the unit excels at its not inconsiderable price.

Izgleda da je Arcamu slaba strana upravo ono sto je odlika mnogih Naim uredjaja, a to je irazen tzv. PRAT - pace, rhythm and timing. Pre nego sto sam odlucio da kupim nDAC, puno vremena sam proveo slusajuci razlicite uredjaje. Naim me je kupio izuzetnom muzikalnoscu i ritmicnoscu. Ako je ovo sto stoji u testu tacno - "it just lacks the detail and timing precision required to make the piece dance" i "It simply fails to drive the unfolding drama of the music" - Arcam bi na moja vrata brze izasao nego sto je usao.

Zato mislim da ovde mozemo govoriti samo o subjektivnim utiscima i licnim ukusima.
Vama se vise svidelo kako Arcam svira i to je sasvim ok. Meni, na osnovu onoga sto sam procitao u citiranim testovima, ipak deluje da se radi o potpuno razlicitim "skolama" zvuka, tako da bi se o "nacistom gazenju" jos moglo diskutovati!
Svako dobro! :)

Ne bih da arbitriram, samo hocu da kazem da je u to vreme urednik HiFi+ proglasio D33 za jedan od 10 najboljih DAC-ova ikada napravljenih.

U to vreme se Arcam pravio u GB a ja sam bio zvanicni zastupnik pa ipak za sebe ne zadrzah primerak. Nije mi “legao”.
 

Sa druge strane, bio sam prisutan testu nDAC vs D33.

Meni se D33 takodje vise svideo od nDAC.

U to vreme sam prestao da prodajem Arcam pa nije bilo mesta nekoj pristrasnosti. Bar mislim :) .

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, CoyoteKG said:

Video sam sve te oglase i pre nedelju dana.

Ali ako ih kupim kupicu od P. jer cu kod njih otici i da poslusam. Ali ne mogu pre vikenda.

Takodje zbog finansija mi odgovara da ih kupim tek krajem godine kad oni uvoze sledecu turu :)

Kupi gde hoces, naravno. :)

Koloko sam shvatio nisi iz Bg pa pomislih da su ti mozda Nis ili KG blizi, narocito sto ti u imenu stoji KG  a u tom oglasu mislim da i pise “NA STANJU” ali... tvoja stvar. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sonichammer said:

To je sve ista firma, samo druga lokacija prodavnice :)

Link to comment
Share on other sites

 
Plasticne korpe su po praviliu rezervisane za Low quality resenja.
GR Research polimerne korpe propagira kao jedno od boljih rešenja, budući da su ne rezonantne i koriste ih u svom čuvenom M165NQ/16 midbass-u, koji se koriste u gotovo svim njihovim kitovima. Slažem se da ima low end izvedbi ali ima i poprilično ozbiljnih...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, zek said:

a to što mu u Location stoji Novi Sad, to nisi video...:D

 

18 minuta ranije, CoyoteKG said:

Pre 2 godine se iz KG preselih za Ns :).

Ali ne menjam nick jer ga koristim jos od 1997 :)

Nisam video jer mi se taj podatak ne prikazuje na trlefonu sa kog trenutno pisem. ;)

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, somilenko said:

GR Research polimerne korpe propagira kao jedno od boljih rešenja, budući da su ne rezonantne i koriste ih u svom čuvenom M165NQ/16 midbass-u, koji se koriste u gotovo svim njihovim kitovima. Slažem se da ima low end izvedbi ali ima i poprilično ozbiljnih...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Hvala za info, u zivotu nisam cuo za GR Research.

Napisao sam u inicialnom postu “po pravilu” upravo da bih se ogradio od eventualnih izuzetaka.

Koliko kosta taj midbass ?

Link to comment
Share on other sites

Prodaju kitove i delove, drajver je 109 dolara za komad, poprilično su cenjeni preko bare i rade i za druge proizvođače, koliko vidim @dj.nik ima njihove zvučnike, ali koliko se sećam, niste u nekim odnosima, pa ga mogu pitati za utiske kao posrednik

Link ka njihovom sajtu je https://www.gr-research.com/

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da ne budem pogrešno shvaćen. Imao sam dva modela Wharfedale zvučnika. I žao mi je što sam ih prodao, ali pošto mi situacija i prostor ne dozvoljavaju...........................................

Plastične korpe bi mi možda žuljale OK poremećaj. Zato sam znatiželjan apropo Lintona. Da imam para i prostora kupio bi ih samo da ih gledam, kao i onaj bivši Flipeskijev Luxman.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, anubisgrau said:

Ne sumnjam da Harbeth SHL5 bolji, verovatno i mnogo bolji ali 703.800 RSD

Nije to taj Harbeth. Taj je koštao oko 2400 evra. Po ovoj ceni koju si naveo prodaje se SHL5+ i to XD varijanta. Ta XD varijanta se poprilično razlikuje od svih dosadašnjih. Ima na poleđini zvučnika poveću nalepnicu na kojoj piše XD. To je posebna nalepnica. U zavisnosti od modela do modela cena joj se kreće od 1000 do 2000£…:D

Link to comment
Share on other sites

Ogledao sam. Na osnovu onoga što sam video nemam komentar, jer se apsolutno ništa detaljno u vezi sa skretnicom ne vidi. Konstrukcija kabineta i drajveri su pohvaljeni, mada nema detalja o drajverima. Rezovi su na 600 i na 2.3kHz čini mi se. Meni se veoma sviđaju i trenutno su mi u top 3, detaljnije kada ih budem čuo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...