Jump to content


Povezivanje woofera na vintage pojačalo


Đile

Recommended Posts

3 minutes ago, Gile said:

Biće i za manje, strpljen spašen. Računaj da ćeš verovatno morati da menjaš elektrolite u napajanju, fabrički su bukvalno najjeftiniji mogući.

Ok, hvala, koliko obično košta takav poduhvat, naravno sa elektrolitima normalnog kvaliteta?

I kako odmah prepoznati da je zamena neophodna?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovo mi deluje pristojno, iskreno nemam pojma kakav je generalno Canton. Ispunjava sve što se tiče podešavanja, kontinuirano podešavanje faze, podešavanje skretnice je od 55 do 200 Hz, drajver je 10 inča, prednji bas refleks otvor.  High level input i output. Jedino što je pojačalo prilično skromnih 100 W. 

Ako neko ima mišljenje...

Hvala

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici-vuferi-kucni/canton-as-105-2sc/oglas/105179591

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nixie said:

To ti je u rangu Monitor Audio ASW100  samo dosta jeftinije.

Da slične su karakteristike, kod AW100 je pojačalo 120w, a podešavanje skretnice je od 40 do 180 Hz. E sad, da li to nešto u praksi znači, ne znam... Još jedna od razlika je što je kod Cantona drajver od neke vrste aluminijuma, a kod AW100 je papir u pitanju...

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Nixie said:

Nisam siguran u tačnost tog podatka, otvarao sam ga.

Za 150eur praktično i nema ničeg boljeg od tog Canton-a.

Ja sam podatak našao u skenu uputstva na manualslib-u, pa sam uzeo kao tačno...

Cenim i ja laički da je ovaj Canton "the best bang for your buck", na osnovu specifikacija... Nadam se da i zvuči tako.

Malo me kopka, da li čekati ASW100 da se pojavi po dobroj ceni...

Link to comment
Share on other sites

Za 120W prave sinusne snage bi morao imati jači trafo, više izlaznih tranzistora (više od dva plastična) i malo više filterskih kondenzatora. U principu to radi dobro za te pare koja god da je stvarna snaga, obrati pažnju na pozicioniranje tu se najviše greši, moraš imati strpljenja. Kad se pojača zna i da zatrese po nešto u sobi.

Ne vidim koje su prednosti ASW100 u odnosu an Canton da bi ga čekao. Možda samo siva metalik boja Canton-a malo odbija ali cena je ok, i godište 2009 valjda.

Koji god da kupiš, ima bolje. :D

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Nixie said:

Ne vidim koje su prednosti ASW100 u odnosu an Canton da bi ga čekao. Možda samo siva metalik boja Canton-a malo odbija ali cena je ok, i godište 2009 valjda.

Koji god da kupiš, ima bolje. :D

 

Istina, malo mi je frka što do sad nikad nisam kupovao na neviđeno, ovaj sub nije u BG-u...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nixie said:

Ne znam šta da kažem. Prodavac ima uglavnom dobre ocene i samo jednu negativnu.  Ja sam po SUB malo putovao do @nesone, samo zato da to ne bi išlo poštom, greota da se ošteti.

Sad pogledah na karti gde je to, i nije toliko daleko kao što zvuči... zvaću sutra, pa ću videti koje su opcije, i kako stoje stvari...

PS. Boja jeste gadna, ali kapiram da sub može dobro da se sakrije, a i bitinije je kako zvuči nego kako izgleda...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...