Jump to content


Šta da kupim za infinity kappa 8.2?


Vechera

Recommended Posts

Pozdrav,

već duže vreme razmišljam da uzmem nešto što će da gura infinity kappa 8.2 zvučnike (namena: prvenstverno YT music (premium) i filmovi).

Prvensvtveno sam hteo da kupim Onkyo TX-8390 ali ga nigde nema (imaju problem sa distribucijom i čekam ga već dva meseca ali nema ni najave da će stizati)

Sledeći pick mi je Cambridge audio cxa81 mada mi svi kažu da je to slabo za ove zvučnike.... mada inicijalno sam hteo da dam 850 EUR za Onkyo, sada mi je OK da podignem to na 1.100 koliko cxa81 košta jer ima i DAC, ali ne bi da preterujem, treba mi nešto što je best buy u tom cenovnom rangu, može li pomoć? da li smatrate da je cxa81 dovoljan za ove zvučnike

P.S
Koja je razlika između Exposure 3010S2D i Exposure 3010 ? pošto imam opciju za polovan 3010 (samo ne znam koliko je to pametno).

Link to comment
Share on other sites

Druze savet dobronameran zaobidji ova dva i gledaj neku YAMAHA ona ima visok damping faktor ti zvučnici su pogrešni traze mnogo struje neki snagaš i predpojačalo al kad si ih već uzeo samo Yamaha moze kolko tolko da ih gura i to neki top model kakav Onkyo ili CA slabo je to

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Body said:

Druze savet dobronameran zaobidji ova dva i gledaj neku YAMAHA ona ima visok damping faktor ti zvučnici su pogrešni traze mnogo struje neki snagaš i predpojačalo al kad si ih već uzeo samo Yamaha moze kolko tolko da ih gura i to neki top model kakav Onkyo ili CA slabo je to

Trenutno Kappe gura Yamaha RX-V1600 i nisam zadovoljan zvukom, i ne bi Yamahu.
Najviše me interesuje kako bi Kappe svirale sa Cambridge audio cxa81 :)

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, Body said:

ti zvučnici su pogrešni

E pa sad, svako ima svoj ukus ali reći da su ovi zvučnici pogrešni je blago rečeno uvreda! Te kutije sviraju brutalno dobro samo traže dobar prostor i mora amplifikacija da bude na nivou. Ono što znam sigurno da radi dobro sa 8.2 su pojačala Dejana Palinkaša zvanog Paka, Aery audio, ko je bio pre par godina na sajmu u Hollyday Inn hotelu mogao je čuti tu kombinaciju u poprilično maloj sobi za njih, to je sviralo fantastično. Par dana posle toga pod utiskom zvuka nabavio sam sebi 6.2i jer mi je to max veličina kutije koju sam mogao da strpam kod sebe, uživao sam u njima dve godine, promenio 5 pojačala, nešto sam pozajmljivao za probu i za testiranje a neka su bila moja. Ovako iz prve ruke da ti kažem da najbolji zvuk sa Kappa 6 2i daje Onkyo Integra 8700, model za američko tržište, to ti je sinergija 100%. Odlično rade sa Dayens Extasy 2, solidno sa Sony ES 570, takođe rade super sa Yamahom AX 596 ali pošto nećeš Yamahu onda juri nešto drugo, mislim da se nećeš usrećiti sa tim CA ali treba probati, to su old school kutije i bez snagaša nećeš izvući maksimum iz njih. Kappa 7.2 su poslednje u nizu koje mogu još kako tako da sviraju sa nekim integralcem, dok za osmicu i devetku bez snagaša ništa.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, SUROKVL said:

ako mu je Polydome srednjetonac koliko toliko očuvan

Ima majstor u Senti koji pravi nove membrane a uspeo sam da dođem i do uvoznika za Kappe za staru Jugu, on ima nove polydome u kutiji, neotpakovane tako da se to može uvek rešiti. Ja sam na mojim 6.2i menjao membrane, to me koštalo samo 20 EUR za par + poštarina i čovek je to uradio stvarno savršeno. Jedino mi je čudno u celoj priči što ljudi pokušavaju ovako ogromne zvučnike da poteraju sa AV risiverom ili integralcem.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj bežati od toga da ih probaš sa nekom D klasom, ima sada dobrih ampova u ovoj topologiji i nema potrebe da budu odvojene komponente. Devialet je integralac, čak šta više all in one uređaj, pa nebi reko da ima problema sa teranjem zvučnika...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, somilenko said:

Nemoj bežati od toga da ih probaš sa nekom D klasom, ima sada dobrih ampova u ovoj topologiji i nema potrebe da budu odvojene komponente. Devialet je integralac, čak šta više all in one uređaj, pa nebi reko da ima problema sa teranjem zvučnika...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Ja koristim D klasu i savetovao sam mu da uzme u obzir jer icepower koji sam imao je jako lepo svirao.

Jel imao neko prilike da slusa nad c388?

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, nesone said:

Ovo je od vrscanina Pake. Znam ga.

Da, možda nisam u pravu ili sam pristrasan, što se tiče hife svi mi preferiramo različit zvuk ali meni je ovo tako dobro sviralo... Po meni na tom sajmu je oduvalo većinu skupljih sistema kao od šale. Rekoh već da me to posle usmerilo da uzmem Kappe 6.2i i nisam se pokajao.

D klasa odlično radi sa Infinity, možda treba ići u tom pravcu.

Link to comment
Share on other sites

On 10/25/2020 at 5:22 PM, dragec said:

Da, možda nisam u pravu ili sam pristrasan, što se tiče hife svi mi preferiramo različit zvuk ali meni je ovo tako dobro sviralo... Po meni na tom sajmu je oduvalo većinu skupljih sistema kao od šale. Rekoh već da me to posle usmerilo da uzmem Kappe 6.2i i nisam se pokajao.

D klasa odlično radi sa Infinity, možda treba ići u tom pravcu.

Da, i meni se čini kao good way, slusao sam skoro D klasu, diy izvedba, sa kompa rme zvucne dig out u dak pa direct u amp, čisto, brzo i peecizno baš kako i volim..... Kef 104.2.....vooozi miško je bilo zvuk, iz 1 u petu brzinu.... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...