Jump to content


Mišljenje u vezi AV receivera Yamaha RX-V377


luka78

Recommended Posts

Pozdrav

Ponuđeno mi je za 50 EUR da kupim AV receiver Yamaha RX-V377. U odličnom stanju. Inače služio bi mi samo za gledanje filmova na 5.1 sistemu i možda nekada za muziku i PS4. Dakle ništa specijalno, kućna varijanta. Specifikacija je ovdje: https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/av_receivers_amps/rx-v377/index.html

Jeste model star par godina koliko sam primijetio, a mene zanima isplati li se uzeti za ovaj iznos, da li podržava te neke "novije" tehnologije što bi mi značile za gledanje filmova?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

 

@Luka,

sasvim solidan AVR. Ti moras prvo da napises, sta imas od zvucnika. Velicina prostorije itd.  Nove tehnologije nema. Posto si pocetnik, AVR ce ti biti sasvim dovoljan u pocetku. Posle vidi da li zelis da napredujes. Tu smo, vecina nas, i rado cemo ti odgovoriti, i pomoci.

Srecno.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nesone said:

 

@Luka,

sasvim solidan AVR. Ti moras prvo da napises, sta imas od zvucnika. Velicina prostorije itd.  Nove tehnologije nema. Posto si pocetnik, AVR ce ti biti sasvim dovoljan u pocetku. Posle vidi da li zelis da napredujes. Tu smo, vecina nas, i rado cemo ti odgovoriti, i pomoci.

Srecno.

Hvala na odgovorima

Ma imam neki Sony sistem, ima na sebi samo RCA ulaze i RCA izlaze za 5 zvucnika na subwooferu i to je to. Nema drugih ulaza.

Al ako je AV dobar kao sto kažete, neće mi biti problem i možda malo bolje zvučnike potražiti mada ne vidim potrebu.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ivanp said:

Luka, taj AVR je za normalne pasivne zvučnike. Ne možeš na njega da nakačiš igračkice 5.1 od DVD 

Dakle, ne mogu na Subwoofer preout nakačiti subwoofer, a na ove AV izlaze zvučnike od postojećeg 5.1 sistema? Oni su pasivni svakako, samo je subwoofer aktivan. Ako sam dobro objasnio :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Ne moze ni nesto mnogo jace. To cudo ima integralac na (prilicno slabom) izlazu. Koliko para - toliko muzike. Za 50 evra je vise nego dobar.

Nisam mislio na jačinu nego na normalnost. Čovek ima ili kompjuterski ili dvd 5.1 sistem. Nemere to na AVR. Misim možda i može uz karabudžentli ali ne bih to radio. Znači normalne pasivne zvučnike za "5" a za ono "1" aktivni sabvufer.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivanp said:

Nisam mislio na jačinu nego na normalnost. Čovek ima ili kompjuterski ili dvd 5.1 sistem. Nemere to na AVR. Misim možda i može uz karabudžentli ali ne bih to radio. Znači normalne pasivne zvučnike za "5" a za ono "1" aktivni 

Evo koji je sistem zvučnika, nije Sony, Sony mi je samo DVD player.

Screenshot-20201006-235421-Drive.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ma ti zvučnici su igračka koja je urađena tek da nešto svira, sateliti imaju samo jedan mali drajver u sebi i samo su 10W snage. Osim toga morao bi da nekako nabudžiš povezivanje istih (koji imaju činč konekciju) na normalne žabice na risiveru. Ako nisi vičan majstorisanji, batali kupovinu risivera i poveži ovaj sistemčić na računar direktno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da oživim temu, pitao sam za bio za AV receiver Yamaha RX-V377. Stigao je receiver, extra stanje ;-). Za tu lovu, mislim da sam odlično prošao.

E sada, iskočili mi polovni zvučnici da ih kupim, isto dobra cijena, model Teufel Concept P "Concert 5.1". Da li će ovi zvučnici tehnički odgovarati, ponavljam opet, planirano je da ih koristim samo za filmove i ponekad muziku. Specifikacije kutija su sledeće:

Subfoofer:
Input gain adjustment    Yes
Phase control    0/180°
Power output capacity sinus (RMS) Bass    80 W
Output performance amplifier: Bass driver    150 W
Output performance amplifier: Bass driver    Music output performance

Sateliti:
Bass/Midrange driver (number per enclosure)    2
Bass/Midrange driver (diameter)    70.00 mm
Bass/Midrange driver (material)    Paper
Continuous power handling (IEC - Long Term)    70 Watt
Frequency range from/to    120 - 20.000 Hz
Peak power capacity (IEC - Short Term)    100 Watt
Maximum sound pressure level    20 dB/1m
Impedance    4 - 8 Ohm

Centralni:
Bass/Midrange driver (number per enclosure)    1
Bass/Midrange driver (diameter)    70.00 mm
Bass/Midrange driver (material)    Cone
Continuous power handling (IEC - Long Term)    70 Watt
Frequency range from/to    120 - 20.000 Hz
Peak power capacity (IEC - Short Term)    100 Watt
Impedance    4 - 8 Ohm

Prednji:
Bass/Midrange driver (number per enclosure)    2
Bass/Midrange driver (diameter)    70.00 mm
Bass/Midrange driver (material)    Paper
Continuous power handling (IEC - Long Term)    70 Watt
Frequency range from/to    120 - 20.000 Hz
Peak power capacity (IEC - Short Term)    100 Watt
Impedance    4 - 8 Ohm


Link na stranicu:
https://gb.teufelaudio.com/concept-p-concert-51-100239000


SnAdUjt.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav,

Evo prije par postova sam se raspitivao za ovaj AV, kupio sam ga, u odličnom je stanju. Hvala svima na komentarima i nagovoru da kupim :). Imao sam nekakve 5.1 zvučnike, one DVD fazon, pa sam odlučio da i to zamijenim. Pitao sam za ove Teufel ali ste me ubijedili da nije to to.
Elem, kupio sam korištene JBL Loft zvučnike za 150 EUR i to:
2xLoft50
2xLoft30
1xLoft20
Slika je dole niže. Nadam se da je dobra kupovina :)

Pitanje glasi, dali će mi pored ovih Loft50 trebati i Subwoofer, jer oni već imaju bas ugrađen. Nemam mogućnost trenutno da to sve spojim i probam pa da sam zaključim. Čisto vaša preporuka. Hvala

F2E2nV.md.jpg

 

Loft50:
Power handling: 10 – 250 watts
Frequency response: 37Hz – 20kHz
Nominal impedance: 8 ohms
Sensitivity (2.83V/1m): 91dB

Loft30:
Power handling: 10 – 100 watts
Frequency response: 70Hz – 20kHz
Nominal impedance: 8 ohms
Sensitivity (2.83V/1m): 89dB

Loft20:
Power handling: 10 – 150 watts
Frequency response: 60Hz – 20kHz
Nominal impedance: 8 ohms
Sensitivity (2.83V/1m): 89dB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...