Jump to content


Pojačalo sa DAC-om i ulazom za mikrofonom


Dominator

Recommended Posts

Ja sam kupio Steinberg UR 22 mk II (https://www.steinberg.net/en/products/audio_interfaces/ur_series/models/ur22mkii.html

Za razliku od jeftinijeg modela ima i MIDI ulaze/izlaze i Mix (možeš da miksuješ ulazni signal i zvuk iz kompa) što se koristi za podcast. To je valjda prvi model kod Steoinberg-a koji ima sve, sledeći imaju samo veći broj kanala i još kvalitetnije komponente. U Mitrosu je bila cena oko 200e u kompletu sa kondenzatorskim mikrofonom i nekim bezvezew slušalicama 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru, ovo što si predložio mi deluje super,

jedini problem koji vidim je (što sam zaboravio da napomenem u prvom postu) povezivanje sa zvučnicima, pošto je planirano da se koriste pasivni zvučnici (stajaće na sredini prostorije, na plafonu i prenosiće u većini slučajeva samo glas sa mikrofona, nema nikakve muzike), pa bi zato trebalo neko pojačalo koje će da 'gura' zvučnike. Ovaj interfejs je namenjen, koliko sam video u upustvu za aktivne (powered) zvučnike?

Link to comment
Share on other sites

Treba da ozvučim dve odvojene prostorije (znači ista oprema x 2, jedna je 70m2, druga 100m2) u kojoj će se ljudima držati predavanja, dakle prenosiće se isključivo glas. Mikrofon najobičniji sa kablom, da ne bi komplikovali i dodavali još jedan uređaj (prijemnik za bubicu ili bežični mikrofon), bitno je da bude all-in-one, da može da prenosi glas i ponekada da reprodukuje zvuk sa računara, što jednostavnije za upotrebu i što izdržljivije.

Budžet nije ograničen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...