Jump to content


HDMI ARC i CEC


alekbo

Recommended Posts

Док ти завршиш кућу тај авр ће бити не превазиђен, већ музејски примерак. :)

Тај авр је из 2012. а то је већ много...

Теби би извор био тв?

Да је извор неки комп, бд плејер, андроид бокс и сл. преко хдми би могао поред цд квалитета да шаљеш и вишеканални хд звук. Преко спдиф, треба ти само стерео, завршаваш сав посао са два канала до 192/24.

Када будеш користио авр имаћеш много више могућности.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 1/21/2021 at 7:08 PM, gvlada said:

Док ти завршиш кућу тај авр ће бити не превазиђен, већ музејски примерак. :)

Тај авр је из 2012. а то је већ много...

Теби би извор био тв?

Да је извор неки комп, бд плејер, андроид бокс и сл. преко хдми би могао поред цд квалитета да шаљеш и вишеканални хд звук. Преко спдиф, треба ти само стерео, завршаваш сав посао са два канала до 192/24.

Када будеш користио авр имаћеш много више могућности.

Neplaniram da zavrsavam kucu 5 godina :D.Zavrsicu je nadam se sledece godine a AVR cemo podmladiti ako treba i novim modelom. Nego nov sam u HT svetu a svidja mi se koliko vise opcija imam nego kad je cist stereo.

Link to comment
Share on other sites

Мој лични предлог је Маранц 7015 ако гледаш нов у продавници. На огласима има неки нови 8015 неотворен за 2200-2300е што је апсолутно најбоља куповина за тај новац, ако је све ок.

Све друго а баш добро је преко 3000е. И тај Маранц 8015 је те цене у радњи.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gvlada said:

Мој лични предлог је Маранц 7015 ако гледаш нов у продавници. На огласима има неки нови 8015 неотворен за 2200-2300е што је апсолутно најбоља куповина за тај новац, ако је све ок.

Све друго а баш добро је преко 3000е. И тај Маранц 8015 је те цене у радњи.

Sta je to bas dobro tj preko 3000e cisto da znam :D

Link to comment
Share on other sites

Рецимо тај Делијин Антем је 3к е. Сам појам авр није занимљив као све у једном са високом ценом. Преко те цифре иду процесори звука и снагаши, то је много добро. До скоро си имао комплет Јамахе пре про и снагаш за 2к + е на форум огласима.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gvlada said:

Рецимо тај Делијин Антем је 3к е. Сам појам авр није занимљив као све у једном са високом ценом. Преко те цифре иду процесори звука и снагаши, то је много добро. До скоро си имао комплет Јамахе пре про и снагаш за 2к + е на форум огласима.

Video ali nemam predstavu kako to svira.  

Mnogo puta sam se razocarao sa skupim uredjajima a neverujem da bi neko pristao u ovo vreme da se seta sa njima. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Uzeo sam novi TV (LG OLED55GX) i ne mogu da dobijem zvuk preko ARC-a (Denon AVR X1100w) sa TV-a (kada pustim Netflix, Youtube). Updateovani na poslednji firmware. Sa starim TV-om je ARC sa Netflixa radio.

Povezano je sa Oehlbach Black Magic kablom (ARC sa TV-a na ARC na receiveru).

Inace, iptv (MTS) ukljucen u AVR i to sve ok radi (zvuk je na zvucnicima, a slika preko hdmi je na tv-u).

 

LG Simplink ukljucen, Sound Out stavljen na HDMI ARC, Digital Sound Out stavljen na Auto (probao i PCM kao i Pass Trough), eARC pokusao i on i off (posto receaver ima obican ARC).

Edit: HDMI stoji na Bitstream (probao i PCM).

Na receiveru je jedina opcija oko HDMI-a u Video/HDMI Setup (slika u prilogu). Tu sam pokusao da iskljucim HDMI Control, pa HDMI Audio Out prebacio na TV itd.

Kada idem u opcijama na Imput/ Imput Assign dobijem ovo gde je TV audio obelezen sa "X" i ne mogu da biram. Da li je to ok? (Slika u prilogu).

 

Pokusao sam sa drugim hdmi kablom, iskljucivanje svih uredjaja iz struje, pa ponovo ukljucivanje.

 

Sta radim pogresno?

 

IMG_2945.jpeg

IMG_2946.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...