Jump to content


Način rada naših distributera


zoranius

Recommended Posts

50 minuta ranije, Ljuba said:

You are kidding? Pošto košta to zadovoljstvo?

Другару донели маранц дак на пробу пре пар год, за то знам сигурно. Цена је била симболична, 500-1000дин али питаћу првом приликом.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gvlada said:

Другару донели маранц дак на пробу пре пар год, за то знам сигурно. Цена је била симболична, 500-1000дин али питаћу првом приликом.

Ok,i koji se posle uredjaj kupuje?

Novi neotpakovan ili taj koji je slušan kao nov ili kao demo sa popustom?

 

 

Link to comment
Share on other sites

To je rizik posla.I u radnju ti udje kupac.Ja u okviru svog posla udjem dnevno u bar 5 stanova.Postar u 50.Ko me pita.Stavis masku kao i pri ulasku u autobus.Vozac autobusa preveze stotine...Ako ne odgovara,zatvoris radnju,iskopas bunker u dvoristu, nakupujes hrane i sacekas da prodje covid.Deca zive od ustedjevine...cemu raditi.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Thecoki said:

Ok,i koji se posle uredjaj kupuje?

Novi neotpakovan ili taj koji je slušan kao nov ili kao demo sa popustom?

 

 

То било пре пар год. Није му се допао, узео после "северну звезду". Шта је било са одређеним даком на даље не знам.

Link to comment
Share on other sites

Знам за пример да је дистрибутер из суседне земље, чији се главни град некад звао Агрем, донео нашем човеку три система на пробу. Нису били јефтини а договор је био да их слуша нпр недељу дана у свом дому и изабере један од њих. Том продавцу се исплатило а и купцу. За тако нешто нисам чуо да је могуће код нас.

Link to comment
Share on other sites

Za taj slučaj znam i ja sa inostranim prodavcem, koji po mom saznanju nije distrubuter što ne umanjuje njegov gest dobre volje, naprotiv!

Druga je stvar što kod nas za hajfaj ne postoji "money back guarantee" klauzula na određeni period nakon kog možeš da vratiš spravu i na primer u istom dućanu možeš da kupiš nešto drugo za te novce.

Link to comment
Share on other sites

 

Sto se kucne probe od dilera/proizvodjača tice znam da su je dozvolili mnogi nasi dileri i proizvodjaci. Niko nije kupio Acoustic Invader bez probe u svom sistemu,Sava Velikinac na svoju ruku napravio zvucnike i doneo kolegi na probu,Solaja isto tako :klanjanje Distributeri za koje znam da su dali uredjaje na kucnu probu Av impuls, 4Audio,BM,bivsi One hifi redovno to radio uz depozit...evo kolega kaze i Player.Proizvodjac iz Slovenije je ponudio da donese uredjaj u NS,uz obican putni trosak...ima primera.

Ne kazem da sve mora da se proba,vrlo je cesto dovoljno steci utisak,pa graditi ceo sistem prema onom koji se cuo kod dilera,narocito ako je prostorija koliko toliko slicna,treba obratiti i paznju na kablove(desava se da su ultraskupi stavljeni u sistem kod dilera) ,nekad se moze odneti svoj amp pa uporediti,cuti na licu mesta.Najvise od svega mi se svidja ideja da se terenski izlazak i slusanje omoguci i ako treba i naplati simbolicno kako bi se resilo tajmvejstera.

Kucna proba je sve u svemu stvar dilerove procene individualne situacije i kupca,ali ne mislim da bas ljudi setaju sa 2-3k evra spremnih za depozit gube i svoje i tudje vreme.Prepoznaju dileri ozbiljnog kupca,ne brinem.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

То важи за БГ, НС и околину... за остатак земље Ниш и околина баш и не. Овде једино Плејер има неку назови хифи продавницу, те једино и они могу понудити неки вид пробе.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...