Jump to content


CoyoteKG


CoyoteKG

Recommended Posts

Овако на брзину са КП, поређано по реду по ком би их ја разматрао:

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/kef-ls-50/oglas/95563285

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/proac-tablette-anniversary/oglas/103335765

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/roksan-kandy-k2-loudspeaker-tr-5/oglas/69709082

Остаје само питање синергије са појачалом. Али тешко да би погрешио са било којим звучницима од ова три...

 

Link to comment
Share on other sites

Извлачење напред ти не гине кад хоћеш озбиљније да слушаш, али мањи звучници се са мање енергије спуштају у нижем опсегу, тако да без обзира што је отвор позади, било би пуно боље него што је сада. БР отвор се може и запушити делимично. Има и фора да се попуни са пластичним сламчица, што исто може да помогне...

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno svaki BR zvucnik koji sam slusao je imao "ugusenu" dinamiku (u manjoj ili vecoj meri) ako mu je na bilo koji nacin smanjen precnik i/ili propusnost BR otvora iliti to je vrlo skupo kompromisno "resenje". Ako se vec kupuju novi zvucnici - ne bih nikako planirao takvo "resenje".

Link to comment
Share on other sites

Ajde Džoni budi dobar pa objasni nonsens koji si napisao da Audience V1 varijantu treba zaobići i da su varijante V2 i V3 (V2+ Generation 2 nisi ni pomenuo) mnogo bolje. Jel to empirijsko iskustvo uporedjivanja V1 sa V2 i V3 ? 

I gde si to čuo taj poseban doživljaj reprodukcije muzičkog materijala Audiencea sa Naimom ?  Na V1 ili na V2 (V3)?

Koji su to nedostaci  koje pokazuju V1 u odnosu na novije verzije?  Jel to lično empirijsko iskustvo ili ima neku referencu (reče mi jedan čoek, pročitah negde)? 

 

PS Da je prodavac iz Niša smatrao da ima svrhe prodavati Audience 1+1 na HiFiles forumu verovatno bi ih na forumu i oglasio.

Link to comment
Share on other sites

Mali zvucnik nije nikakav kompromis ako se slusa uz dodatak sub-a,naprotiv po meni odlican trosistemac.Moguce je postici odlican,najcesce i bolji srednjetonski i visokotonski spektar za ulozene novce,a vec solidan (REL) woofer radi bolji posao od 90% floarstandera u takvom prostoru.Pritom on je aktivan ima svu snagu ampa koja mu treba i moze se udesiti prema sobi i zvucnicima sto se uz pasivne floarstandere ne moze.Mozes da ih pomeris malo napred/nazad i tu je kraj.Male zvucnike najcesce mozes slusati na 40-50cm od zida i dobiti odlican zvuk,obeleziti par tacki na podu na jos vise odmaknutim mestima i dobiti fantastican 3d.Ja svako vece to radim sa velikim elektrostaticima gde oni zavrse na 140cm od zida u nekoliko meseci trazenoj poziciji.U toku dana se to gurne nazad i slusa u backgroundu po vascijeli dan.Nikakav problem, dobar je zvuk i tako,slusa se na tiho,background.

Pre par dana sam slusao kompresioni woofer Rel T5 i daje odlican,precizan, audiofilski zvuk koji ne remeti male zvucnike.Naslusao sam se raznoraznih floarstandera do 2k i nigde to nije bilo ni blizu tome.Zapravo bilo je kod drugara sa gbi1 Pmc...prvo odvratan mumlav zvuk u sobi od 24m2 i nakon preseljenja u 45m2 pomaknuti na skoro 2m od zida i preko metar od bocnih.Cak ni tada nije bolji bio od sub stanmount varijante,jer je tad bass bio cist ali tanak...pa bi i tamo dobro dosao sub(ovi) ili opet veci i skuplji floarstanderi pa opet u zacarani krug.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Mali zvucnik nije nikakav kompromis ako se slusa uz dodatak sub-a,naprotiv po meni odlican trosistemac.Moguce je postici odlican,najcesce i bolji srednjetonski i visokotonski spektar za ulozene novce,a vec solidan (REL) woofer radi bolji posao od 90% floarstandera u takvom prostoru.Pritom on je aktivan ima svu snagu ampa koja mu treba i moze se udesiti prema sobi i zvucnicima sto se uz pasivne floarstandere ne moze.Mozes da ih pomeris malo napred/nazad i tu je kraj.

Ko si ti i sta si uradio sa Sondekom? :lol::D

Link to comment
Share on other sites

@DelijaKontam da se zezas ...ali nikad nisam voleo floarstandere.Od 35 g u hifi 25 sam proveo uz male zvucnike.Cak i jedini floarstander koji sam imao je ustvari mali zvucnik na rezonatoru,odvojen stalkom.Woofer samo dobro upotpuni ono sto im fali,i zvuci cistije.Dobrim floarstanderima zaista treba prvo ugoditi prostorom,u suprotnom vise brige nego koristi.To je moje misljenje o klasicnim zvucnicima i odnosi se na sisteme koji nisu moj licni izbor.

Esl kojeg sam se nakon 30g docepao nemam nameru nikad da izbacim iz upotrebe,to je bolje po mom misljenju od svega sto sam dosad imao i slusao,u opsegu koji mene najvise zanima(srednjetonskom)... ali shvatam da su za najveci broj ljudi neprakticni pa ih i ne pominjem.

 

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, Srecko said:

Ako je tako, a ne sumnjam da je, zašto onda poznati proizvođači uopšte prave podnostojece zvučnike a ne "komplete": mali +sub?

Proizvodjaci prave zvucnike razlicitih velicina za razlicite prostore - to sto vecina hoce da nabije sto veci zvucnik u bilo kakav prostor je druga prica.

Uz to, optimalna integracija sub-ova u sistem nije trivijalna. Nije dovoljno samo ustekati ih i to je to. Zbog toga i postoje ukorenjene predrasude da sub-ovi nisu za Hi-Fi.

Idealna kombinacija je velika tretirana prostorija + veliki mocni kvalitetni floorstander-i + veliki mocni kvalitetni sub(ovi) I, naravno, odgovarajuca "elektronika" uz sve to :) Ali, u uslovima u kojima smo ograniceni prostorom i finansijama - treba napraviti najbolji moguci kompromis.

Link to comment
Share on other sites

pisi slobodno, i mene zanima :D

 

Kad sam kupovao SN, cuo sam kod Bogdana njegovu kombinaciju sa subvuferom.

Nisam ni znao da to ima u sistemu, iznenadio sam se odakle ta toplina i taj bas iz onih "malih" zvucnika koje ima.

Pa mi je pokazao ispod stola i taj subwoofer za koji nisam ni bio svestan da odatle dopire zvuk

Link to comment
Share on other sites

Ako bas volis podnostojece zvucnike najbolji moguci floarstander match za ovaj prostor jeste stari tip kompresionih zvucnika koji se slusaju naslonjeni na zid,na 5-10cm.Kompresioni su i daju izuzetno cist bass.Model je naim sl2.Prestali su sa proizvodnjom nakon integracije sa Focal-om.Ali da su znali napraviti dobar zvucnik u sinergiji sa svojim pojacalima uopste ne treba sumnjati.Oni od sobe uzimaju oko 30cm.Ovako izgleda jedna flatheartherska soba(nema veze sa ravnozemljasima).Iz licnog iskustva(imao sam sbl) mogu da kazem da se zenama mnogo sviđa ovakvo pozicioniranje.Moja sosa navikla na to 30g. pa je situacija bila pred razvod braka kad unesoh esl u kucu.

15-20g kako se ne prave ali mogu se naci i novi tviteri,skretnice,sve komponente,pa se lako repariraju.

20201115_161003.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nije bas prema dole.Od napred je.Interesantno je da je to isto mali zvucnik postavljen na rezonator,kojim je povezan nekom vrstom varioventa ali sveukupno zatvoren sistem,vidi se na ovoj slici.Interesantan je i sistem odvajanja tvitera od kutije zvucnika stalkom,tzv arm.Neobican sistem borbe sa vibracijama,rezonancama i izoblicenjima koja su velika boljka klasicnih zvucnika. 

Dosta ti je to sada skupo resenje 2-3000 su i polovni,mozda za sadasnji budzet prikladniji stari tip Sbl kojima se promene tviteri pa rade,cak i cela skretnica moze da se nadje...al cisto da imas u buducnosti na umu dosta uklopiv tip zvucnika u tvoj prostor.

20201115_165956.jpg

IMG_0247.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...