Jump to content


CoyoteKG


CoyoteKG

Recommended Posts

Da ne zatrpavam NAIM temu.

Dakle kupih juče Supernait.

Sad jurim oko kablova i polako tražim zvučnike.

Dnevna soba trenutno izgleda ovako, uselili smo se početkom godine pa još uvek izgleda prazno i sterilno, ali imam ovaj veliki zid koji sam planski odabrao za neki setup :). Supruga je htela tu kauč da stoji :).

20201114_115146.thumb.jpg.eeb1141e5c2d06e4a39cda7cf84ab06c.jpg

 

Kod odabira zvučnika bih hteo neke bez bass reflex-a sa zadnje strane, jer mi ovi Kef užasno rade otkako smo u ovom stanu. Umaraju. Ja ih povučem malo napred, supruga vrati... tako da će mi trebati nešto što stoji blizu zida.

Prva opcija je bila Sonus Faber Venere 1.5 ali se sad predomišljam.

Danas ću probati moje Kef Cresta 3 sa Supernaitom, ko zna možda se popravi i taj bas :).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Za kablove predlog Linn K20 ako imas neki nacin da ti se to posalje iz UK gde kostaju 5 funti,odvovaraju specifikacijama koje proizvodjac navodi.Shipping ume da malo kvari srecu.Naimov naca 5 je takodje dobar ali su ga bezobrazno poskupeli za bar 300%,pa to jedino da porazis u polovnoj varijanti.Jeste bolji zvucno,ali ne puno.

Za zvucnike sam vec dao predlog u LN temi za Neat,ali ima i drugih opcija.Najcesce pominjane su Linn,Epos,Royd,Dynaudio, Rega,PMC.Sonuse probaj,ja sam slusao 2.5 Venere i to nije bilo lose,ali nisam bio odusevljen.

Link to comment
Share on other sites

20201114_172003.thumb.jpg.346ea3d1ea5073889704eb918f5cdfd6.jpg

 

Ovo je prostorija iz drugog ugla. Trpezarija kuhinja i dnevna iz jednog dela, samo sa ovim jednim delom zida od manje od 1.5m.

Mislim da sve zajesno ima oko 40kvm mozda neki kvadrat vise.

 

Iz Nait teme preporuka za  Warfedale Linton i Harbeth mi se svidjaju, ali sa stalcima :). Nego sad ne mogu da priustim.

 

Budzet za sad nemam :D. Ali recimo do 1000E. Ove SFV sa stalcima bih platio 900E. A i taj novac bih morao dobro da se nategnem

Link to comment
Share on other sites

Kojote, ako ne misliš da se razvodiš i ne misliš da spiskaš bidih 10 godina zarade isključivo i samo na hi fi, mani se foruma i savjeta na forumu.

Slušaj i uživaj, kad ti se ukaže prilika, čitaj, ostaneš sam u kući, pomjeri zvuje, malo se igraj sa položajem u prostoru, obilježi pozicije i opet, uživaj.

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Moj glas za zamrznuti konflikt.

Imaš gde i šta da slušaš, ne žuri.

Budi grebator, ogrebi se za iskustvo. Slušaj šta god možeš da ugrabiš u svom sistemu/svom životnom prostoru.

Štekaj usput pare. 100€ mesečno.

Za tri godine ješće ti dileri iz ruke a ti ćeš tačno znati šta želiš.

Čestitke za lep životni prostor.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, CoyoteKG said:

Ovo je prostorija iz drugog ugla. Trpezarija kuhinja i dnevna iz jednog dela, samo sa ovim jednim delom zida od manje od 1.5m.

Mislim da sve zajesno ima oko 40kvm mozda neki kvadrat vise.

Koliko je rastojanje od prednjeg do zadnjeg zida - tu gde su zvucnici i sofa?

Link to comment
Share on other sites

Povezao Nait, po našem misljenju Kef konacno propevao, ne brunda bas. Doduse izvukao sam ih na sred sobe dok smo slusali. A to smo slusali sa youtube, i sa krš kablovima, pa je opet mnogo bolje nego pre


@Delija, sad sam ih vratio na 0,4m do zida i međusobno priblizio, 2,5m izmedju zvucnika i od glave do niih isto toliko. Kao jednakostranicni trougao.

Inace od tog zidića iza sofe do ovog iza TV je 3,1m. Sirina sobe je 5,5m

 

Soba je takva kakva je, drugu nemamo :). Nabacaćemo uskoro još nekog nameštaja, tepih, police i sl, ako to može da pomogne.

 

Link to comment
Share on other sites

Nemas bas mnogo izbora uz takvo ogranicenje prostora - dobri standmount zvucnici i to vrlo verovatno neki koji nemaju "napumpan" midbass.

Moze i to, naravno, sjajno da zvuci uz malo igrarije i oko izbora zvucnika i oko pozicioniranja, ali "zalepljeni" za zid nijedni zvucnici nece svirati kako treba. Ako su neki i previdjeni zbog basa da tako stoje - zvucna slika ne moze ni pod razno da ima neku dubinu. Zato bih i izbegavao takve zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...