Jump to content


Savet u vezi nabavke pojačala/zvučnika Onkyo


Vestmorland

Recommended Posts

Zdravo forumaši,

Totalni sam početnik i ako ste voljni da mi pomognete savetom. Hteo bih da nabavim Onkyo Integra A-8650 ili A-8250 i da ih uparim sa zvučnicima Onkyo SC-660 ili sl.

  • Prvo me interesuje da li je ta Integra ok sa tim zvučnicima pošto su deklarisani na 4ohm-a.
  • Drugo. Zašto je cena 8650 uglavnom manja od 8250 pojačala, kada je ovo prvo po specifikacijama par modela iznad 8250?
  • Treće. Soba koju želim da ozvučim je mala. 3x4m. Da li je takva postavka presnažna za tako mali prostor. Muziku slušam tiho, bitni su mi detalji i soundstage. Ne bih želeo da uznemiravam ostale ukućane glasnom muzikom pošto je uglavnom slušam noću. Da li je pametnije da nabavim neke monitore?

Da li imate neku drugu preporuku ili savet u vezi opreme?

Na šta da obratim pažnju prilikom odabira i kupovine navedene opreme?

 

Unapred hvala.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 28.10.2020. at 15:04, Vestmorland said:

Zdravo forumaši,

Totalni sam početnik i ako ste voljni da mi pomognete savetom. Hteo bih da nabavim Onkyo Integra A-8650 ili A-8250 i da ih uparim sa zvučnicima Onkyo SC-660 ili sl.

  • Prvo me interesuje da li je ta Integra ok sa tim zvučnicima pošto su deklarisani na 4ohm-a.
  • Drugo. Zašto je cena 8650 uglavnom manja od 8250 pojačala, kada je ovo prvo po specifikacijama par modela iznad 8250?
  • Treće. Soba koju želim da ozvučim je mala. 3x4m. Da li je takva postavka presnažna za tako mali prostor. Muziku slušam tiho, bitni su mi detalji i soundstage. Ne bih želeo da uznemiravam ostale ukućane glasnom muzikom pošto je uglavnom slušam noću. Da li je pametnije da nabavim neke monitore?

Da li imate neku drugu preporuku ili savet u vezi opreme?

Na šta da obratim pažnju prilikom odabira i kupovine navedene opreme?

 

Unapred hvala.

Dobro nam dosao. Ne kupuj nista. Sedi i citaj. Hoces odgovor na 1. post. Sta mislis. Kako smo mi krenuli? Ovde nema zurbe.

Takav je sport. Prvo razmisli sta hoces. 

I nisi se predstavio.

Osnovno pravilo foruma. Pravila se znaju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...