Jump to content


Harman Kardon pojačalo 970 ili 3470 ,


Narog

Recommended Posts

NAD nikad nije bio HighEnd, cak ni u Master seriji... Dobro svira taj 372 i tu je sva prica zavrsena. Jeftina elektronika, mnogo problema zbog jeftine izrade ali dobro svira. Ako hoces da povezes dva uredjaja, najlakse ti je da iz Tape outa, bilo kojeg udjes u neki input ovog drugog i radice ti oba risivera ili risiver i pojacalo, zavisi za koju se kombinaciju odlucis.

Link to comment
Share on other sites

Najviše me zanima ova moja Yamaha koja preko USB čita Flac mp3,ima u sebi Burr Brown Dac,na koji ulaz je spojiti da bi radila kako treba dali na optički ili coax bez gubitak kvalitete reprodukcije, Harman Kardon ima neki Akm Dac digitalni a dva ulaza.Toliko sam skapirao.To mi je dilema ne bi se riješio Yamahe...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Narog said:

Najviše me zanima ova moja Yamaha koja preko USB čita Flac mp3,ima u sebi Burr Brown Dac,na koji ulaz je spojiti da bi radila kako treba dali na optički ili coax bez gubitak kvalitete reprodukcije, Harman Kardon ima neki Akm Dac digitalni a dva ulaza.Toliko sam skapirao.To mi je dilema ne bi se riješio Yamahe...

Malo si konfuzan, daj lepo razjasni šta bi hteo sa čime da povežeš, šta su izvori zvuka?

Coax i optički su u suštini isti ulazi samo sa različitim vrstama konekcije.

Link to comment
Share on other sites

Yamaha reciver koji je i network player,usb ima i čita sve moguće filove, internet radio,i Radio Paradiso,to sve Yamaha ima i HT..To je dobar uređaj mogu i Stream Spotyf..Glavna stvar mene zanima koje je povezivanje najkvalitetnije, putem optičkog, coax, kabela jer oni imaju mogućnost digitalnog signala .Taj Harman Kardon 3490 ima u sebi Dac Ito Akm,stariju verzija u sebi.Za prvu ruku ok.Kasnije bi kupio neki Toppinga ili Schiit cirka 100 e.E sada da to mogu tako uraditi, Yamaha reciver ima Burr Brown Dac u sebi..Malo je duži post ,nadam da sam bio jasan u detalje koje me zanimaju kod ovog Harmana.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Narog said:

Glavna stvar mene zanima koje je povezivanje najkvalitetnije, putem optičkog, coax, kabela jer oni imaju mogućnost digitalnog signala .

Hajde još jednom - koji risiver Yamahin imaš i šta ona ima od izlaza da bi povezao sa drugim risiverom? A zašto bi to radio ako već imaš jedan?

Coax i optički su za samo digitalni signal i nema neke bitne razlike osim što sa optičkim nemaš problema sa ground loopom jer je galvanski odvojen od uređaja.

Link to comment
Share on other sites

Da sam na tvom mestu, moj pik bi od ta dva bio NAD, lično nisam oduševljen novijim serijama harmana koje sam slušao... Od svega spominjanog, a da je blizu tvog cenovnog ranga, išao bi na HK680, uz obaveznu proveru kondova.
Nikada mi se nije dopadala ta NAD-ova siva boja, teška je za uklapanje sa ostalim komponentama.
Dodatno, razmotri HK6800 ili HK6850 (verzija sa daljinskim), kada si već prešao preko 300 e...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Znam da Nad nije nešto posebno dizajniran, gotovo konzervativan ,siv , bezličn.Ali zato ispod haube je zvijer,troidni trafo...Nad daje sve na zvuk a ne dizajn.Harmani baš za široke mase, dizajn baš moderan glossy..Da imam love uzeo bi ona.Baš da usporedim zvuk,na mojim Jamo s606 ,kojeg karaktera je topliji ,svjetliji..Nad c372 prvi izbor,Harmani drugi .. Gledati ču ebuy, HiFi Shark,...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zdravo Bato ,imao sam 326 neke,to pojačalo pokreće bez problema sve i najzahtjevnije zvučnike, manje osjetljivost,niže impedancije.Daklarirani 40w,po kanalu ali ima rezerve snage koliko treba zvučniku.Dizajn je bezveze minimalizam,sivi.Ali ispod haube je mrcina,neka te ne zbunjuje deklaracija snage..On ne bliješti,kao ostala fency ekipa,Sony, Yamahe,Denoni, Pioneer...Baš mene zanima taj c372 150/200 na 8,6 ohma..Zvuk ide na topliju stranu basa.Recenzije su sjajne,A i Harmani nisam imao pa da ih poslušam.A oni su mi plan b..Ovo što sam čitao na netu sinergija Nad -Kef, Harmani- Jbl...Isplati se Nad svakog centa.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...