Jump to content


Harman Kardon pojačalo 970 ili 3470 ,


Narog

Recommended Posts

Poštovani forumaši trebam kupiti novo pojačalo,tj.second hand. Pa gledam ove Harmane.Oni bi trebalo da pokreću moja Jamo s606, specifikacije su sensitivty 89 db, impedancije 6 ohma,power 130/210 Watt.Dosada sam imao Yamaha pojačalo,zvuk mi bio dosta svjetliji,ravan..Dali ova kombinacija dala bolju sliku,Denon me također zanima.. Koliko to vrijedi eura..Slušam Klasiku,Prog rock,Jazz muziku različitih dinamika.Flac,cd,dab,compa,foobar,Stream.Hvala svima na vremenu i savjetima.

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Probaj Primare integralce, nešto sa UFPD ili UFPD2 modulima ili amp sa HYPEX ili ICEpower modulima, za te kutije ispod 90 dB osetljivosti, D klasa može fino da pasuje. Prema konfiguraciji drajvera, rekao bih da vole malo više struje...
Probaj bar da ih čuješ sa nečim od gore navedenog pre nego doneseš odluku, kontrola zvučnika je neverovatna...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Slabo ima Primare pojačala na oglasima.I dosta su skuplji,Znam za i21 ali ortak traži 500 EU.To mi je izvan budgeta,zato gledam ove jeftinije Harmane,Denone 100-200 EU.Njihov zvuk je tamnijeg karakteristike ,a da zaobilaznim Yamahe,Pionire, Marantza..da se baš ne bi slagali sa Jamom tweeterima, Pojačalo bi trebalo biti barem 100 w po kanalu,Totalno harmonijsko izobličenja 00,7.Ili da idem na nešto jače ovi zvučnici su gladni struje i snage,slabije osjetljivost, impedancije 6 ohma.....Hvala na predlozima i sugestijama.Naravno Dac,ikabeli, izvori igraju veliku ulogu...!!???

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, somilenko said:

I21 nije D klasa, i22, i32, i25 i i35 jesu i naravno da imaju više ulaza, to su sve integralna pojačala, ako pitaš za Primare...

Kakav Primare druže, čovek traži pojačalo za 200 evra. Ono prvo što valja od integralaca je i30 i on košta soma, D klasa Primarea ide preko dve iljadarke, ne znam odakle ideja za taj predlog?

@narog Harman 970 je svetlijeg karaktera, 980 tamnijeg, slušao sam oba, ne znam kako su to izveli da dva pojačala iz iste serije zvuče dosta drugačije. Tako da ne znam u kom pravcu bi mogao da povuče taj stereo risiver 3470. To su ti relativno nove serije Harmana, najbolje ako možeš da dobaciš amp/risiver kući pa da probaš. Možda ti legnu uz Jamo. Inače svaki Harman ima dosta snage bez obzira šta piše na papiru.

Link to comment
Share on other sites

Bio je i22 nedavno na forumskim oglasima za 600 i kusur evra, nije sve za soma. Budžet nije naveden. Primare i30 nije D klasa.
Sa tim Harmanima se ne penje gore, samo presipa iz šupljeg u prazno, moj savet je da se strpi i kupi nešto stvarno bolje.
Ovo što si napisao si mogao i bez referenciranja mog posta. Preporuka je da posluša nešto takvo ako može, pre nego kupi nešto od navedenog.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, somilenko said:

moj savet je da se strpi i kupi nešto stvarno bolje.

Ti zvučnici koštaju 180 evra, Primare je svakako cenovno overkill za njih, može da prođe mnogo jeftinije, zato je čovek i postavio pitanje šta da uzme od ta dva Harmana jer ih je po nekom kriterijumu svrstao u zanimjiiv izbor za Jamo. Možemo svi mi sa foruma da se strpimo i skupimo pare za hi-end sistem ali mislim da to nije tema ovog posta.

Link to comment
Share on other sites

Moj predlog nije obavezujući, upravo je samo to, predlog i mislim da tema nije analiza mog posta nego predlog osnivaču šta da kupi, opet čitaj "predlog". Moglo je jednostavno na tome i da ostane a on da ga ne posluša.
Ako se stalno vrti u istoj klasi nema napretka a svetlo-tamno se može rešiti i na jeftiniji način, recimo IC kablovima i zvučničkim kablovima ili recimo ton kontrolama...
Opet, neobavezujuće i nije za klizeći start. Ne osećaj se obaveznim da dalje komentarišeš moje postove.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru i analizi..Ovi moji zvučnici i nisu neka hi fi egzotika,ali sam zadovoljan sa njima trenutno.Buđet mi ne da da kupim nešto bolje,ali 600 eura je overkill za moj sistem.Imam avr Yamaha, Marantz amp to je sve staro...To je solidno stanje za slušanje muzike..Ništa posebno, zato gledam ove jeftinije entry level uređaje.Harmane,Rotele, Thule,.. Znam ja za Emotive,Outlowe,Triangle,...i slično egzotično voće ne raste u mome vrtu.Imam network radio,playera,foobar,dab, flac file preko Compa i Androida,e sada hoću da najbolje izvučem iz sistema,Imam Dac..I neke Qed kabele.. Zvučnici su mi jako zahtjevani treba im puno snage i struje.A i daleko sam od velikih centara,na moru na otoku pa u ovo vrijeme epidemije sve mi je daleko..
Zato visim po forumu i internet u .Ovo sam pratio sa nekih američkih stranica . Kombinacija Harmana i Jama,čak su i Denon modele spominjali..Dosta su hvalili sinergiju..Po pitanju, karaktera i dinamike.Nisam u mogućnosti putovati od Zg isprobati pojačala.Ovi zvučnici su 50 kg težine.Nisu baš za transport...




..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Slušao HK680 sa zahtevnim zvučnicima, isto odličan amp, ima ga sada na KP za oko 200 e. Treba biti oprezan, sada već imaju dosta godina, nikako bez probe i provere dali su mu kondovi ok, mada se taj amp isplati po meni i osvežavati...
Moje iskustvo sa njihovim risiverima je da ti je bolje da uzmeš njihov amp pre nego risiver, mada gore pomenuti nisam slušao...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Baš proučavam specifikacije Harman kardon 3490 i 980 amp.Mada mi se nude neke Yamaha ax,rx serija.Probaću sa Harmanima ,200 EU.Na njima nikada ne gubiš ,ali mislim da će biti odličana sinergija.Nema pretjerivanja ,ni extrema.Imam i Toppinga d30,za digitalni zvuk.Imam Qed kabele..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hvala na preporuci,Nad je viša klasa pojačala, hvaljen je u svim medijima..To bi zaista bio uprgrade .Sa ovih običnih reciver a..Da li vredi davati 300 ,400 evra za pojačalo staro 10,15 godina.U kakvom bi stanju moglo biti,sa ovim mojim S606 zvučnicima..Sa ovim Yamaha, Marantz,Sony..
Samo se vtiš u krug nema baš nekog pomaka u zvuku.Nad je zvijer u svakom pogledu,i snaga ,dinamika, precizno stereo slušanje muzike.Bojim se da bi morao kupiti neke kvalitetnije zvučnike.I to English fazonu, Warfedale,Tanoy,Kef...E za te poduhvate nemam love..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ne treba da se sad opterećuješ time da li će zvučnici koje imaš biti u stanju da isprate bolje pojačalo, jer ako si već rešio da napraviš značajniji pomak u zvuku, od nečeg moraš da počneš, a doći će i bolji zvučnici na red kad se steknu uslovi. Razumeo sam da živiš u HR, pa pogledaj na "Njuškalu" jedan C370 po sasvim razumnoj ceni za koji prodavac kaže da je odlično očuvan, što se zaista i vidi sa priloženih slika.

Link to comment
Share on other sites

Ovo što ti kaže@Zexx je bila poenta i mog posta od ranije a bolji amp će sigurno bolje razmrdati te zvučnike nego lošiji. Nema smisla non stop se vrteti u istoj klasi, dobićeš drugačiji karakter, koji možeš i igranjem sa jeftinijim stvarima u sistemu ili pozicioniranjem zvučnika da menjaš. Ako menjaš amp, popni se barem jednu klasu gore, kada dođe red na ostale komponente, i njih polako za stepenicu gore...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hvala ekipa na podršci i savjetima.Onaj c370 mi je izmaknuo za dlaku.Čovjek prodao danas.
Šteta baš klasa..Ostaje mi da čekam ali neće biti skoro,to je amp sa doživotno jamstvo.Ne raste to svaki vidim i na K.P drže cijenu.Još ću malo da vidim ove Harmane... Strpiti se..,

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Harman Kardon 980,990 imaju i Dac i pristojanu snagu..A na Nad 370,372 sam se navukao 270-350 e.Ima ih K.P..To bio uprgrade pravi owerkill ali jbg. Onda i nove zvuje Tannoy,Warfedale,Kef.Ovaj hi-fi prava droga,navučeš se i nikad zadovoljan..



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ima jedan interesantan model Harman Kardon 3490 ima i Dac,optic i coax conect digitalni.Ima i Ipode Bridge..Ima i snage ,i recenzije odlične.Respktabilno 2*120.8 ohma,2*150. 4 ohms.To je mrcina.Ali onaj Nad c370 i c372 su extra,ne izlaze mi iz glave.To bi Bilo owerkill za moje zvučnike,koji su entry level,Nad već ide u higend..Samo nisam siguran da li ga mogu povezati sa vanjskim uređajima , reciver ht Yamahe, android box,..Evo šeme.oba modela..Fotke.1.Nad c372..2.H.K.3490.Može li mi netko pojasniti kako da to pravilno povežem. Blu-ray,Cd,mobitel, Android box.. Hvala.l.p75ae3cbe918b7a0870a8b43a8ea05d5e.jpg6a3c4804450129624963a1dce6a765c3.jpg

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...