Jump to content


Receiver+Floorstanding speakers


Korto Malteze

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Molio bih za pomoc oko odabira stereo risivera i zvucnika. Dnevna soba je oko 25m2. Nisam nesto zahtevan korisnik. Bitno mi je da risiver ima Wi-Fi vezu da mogu da pustam radio stanice preko neta, web stimer plajliste i sl. Svakako bih ga povezao i na TV, a mozda bi kupio neki CD player jer imam poprilicnu kolekciju CD-ova. Mnogi mi preporucuju i gramofon, ali polako. Budzet mi je do 1000 evra (za neku preporuku i mozda neku stotinu vise). U nekoj radnji su mi preporucili Yamaha R-N602 uz neke Monitor Audio ili Jamo zvucnike (~1000 evra). Danas sam video neki stereo paket na akciji ONKYO TX-NR474 + WHARFEDALE D330  za 700 evra. Da li je ovo OK prica ili imate neki drugi predlog? Ne moram da napomenem da nema nikava iskustva sa Hi-Fi pricom. Unapred hvala.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj Onkyo, nemoj Pioneer, ostalo po volji. Djubre kinesko je sve ali ako mogu da savetujem onda Denon i Q Acoustics kao dobru kombinaciju. Doduse trebali bi ti stalci za njih. I ta Yamaha je dobar odabir ali pre sa MA kutijama. Licno misljenje, ne obavezuje nikog. Pozdrav i puno uzivanja u muzici ti zelim.

Link to comment
Share on other sites

 Meni Yamaha R-N602 zvuci kao dobra preporuka. Imam neke njihove "smart" zvucnike i, sto je jako bitno, mobile app koji se koristi kao daljinski je odlican. Moj predlog bi bio da pozoves, zakazes slusanje (ako je to moguce, trebalo bi da jeste - mada epidemija je), provedes neko vreme slusajuci i sam odlucis.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na komentarima. Posvetiću se potrazi u narednom periodu malo detaljnije, a svakako ću da odem u prodavnica i poslušam to šta se nudi. Informativno sam sam se već raspitivao i u ovom cenovnom rangu prodavac mi je toplo preporučio Yamahu R-N602 sa Monitor Audio Monitor 200 (mislim da su ti). Takodje mi je rekao da ce uskoro da dobiju jos nesto novije, pa da se javim. Kako sam poprilicno laik u ovoj oblasti moracu da vas malo gnjavim, a i da "guglam".

Link to comment
Share on other sites

Evo ja se konacno prosetao i poslusao sam par pesama na Yamaha R-N602 uz CANTON Canton GLE 476.2, PSB Alpha T20 i Jamo Concert C 95 II. Malo mi probija budzet, ali dobro.

Sto se tice pojacala, tu sam prezadovoljan. Ima sve sto mi treba. Koje zvucnike... pojma nemam, iskreno. Ova tri para sto sam cuo u radnji zvuce super, opet u zavisnosti od muzike koju sam slusao, nijanse su u pitanju... jednostavno nemam iskustva. Jamo mi je malo glomazan, ali dobro zvuci. Nisam imao zivaca da cujem i Monitor Audio, ali mozda i to ukljucim u odabir kada dodje do konacne odluke.

Plan mi je da poslusam i DENON DRA-800H, eventualno neki Marantz... uz neke zvucne kutije Q ACOUSTICS, KEF, WHARFEDALE... 

Ne znam kako se vama cini, da li se krecem u dobrom smeru?

Kao sto rekoh, dnevna je oko 25m2 i deo gde bi zvicnici i pojacalo bili pozicionirani izgleda ovako. Rastojanje izmedju zvucnika bi bilo oko 3.5m (obelezeno crvenom), dok bi pojacalo ubacio pored TV.

1605729185956.thumb.jpg.c231897400fd476dfac03abb9df37b81.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Korto Malteze said:

Evo ja se konacno prosetao i poslusao sam par pesama na Yamaha R-N602 uz CANTON Canton GLE 476.2, PSB Alpha T20 i Jamo Concert C 95 II. Malo mi probija budzet, ali dobro.

Sto se tice pojacala, tu sam prezadovoljan. Ima sve sto mi treba. Koje zvucnike... pojma nemam, iskreno. Ova tri para sto sam cuo u radnji zvuce super, opet u zavisnosti od muzike koju sam slusao, nijanse su u pitanju... jednostavno nemam iskustva. Jamo mi je malo glomazan, ali dobro zvuci. Nisam imao zivaca da cujem i Monitor Audio, ali mozda i to ukljucim u odabir kada dodje do konacne odluke.

Plan mi je da poslusam i DENON DRA-800H, eventualno neki Marantz... uz neke zvucne kutije Q ACOUSTICS, KEF, WHARFEDALE... 

Ne znam kako se vama cini, da li se krecem u dobrom smeru?

Kao sto rekoh, dnevna je oko 25m2 i deo gde bi zvicnici i pojacalo bili pozicionirani izgleda ovako. Rastojanje izmedju zvucnika bi bilo oko 3.5m (obelezeno crvenom), dok bi pojacalo ubacio pored TV.

1605729185956.thumb.jpg.c231897400fd476dfac03abb9df37b81.jpg

I ja merkam DRA 800h, doduse, sa Wharfedale EVO 4.2 (par topika ispod ovog je i moja molba za misljenje/iskustva o predlozenom sistemu) i mislim da nema radnje gde imaju obe komponente da bih mogao poslusati. Svakako, ako u skorijoj buducnosti budes slusao ovog Denona, molim te prenesi utiske na forumu.

Hvala, 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Otici cu u narednih par dana da poslusam ovaj DENON. Predlozili su mi da uz njega cujem i zvucnike Q ACOUSTICS Q 3050i ili FOCAL CHORA 816. Pitacu da li imaju te Wharfedale EVO 4.2. pa cu da javim utiske.

Kakvo je misljenje o PSB Alpha T20? Da li ima neko iskustva? Meni su se dostav svideli uz Yamaha pojacalo, a dimenzije su im znacajno manje od ostalih podnostojecih zvucnika.

Link to comment
Share on other sites

Super! Jesi li probao jos neke kutije sem QA? Gde si slusao? Player? 

Tnx

42 minutes ago, Korto Malteze said:

Upravo sam poslusao DANON DRA-800H sa Q ACOUSTICS Q 3050i. Zvuci odlicno i vise mi se svidja od kombinacije od pre neki dan. yamaha kao pojacalo mi se isto svidelo, ali nijedan par zvucnih kutija mi nije ovako prijao kao ovaj QA.

Iako mi je ova kombinacija malo van budzeta, verovatno cu se odluciti za nju.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

@milan-hk Zavisi koji uredjaj. Ako kupis AVR onda imas mogucnost da risiver povezes na net i da slusas radio direktno na njemu. Risiveri mogu biti stereo, mogu 5.1, a mogu i kao mini linije. Ako kupis pojacalo ili integrisano pojacalo, onda nemas radio(jer se u suprotnom zove risiver AR ili AVR). Integrisano pojacalo moze da ima DAC u sebi (ima digitalne ulaze), pa onda mozes spdif kablom da povezes racunar i pojacalo ili streamer, TV, EON box, neki drugi android box sa dig. izlazom.

Ukoliko pojacalo nema DAC, onda je dobro da kupis DAC za konvertovanje izmedju izvore i pojacala. Inace, racunar, streamer, TV, android box itd. mozes povezati i analogno sa pojacalom koje nema DAC. To je nekvalitetnije resenje, jer ti uredjaji imaju jeftin DAC u sebi. Kod android box-ova vodi racuna da nemaju svi spdif ili analogni izlaz. Recimo EON van mreze ima analogni, a nema digitalni, a box za na SBB mrezi ima spdif a nema analogni.

Takodje da znas da Denon AVR-ovi stariji od 4 god. imaju vTuner radio koji se sada placa 3 dolara godisnje. A imaj i u vidu da kvalitet internet radia na AVR-ovima nije bas dobar i slican je mp3-u a cesto i losiji. Android box, telefoni i racunari mogu da pokrenu aplikacije nekih radija koji imaju lossless kvalitet zvuka. Ali svakako vecina radija ima los kvalitet preko cega god da slusas, cak i analognim tjunerom, jer svejedno je preko cega slusas, ako njima u studiju ide mp3.

Sta sve napisah, a covek pitao moze li da slusa radio preko neta :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...