Jump to content


Preporuka za zvucnicki kabl?


VintageLover

Recommended Posts

Ne zaleći se za zvučnicke kablove, ako je sistem sposoban, itekako će prezentovati loš zvučnički kabel, nisu nijanse u pitanju...

Naravno (apropo slike iznad), samo za testiranje sam svaki provodnik (po polaritetu) umotao u teflonsku traku, posle je došlo pravo izolovanje (svila, pamuk). Izrada ima neke svoje specifičnosti, koje ću otkriti ukoliko te zanima. Ovako izleda final kod mene.

IMAG4497.jpg

IMAG4498.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Bendtner said:

Gde?! Kad?! Kupujem odmah.

Ono što sam ja video na kp, a traje to već mesecima, jer tražim te starije kimbere (4pr, 8pr), su sumanute cene od 20e+/1m za 4pr.

13-14e po metru, kao što kažete, bi platio i za 4pr, ali to u Srbiji nema šanse, "zlatno doba" šta li ...

Inače, kupio bih 2x3m ili više, pa ako neko prodaje nek javi.

JA sam kupovao 4pr od dr kabela pre nekih 1,5 godinu.....mslm da je za tu cenu bio, oko 15 e metar....6 metara me je izaslo 90 eura.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, vdzele said:

 Ako već znaš unapred da nećeš puno odvajati za audio, onda nemoj ni kupovati neki skup kabal.

Ako možeš da oceniš klasu svojih uredjaja, najbolje po tome koliko su koštali kad su bili novi, onda spram klase kupi i kablove.

Kabal je za mene isto jedna karika, baš kao i uredjaj. Ja gledam da svaka karika bude u svojoj klasi. To jest, ako imam u proseku svuda neke trojke ili četvorke - onda gledam da i kabal bude takav - trojka ili četvorka. Sistem svira prema kvalitetu najslabije karike.

Najslabija karika može biti i neki uredjaj koji si ti platio recimo 1000 eura, a proizvođač ti unutra stavi na putu signala neki ulazni kondenzator od 15 dinara. Taj uredjaj onda nikako ne vredi te pare. Uzgred, ta pozicija je veoma kritična za ukupan performans uredjaja.

Nemoj kupovati skup kabal ako nećeš ići dalje u dizanju sistema.

Imao sam jeftinu i skupu audio opremu, a posle dosta vremena, shvatio sam da za dosta manje novca moze da se dobije dobar zvuk i oprema:listen, postujem tvoje misljenje i iskustvo sa kablovima, ali u mom slucaju ne zelim da dajem preveliki znacaj istim, jer nije samo kabl tu uloga vec tu radi i marketing posao izmedju ostalog, pre cu zameniti drugo pojacalo, snagas, IK kabl CD itd, nego dati za kabl primera radi 300-500e:nono.

Moje iskustvo je tako bilo do sada, imam godinama ciste bakarne kablove, ali doslo je vreme da ih menjam i da ulozim eto malo u kablove, ali budzet je ogranicen u tu svrhu, zato me zanima misljenje i iskustvo koje kablove uzeti u obzir, koji su se dobro pokazali itd. :banana

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, VintageLover said:

To si skroz u pravu, kod Kimber kablova i jos nekih proizvodjaca ima puno kopija, pomislis po opisu iz nekog oglasa da je original kabl, cena bude super, ali sipak... Treba obratiti paznju jako

To se vrlo lako ustanovi. Ipak, treba kupovati od Slobe,  ili od  1. vlasniika. Ja sam od BM kupio mnogo kablova.  IC, strujnih i zvucnickih. Samo iz BM-a. Sve pohvale. Nije reklama .

Kimber je vrh kablova, za datu cenu. Neki nece da se sloze sa mojim misljenjem. No to nije bitno, bilo koji model Kimber ima za sve dzepove, malo dublje. Ipak je ovo, igra....bez granica.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, nesone said:

To se vrlo lako ustanovi. Ipak, treba kupovati od Slobe,  ili od  1. vlasniika. Ja sam od BM kupio mnogo kablova.  IC, strujnih i zvucnickih. Samo iz BM-a. Sve pohvale. Nije reklama .

Kimber je vrh kablova, za datu cenu. Neki nece da se sloze sa mojim misljenjem. No to nije bitno, bilo koji model Kimber ima za sve dzepove, malo dublje. Ipak je ovo, igra....bez granica.

Ja bih se slozio s tobom, ali ima toliko dobrih kopija da ne mozes da provalis, ali kad isti stavis u sistem, vidis da nesto ne stima. Nema sta da se sloze ili ne, svako ima pravo da iznese svoje misljenje, Kimber je dobar Kabl, imao sam IK, ali zvucnicke nisam imao. Ali uzeo sam u opticaj 8 TC...

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, VintageLover said:

Ja bih se slozio s tobom, ali ima toliko dobrih kopija da ne mozes da provalis, ali kad isti stavis u sistem, vidis da nesto ne stima. Nema sta da se sloze ili ne, svako ima pravo da iznese svoje misljenje, Kimber je dobar Kabl, imao sam IK, ali zvucnicke nisam imao. Ali uzeo sam u opticaj 8 TC...

 

Ko zna malo vise, i bez probe zna...Kada vizuelno pregleda kabal. 8TC je odlican. 

Srecno. Javi sta si uradio. 

Inace imaju lepu cenu. Fake, se sami po sebi prepoznaju.

Link to comment
Share on other sites

Добар кабл је онај који се добро уклопи, проблем је само да се и цена уклопи. :)

Из мог а и искуства других, кабл не мора бити најскупљи да би најбоље радио у систему. Треба пробати и упоредити. Чак и ако се нема на позајмицу, оћеш да се играш хифи... купи полован, пробај, продај, терај даље... не можеш и да прднеш и да стиснеш... хехе :)

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, gvlada said:

Добар кабл је онај који се добро уклопи, проблем је само да се и цена уклопи. :)

Из мог а и искуства других, кабл не мора бити најскупљи да би најбоље радио у систему. Треба пробати и упоредити. Чак и ако се нема на позајмицу, оћеш да се играш хифи... купи полован, пробај, продај, терај даље... не можеш и да прднеш и да стиснеш... хехе :)

Upravo, zato sam i rekao cenu, jer prvenstveno zelim da uklopim cenu pa cemo videti sta ce taj kabl ''reci'',

da li u tom nekom rangu ima nesto da je dobro i da je neko imao iskustva sa odrednjim kablovima, to je poenta bila. :)

Postujem tvoje misljenje, nisam ni mislio da ''prdnem i da stisnem''. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ako se pokretac ne ljuti da ja uskocim kao padobranac i da iskoristim situaciju ? :D

Meni treba obican sto bi se reklo sirotinjski cinc na 3.5mm kabl.

Trenutno imam neki najobicniji nije cak ni bakarni jer kada se prisloni magnet privlaci ga, pa svaki iole bolji ce biti pismeniji.

Povezujem risiver sa racunarom, duzina bi bilo dobro da bude 1.5m, ( moze i 1m da dohvati ) a moze i 2m nije problem.

E sada budzet je skromnih 2000 din, znaci do 2000 din ne mora da bude toliko moze i 1200 din recimo, kako god samo da uzmem nesto pristojnije od ovog trenutnog krsa.

Pa ono valja li sta od ovoga ili ima nesto bolje za te pare ?

https://www.kupujemprodajem.com/audio/kablovi/neotech-3-5mm-2xrca-stereo-1-5m/oglas/102189423

https://www.kupujemprodajem.com/audio/kablovi/ugreen-hifi-stereo-2rca-to-3-5mm-audio-kabl-1-5m/oglas/93298087

https://www.kupujemprodajem.com/audio/kablovi/kabl-3-5mm-rca-5-metara-pozlaceni/oglas/102104699

https://www.kupujemprodajem.com/muzika-i-instrumenti/kablovi/rca-cincevi-na-aux-kabl-3-5-mm-stereo-pozlaceni/oglas/101975454

p.s. Mogu i da narucim od preko ali mislim da su to premale pare da bi ista moglo..

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, VintageLover said:

Pa tema je bila, da li uzeti VDH 352, on je posrebreni bakar. :) Nisam imao iskustva sa njim, a cena mu takodje nije mala po duznom metru.

Opste poznata cinjenica je da licnasti kabel dosta razlicito zvuci u odnosu na solid core zvucnicki kabel.

Solid core (na pr Kimber 8tc ili 8pr) daju vise preciznosti i detalja u zvucnoj slici,dok licnasti to sve nekako "zamuti", nema tu preciznost i detaljnost.

E sad, ko sta voli..neko plavuse,neko crnke, a neko je pak svastojed pa ne bira......

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, zender said:

Meni treba obican sto bi se reklo sirotinjski cinc na 3.5mm kabl.

Trenutno imam neki najobicniji nije cak ni bakarni jer kada se prisloni magnet privlaci ga, pa svaki iole bolji ce biti pismeniji.

Povezujem risiver sa racunarom, duzina bi bilo dobro da bude 1.5m, ( moze i 1m da dohvati ) a moze i 2m nije problem.

E sada budzet je skromnih 2000 din, znaci do 2000 din ne mora da bude toliko moze i 1200 din recimo, kako god samo da uzmem nesto pristojnije od ovog trenutnog krsa.

Pa ono valja li sta od ovoga ili ima nesto bolje za te pare ?

Kupi CORDIAL CFY 1.5 WCC, oko 1200 je, preporuka!

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, VintageLover said:

Upravo, zato sam i rekao cenu, jer prvenstveno zelim da uklopim cenu pa cemo videti sta ce taj kabl ''reci'',

da li u tom nekom rangu ima nesto da je dobro i da je neko imao iskustva sa odrednjim kablovima, to je poenta bila. :)

Postujem tvoje misljenje, nisam ni mislio da ''prdnem i da stisnem''. :thumbsup2

Повела се прича о Кимбер кабловима мало, на конто тога речено. Скупљи каблови, били повољнији пре неколико година али фирма решила да изгледа вреде више.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...