Jump to content


Marantz 14S1 SE ili KI RUBY,misljenje ili licno iskustvo?


Khan

Recommended Posts

Pozdrav drugari:rolleyes: da li je mozda neko od vas bio u prilici da uporedi ova dva modela? Ima li bilo ko licno iskustvo sa nekim od ova dva modela? Dosta ljudi hvale model 14,a sa druge strane hvali se i Ruby da je manja varijanta modela 10 sa skoro identicnim kvalitetom. Nisam slusao ni jedan ni drugi a u prilici sam da kupim jedno od ta dva. Hvala na svakoj pomoci,savetu.:thumbsup2

 

Link to comment
Share on other sites

Bez da sam ih slusao - jedan je duplo skuplji od drugog.

Proizvodjaci nisu blesavi. Lepo oni u svojoj gami distanciraju proizvode taman koliko treba. Umeju oni da naprave jako dobro i za malo para - ali to ne rade, naravno. Da li je duplo bolji - sigurno da nije. Da li je bolji - sigurno da jeste. Bez da ti licno poslusas - nece ti znaciti mnogo misljenja drugih.

Ovo si verujem procitao:

https://forums.stevehoffman.tv/threads/marantz-ki-ruby-series-v-pm-sa-14-s1se-series.949237/

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Delija said:

Bez da sam ih slusao - jedan je duplo skuplji od drugog.

Proizvodjaci nisu blesavi. Lepo oni u svojoj gami distanciraju proizvode taman koliko treba. Umeju oni da naprave jako dobro i za malo para - ali to ne rade, naravno. Da li je duplo bolji - sigurno da nije. Da li je bolji - sigurno da jeste. Bez da ti licno poslusas - nece ti znaciti mnogo misljenja drugih.

Ovo si verujem procitao:

https://forums.stevehoffman.tv/threads/marantz-ki-ruby-series-v-pm-sa-14-s1se-series.949237/

Ako mi verujes procitao sam sve moguce sto sam nasao. Pa vidi pretpostavljam da KI ima svoje razloge sto je duplo skuplji,mada kao i ti takodje neverujem da je duplo bolji. Neki cak i kazu da Ruby malo vise boji zvuk. Nisam u prilici da slusam i testiram. Ne sumnjam da cu pogresiti u bilo kom odabiru ali kad vec imam priliku da biram onda bi da uzmem bolji kvalitet. Znas li u koju klasu spada PM14? Za KI sam procitao da je klasa D 

Link to comment
Share on other sites

PM-14 je ako se ne varam klasicna AB klasa - ma kakvim se izrazima Marantz frljao (HDAM u preampu i ostali mocni akronimi :) )

D klasu koja ide u PM-10 iliti Hypex Ncore NC500 sam slusao u vise izvedbi i to uz dobar preamp ima odlican zvuk. Ne bih nikako rekao da "boji" - bar ne amp. Za Marantz preamp - ne znam, nisam slusao, ali nije nemoguce. U globalu nisam fan Marantz zvuka.

Mozda se i nadje neko na forumu da je slusao oba Marantz-a.

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, Delija said:

PM-14 je ako se ne varam klasicna AB klasa - ma kakvim se izrazima Marantz frljao (HDAM u preampu i ostali mocni akronimi :) )

D klasu koja ide u PM-10 iliti Hypex Ncore NC500 sam slusao u vise izvedbi i to uz dobar preamp ima odlican zvuk. Ne bih nikako rekao da "boji" - bar ne amp. Za Marantz preamp - ne znam, nisam slusao, ali nije nemoguce. U globalu nisam fan Marantz zvuka.

Mozda se i nadje neko na forumu da je slusao oba Marantz-a.

Verujem ti. Ja sam godinama sa njihovim modelima jer mi prija topliji zvuk,meksi. Nevolim suv zvuk ne prija mi pogotovu ne pri dugom slusanju. A pravo da ti kazem nisam ni finansijski toliko mocan da bih puno eksperimentisao,kupovao i menjao. Reci mi da nemas mozda iskustva sa Supernait 3? Mislis li da odskace od Ruby modela ili su tu negde u slicnom rangu sa kvalitetom?

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Delija said:

Jel imaju nesto od toga u Player-u za slusanje? Oni rade i Naim i Marantz u Srbiji.

Imaju sva tri modela,ali bi mi bilo stvarno jako komplikovano da nosim zvucnike i kablove kod njih,a znas i sam da slusanje kuci u svojoj prostoriji sa svojim kablovima i zvucnicima nemoze biti isto kao i slusanje istog uredjaja u drugoj prostoriji na drugoj opremi,jeb@ ga bas:-? iskren da budem moja prva opcija je bila supernait 3,pa bih kasnije kupio od Naim cdx2 ili nesto slicno njihovo. Ali su mi mnogi rekli iz nekog njihovog"iskustva" za supernait da bi svirao tj zvucao onako kako su ga napravili da zvuci mora se tu dokupiti jos nesto od Naim,a ja pravo da ti kazem sa troje male dece nemam puno vremena ni mogucnosti da sad tu nesto uklapam po 3 -4 uredjaja da bi mi amp dobio zvuk kakav treba da ima. Pa zato i pitam za Naim,vidim da si iskusan covek,moze li to da zvuci onako kako treba da zvuci bez dodavanja nekih njihovih extra uredjaja? Inace imam Micro Utopia BE,kablovi WED Genesis Silver Spiral,i QED signature audio 40. Uticnica za struju Furutech FT-SWS(R) NCF (rhodium) itd...onako,solidna oprema rekao bi,lepo svira i po mom je ukusu.

Link to comment
Share on other sites

Probaj ovo.

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/devialet-d-premier-air-240w/oglas/85684932?filter_id=651324764

Prodaje Sloba BM (šta god pisalo na oglasu), fantastičan all-in-one uređaj, par nas na forumu imamo Devialet i nijedan od nas se nije pokajao što je baš to kupio. Sigurno možeš da organizuješ probu kod sebe, a treba ti par zvučničkih kablova i jedan strujni, uz zvučne kutije, naravno.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, srdjan_c said:

Probaj ovo.

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/devialet-d-premier-air-240w/oglas/85684932?filter_id=651324764

Prodaje Sloba BM (šta god pisalo na oglasu), fantastičan all-in-one uređaj, par nas na forumu imamo Devialet i nijedan od nas se nije pokajao što je baš to kupio. Sigurno možeš da organizuješ probu kod sebe, a treba ti par zvučničkih kablova i jedan strujni, uz zvučne kutije, naravno.

Ufff,video sam. Verujem da zvuci fantasticno,lepo i izgleda,ali izvan mog ranga kupovne moci. Takav kvalitet povlaci za subom kupovinu jos boljih audio kablova od ovih sto imam,pa strujni,pa dobar izvor zvuka za to...previse za nekog sa normalnom platom i troje dece,ako me razumes drug.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Engine said:

Čestitam!
I mene interesuje kakva je to zla mašina kad je prevagnula u direktnom poređenju SN3?!

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Iskreno i mene interesuje,e sad jos kad bih i sa ki ruby imao,ehhhh

Link to comment
Share on other sites

Naleteh večeras na oglas koji zamalo stavih u rubliku "Kakav oglas", ali budući da sam  se setio ove teme, pomislih da je bolje da pitam ovde, možda se samo potrefilo da u slično vreme budu kupljena dva nova Maranca PM KI Rubija.

Verujem i da Khan nije Vojkan, jer Vojkan sa KP navodi da mu je žena kupila neadekvatno pojačalo, a u ovoj temi ne deluje da je tako.
U svakom slučaju, sam Khan može da potvrdi da KI Rubi ne košta 4000 evra, jer se u tekstu navodi Player koji taj amp prodaje za nekih 3000 evra u dinarima.
 

KP Marantz KI.jpg

Marantz Player KI Ruby.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 16.10.2020. at 7:29, Khan said:

Ufff,video sam. Verujem da zvuci fantasticno,lepo i izgleda,ali izvan mog ranga kupovne moci. Takav kvalitet povlaci za subom kupovinu jos boljih audio kablova od ovih sto imam,pa strujni,pa dobar izvor zvuka za to...previse za nekog sa normalnom platom i troje dece,ako me razumes drug.

Па се и ово уклапа из текста огласа. Да није Кхан као Војкхан? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...