Jump to content


Način rada naših distributera


zoranius

Recommended Posts

Genijalna tema i tipično za naše prostore da se bavimo stvarima na koje ne možemo direktno da utičemo i borimo protiv vetrenjača...
Zašto ne proučite berzanske trendove i kompletan lanac skladištenja, profita i prodaje nafte prilikom točenja goriva na pumpi.
Model poslovanja distributera, kao i bilo kog drugog preduzeća je njihova stvar, ono što kupca treba da zanima je cena koju treba da plati za željeni uređaj a ne da glumi finansijsku inspekciju i da preispituje šta bi distributer trebao raditi.
Kome su cene visoke ili je nezadovoljan i misli da može da ponudi bolje, neka slobodno otvori svoju firmu, hvala bogu, ko zna koliko ih bude otvoreno i propadne u godinu dana...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Човеку је било криво што прошлогодишњи модел не може да купи са попустом као у нормалним земљама света. Поделио је то са форумом.

Да купац седи и ћути, није ваљда блесав. Али прича не решава проблем, већ дела. Набави из иностранства а продавац изгуби рекламу и неку зараду. Заборавља се да је муштерија увек у праву. Наљути га па после немаш коме да продаш.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, gvlada said:

Човеку је било криво што прошлогодишњи модел не може да купи са попустом као у нормалним земљама света.

Cak nije proslogodisnji model, vec od pre 2 godine.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, gvlada said:

Човеку је било криво што прошлогодишњи модел не може да купи са попустом као у нормалним земљама света. Поделио је то са форумом.

Zaboravljaš da ovo ovde ne spada u normalne zemlje sveta.

Link to comment
Share on other sites

"Konfekcija" od AVR-ova kod kojih svake godine izlaze novi modeli (Yamaha, Marantz, Denon, Onkyo, Pioneer...) starih 2 godine ide i ispod 50% cene. Kad smo kod "egzotike" - sad je i stara generacija Arcam-a na ozbiljnim popustim jer je izasla nova.

(i pritom ne mislim na USA koja je neki drugi svet, vec na Evropu)

Link to comment
Share on other sites

E jel moze kod nas na otplatu? 

Ovde u Swe svaki hi fi uredjaj se moze uzeti na otplatu od 12 do 36 meseci, u zavisnosti od radnje. Svaki butik ima ugovor sa nekom bankom koja prilikom kupovine uplacuje prodajnu cenu prodavcu a kupac onda postaje duznik te banke. 

Poznata hi fi radnja Hembiobutiken npr daje 12 meseci na otplatu bez kamate a ako se uzme od 13 do 36 meseci onda je kamata 7,95%. Prilikom kupovine na otplatu se placa i jednokratna taksa od 30 eura. 

Mnogi ovde kupuju hi fi na taj nacin, ne zato sto nemaju vec stoga sto ne osete rate od 30,40 eura mesecno. 

 

Link to comment
Share on other sites

Čika zoranius, sasvim normalno pitanje ste postavili, tak ose radi  na "prljavom i zlom" zapadu. E sad, što nekim forumašima ne odgovara što ste postavili takvo pitanje, i to još ovde na hi files forumu govori samo o njima ......ja sam svojevremeo dok sam se informisao za zvučnike na jednom mestu dobio popust i to sa 980e na nekih 700e....novi, kutija, pakovanje, sve sve, stoji na lageru pa da se očisti magacinski prostor. Da ne govorimo o AVR risiverima kojima padne cena posle 6 meseci.

Smešni smo mi balkanci sasvojom logikom. Zato nam tako dobro i ide, pst !!!!  Da niko ne čuje .

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sondek said:

Privatna firma.Moze da prodaje kako mu volja,daje ili ne daje popuste.Uopste ne razumem ovo mlacenje prazne slame od teme. Pritom je jos i dat popust pa nema osnova ni za usputno gunđanje,a kamoli otvaranje teme.

Ako privatna firma/vlasnik iste,  razmislja na taj način kako ste vi opisali, onda ne vidi dalje od svog pimpeka, zar ne.

Da nije možda cilj igre da se pridobije mušterija i kao takva što više i duže zadrži pod svoje okrilje,  da i sutra dođe zadovoljan i srećan i da opet kupi neki proizvod.

Link to comment
Share on other sites

Ako privatna firma/vlasnik iste,  razmislja na taj način kako ste vi opisali, onda ne vidi dalje od svog pimpeka, zar ne.
Da nije možda cilj igre da se pridobije mušterija i kao takva što više i duže zadrži pod svoje okrilje,  da i sutra dođe zadovoljan i srećan i da opet kupi neki proizvod.
Nije poenta da je to ispravno nego da kupac ne treba i nema svrhe da se meša u poslovnu politiku nego da ode tamo gde mu je cena povoljnija i na taj način (delujući) mnogo više kontroliše tržište nego mlateći praznu slamu i diskutovajući o poslovnom modelu. Gledanje dalje od pimpeka je problem konkretnog prodavca a ne kupca. Mi po naški osećamo potrebu i dajemo sebi za pravo da preuredimo poslovnu politiku svakom sa kim dođemo u kontakt. E zato smo tu gde jesmo jer svi u sve guramo nos (bez ikakve odgovornosti) a najmanje u naš posao (gde jesmo odgovorni za svoje postupke).

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nigde ne piše da mora da se dobije popust na uredjaj bez obzira koliko je star,niti vas bilo prisiljava na kupovinu istog.

Dobijete ponudu kao što je pokretač teme naveo ,koja mu ne odgovara zahvalite se i to je to.

Kakve veze ima sada bilo kakav model  rada bilo kog distributera i sa čim?

Link to comment
Share on other sites

Nije uopste bila ideja da se bilo ko mesa  u poslovnu politiku  prodavca nego sam mislio da je moguca diskusija o nacinu rada i razmisljanja. Verovatno ja nisam u pravu kada mislim da se stari modeli prodaju po ceni koja jos uvek u sebi ima neku zaradu a u ime ciscenja lagera i oslobadjanja novca za nabavku nove generacije. Narocito kada se radi o uredjaju koji je dosta skup a pripada uredjajima koji se sa tim cenama ne prodaju bas previse.

Druga stvar su pojacala ili zvucnici gde razlike u generacijama sigurno ne uticu na takav nacin da se starijoj generaciji drasticno padne cena.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, zeljko1974 said:

Posmatram iz ugla kupca. A svakako mislim da kupac ima daleko veca prava na trulom zapadu nego ovde kod nas, i dapače ima pravo da  komentariše poslovanje prodavaca. Čovek je samo prokomentarisao i opisao situaciju, ne vidim gde je tu problem.

Upravo se na tom zapadu kupac ne meša u politiku prodavca, pre svega, to može biti poslovna tajna. Kupac gleda cenu i kvalitet usluge koju dobija a ne istoriju i ekonomski model poslovanja prodavca. I prodavac ima svoja prava, ne mora biti u pravu, ali to nije stvar kupca, zato je mlaćenje prazne slame. Ja se odjavljujem sa teme, ode mi previše vremena na nju, da hoću o ovome da diskutujem, prijavio bi se na neki privredni ili ekonomski forum a ne na hifi...

Svrsishodnije je da se pita dali neko ima preporuku na koji se način može jeftinije nabaviti konkretan model AVR-a.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...