Jump to content


Način rada naših distributera


zoranius

Recommended Posts

On 24.10.2020. at 10:49, Ljuba said:

Plus što 4audio nije uvoznik Musical Fidelity više od godinu dana. To što stoji u cenovniku se prodaje do isteka zaliha, a novih porudžbina neće biti. Samim tim cena za taj Phono preamp se ne može preslikati na domaće tržište. 

I to sam vam rešio. 

Zanimljivo da u MF cenovniku imaju brdo uređaja označenih sa "NOVO", ali i takvih gde stoji "AKCIJA". Nešto tu ne štima.

Link to comment
Share on other sites

Dobro jutro!

Možda ćete me shvatiti pogrešno, ali na osnovu većine ovde iznetih pritužbi (netransparentne marže, neažurnost nabavke novih komponenti, neljubaznost sa mušterijama i šta ono četvrto beše...?) mislim da je za nezadovoljne jedino rešenje samogradnja.

-delovi jeftiniji od gotovih uređaja a novi.

-99,9% nabavka online od preko prodavaca koji su veoma ljubazni u komunikaciji

-utrošak slobodnog vremena koje bi se inače provelo na forumu u radionici/kuhinji uz alat i opremu koji su u cenovnom rangu budžet-pojačala.

-dalji utrošak slobodnog vremena u gledanju YouTube tutorijala za osnove elektrotehnike, prezentaciju određenih modula, lemljenje, merenje.

-zadovoljstvo kad takva sprava prosvira na dasci.

-potpuna sloboda izbora konektora, preklopnika, ožičenja (šifra: Andrej)

-dizajn kutije, finiša (metali: eloksaža, plastificiranje ili drvo, staklo, pleksiglas)

Ne tvrdim da je ovo rešenje za kreiranje dilera po Vašem ukusu i očekivanjima.

Nije ni jeftin način za dobru zabavu, međutim način razmišljanja o hajfaju i dilerima se promeni u korenu.

Razmislite o tome.

P.S. ono što sam kupio od gotovog hajfaja u Srbiji (zvučnica i ručka za gramofon) je kupljeno kod zastupnika/dilera. U oba slučaja sam bio prezadovoljan. Možda zato što sam išao sa drugim očekivanjima od ovdašnjih nezadovoljnika?

 

Link to comment
Share on other sites

@zflazar

Sve što hoćeš da se uradi kako treba moraš sam da uradiš.

DIY je zakon. I domaći ajvar je bolji od kupovnog.

Za Hifu sve stoji što si rekao. Nažalost primenjivo samo kod jednog uskog opsega komponenti, zavisnih od manualnog rada. Zvuje, pojačala, pretpojačala, pa recimo i gramofoni i slično. Ajde i DACi.

Kad se dođe do hitech sprava gde je udeo softvera ogroman, neisplativo je i nemoguće za pojedinačnu izradu. Aj našvajsuj sebi Devialeta?! Još ako su potrebne licence ili know how za protokole koji se plaćaju, partikularna izrada ne dolazi u obzir.

Takođe, ako se želi ozbiljniji pristup, zahtevaju se i merni uređaji i laboratorije koji nisu isplativi za samograditelja. 

Neretko i komponente ili moduli koje ne možeš da kupiš pojedinačno već samo u velikim količinama ( za OEM)

Kao hobi, razvijanje sivih ćelija, manuelnih sposobnosti, zadovoljstva koje donosi svojih ruku delo,... neprocenjivo

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Srecko said:

Tekst je teška laž. Pošto idem u nabavku poslednjih 30 godina, odgovorno tvrdim da u Beogradu ne može da se nađe teletina za 790 dinara, kao što piše u tekstu. Ima još budalaština koje me mrzi i da komentarišem.

Takođe od kada je Lidl došao ništa nije pojeftinilo ni u maxiju, ni u ostalim marketima. Jedino što ima sve više Delhaize-ovih proizvoda koji su jeftiniji od drugih, a brend nejm proizvodi poskupljuju redovno.

Link to comment
Share on other sites

Не се мешам у остатак теме, али као неко ко се родио у мањем граду, па студирао у другом, а на крају живео у Бг, могу само да кажем да људи из других градова имају поприличне фантазије у вези живота и рада у Бг. То је добрим делом последица генерално лошег стандарда, па тако имамо још увек људе који живе у мањим градовима, а у Бг су отишли једном у животу. У богатијим земљама имамо потпуно нормалну ситуацију да људи раде 100км од места пребивалишта, па нема фантазија о животу у већим градовима. У Бг већина људи не живи са већим примањима од просека, колико год то периферији тако изгледало. Тако да констатација да су у Бг веће плате не стоји никако. Саветовао бих свима који тако мисле да спакују прње, па да уживају у Бг меду и млеку.

Link to comment
Share on other sites

Niko ni ne kaze da tece med i mleko u Beogradu......sad ispade da mi koji zivimo u manjim sredinam fantaziramo i mastamo kako je u Bg-u divno, bajno i sjajno...ne bih ziveo tamo ni da mi neko plati.

A s druge strane, toliko mojih prijatelja, rodjaka , drugara je otislo da zivi u Beogradu pa su ove informacije iz prve ruke. Jeste, vece su plate, ali je i zivot skuplji.

Link to comment
Share on other sites

Tekst je teška laž. Pošto idem u nabavku poslednjih 30 godina, odgovorno tvrdim da u Beogradu ne može da se nađe teletina za 790 dinara, kao što piše u tekstu. Ima još budalaština koje me mrzi i da komentarišem.
Takođe od kada je Lidl došao ništa nije pojeftinilo ni u maxiju, ni u ostalim marketima. Jedino što ima sve više Delhaize-ovih proizvoda koji su jeftiniji od drugih, a brend nejm proizvodi poskupljuju redovno.
Za link koji sam postavio "pesnički" bih rekao: "I na tramvaju piše banka pa ne ulaziš u tramvaj sa idejom da poodignes novac" .
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zeljko1974 said:

Niko ni ne kaze da tece med i mleko u Beogradu......sad ispade da mi koji zivimo u manjim sredinam fantaziramo i mastamo kako je u Bg-u divno, bajno i sjajno...ne bih ziveo tamo ni da mi neko plati.

Ne bih ni ja. Mnogo je gužve. Svaki put ima stres kada moram da idem autom za Beograd.

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Ljuba said:

Treba da obrišu "NOVO" I onda je ok? 

Čini mi se da je "NOVO" upisano u toku godine od kada nisu uvoznici, ne znam tačne datume objava tih proizvoda kod MF. Ako je starije od godinu dana onda treba da se ažurira. "AKCIJA" sigurno ne traje godinu dana, te je novija, tako da nije baš da nisu pristupili MF sekciji kataloga pa im je "NOVO" promaklo.     

 

22 sati ranije, Ljuba said:

Ili misliš da iznosim neistine? 

Ne, mislim da oni malkice manipulišu pučanstvo jer je takav opšti ambijent, pa nisu ludi da izigravaju etalon poštenja. Ne sudim ih, samo konstatiram, kao i za druge.

Link to comment
Share on other sites

On 30.10.2020. at 11:41, zeljko1974 said:

A s druge strane, toliko mojih prijatelja, rodjaka , drugara je otislo da zivi u Beogradu pa su ove informacije iz prve ruke. Jeste, vece su plate, ali je i zivot skuplji.

Plata nastavnika ili npr doktora bi trebalo da je ista (mislim na ove finansirane iz budzeta), tako da je njima jeftinije da zive u manjem mestu.

Link to comment
Share on other sites

On 28.10.2020. at 22:57, nackom said:

Sa druge strane, prodaja uvozne robe ispod nabavnim cena je vrlo diskutabilna sa stanovišta domaćih poreskih organa

Ovo je tezak understatement.... Mislim, diskutabilna je u smislu poziva na diskusiju, tj. poziva da ti poreska dodje i diskutuje sa tobom. Je'l to mislis pod diskutabilna?

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, gvlada said:

Плејер је у Нишу доносио на пробу неке компоненте уз надокнаду. Пробај код њих. У питању је проба од пар сати док је плејер продавац присутан.

You are kidding? Pošto košta to zadovoljstvo?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, zoranius said:

Ako neko zna, da li postoji bilo koji domaci distributer kod koga je moguce dobiti uredjaj na kucnu probu (uz polaganje depozita naravno)?

 

Pratis sajtove, pitas ako neko ima i kraj.

Svi mi ovde,  kupovali na nevidjeno nove uredjaje. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...