Jump to content


Savet za IC kabl


dadoo

Recommended Posts

Poštovane kolege,

treba mi mala pomoć/savet u vezi novog IC kabla za gramofon.

U pitanju je Dual 704 kog sam kupio pre skoro 2 godine u mint stanju. Pre 2 meseca sam krenuo da ga sređujem dalje:

- nov poklopac izrađen od klirita
- stavljeni spajkovi
- nov headshell adapter (nisu mi se sviđali pinovi kod starog)
- nova glava (AT VM-520EB)
- komplet podmazan
- nova LED sijalica za strob od DualFreda

Na redu je zamena IC kabla. Na njemu je originalni, koji radi bez problema, veoma je tanak i ne odiše nekim kvalitetom pa sam hteo da ga zamenim nečim boljim. Sa jedne strane su 2 RCA, a sa druge su 4 buksne koje se spajaju direktno na "pločicu" u samom gramofonu. Tehnički to nije problem zameniti, mene samo zbunjuje izbor kabla. Ne razumem se mnogo u materiju, ali sam na internetu čitao da se za ovu namenu kotiste kablovi posebnih karakteristika.. Još ako bi mi neko naveo i link gde bi takav kabl mogao da kupim kod nas bilo bi sjajno!

Napominjem da kabl mora da ima 4 parice, jer se na strani gramofona spaja na 4 buksne..

Hvala unapred!
 

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, ivcha1976 said:

Van den Hul 502 ako se ne varam, dobar budget kabl za gramofon. Imao sam ga, sve super s njim. Nekada je to prodavao Korato, da li je tako i danas, nisam siguran. Mogao je da se kupi na meru, kolko god smatras da ti treba.  Izgugkaj, verujem da ces naci.

pozz

Hvala na predlogu! Ima u Korato cenovniku, 4800 din po metru. Ipak ciljam na nesto jeftinije..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...