Jump to content


Preporuka za zvucnicki kabl?


VintageLover

Recommended Posts

8 sati ranije, Engine said:

Za koji sistem?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Imao sam do skoro Naim-a 5si, prodao sam isti, sad gledam nekog Hegel-a, a u rezervi imam i slusam sada Yamahu AX-497, volim Yamahe. Od zvucnika imam MBL 311. Posle druzeg vremena gledam da uzmem neki bolji kabl malo, imao sam neki cist bakar 3mm2, ali vidim da dosta hvale ovaj Qed XT40, a VDH 352 mi deluje ok, jer je skoro 6mm2, nisam imao iskustva s njim, mogu i neki drugi van ova dva koja sam naveo, samo da nije ispod 4mm2.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, vdzele said:

Imao sam nekad davno VDH 352. Imam veoma loše mišljenje o posrebrenim žicama. Zamara mozak i daje crno belu sliku. Ili čist bakar ili srebro sa malo zlata.

E to i jeste stvar, rekli su mi jos par njih koje znam za VDH 352, da nisu sad nesto wow i da moze da se nadje za manje novca, dobar zvucnicki kabl.
Imao sam cak i oehlbach RattleSnake 3, jefino nesto po duznom metru, iskreno ne dajem preveliku paznju kablovima, sem ako nije na slepo slusanje pa da se poredi, ali RattleSnake 3  je ucinio da srednji dodje vise do izrazaja, a visoki i detelje koje sam imao su nestali, mutna zvucna slika skroz je bila, tako da sam vratio svoj bakarni.
Sad ne znam sta da uzmem...

Link to comment
Share on other sites

Imao sam do skoro Naim-a 5si, prodao sam isti, sad gledam nekog Hegel-a, a u rezervi imam i slusam sada Yamahu AX-497, volim Yamahe. Od zvucnika imam MBL 311. Posle druzeg vremena gledam da uzmem neki bolji kabl malo, imao sam neki cist bakar 3mm2, ali vidim da dosta hvale ovaj Qed XT40, a VDH 352 mi deluje ok, jer je skoro 6mm2, nisam imao iskustva s njim, mogu i neki drugi van ova dva koja sam naveo, samo da nije ispod 4mm2.
NacA5 se sam nameće kao predlog. Ja sam prezadovoljan.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zeljko1974 said:

Mozda neki od Kimbera.... 8pr? 

Gledao sam 8 TC npr, ali ne znam, pricao sam sa jednim covekom skoro preko oglasa,

bio je iskren, kaze da njemu nisu legle u sistem nikako, zvuce jako lose 8 TC, a ima slicno iskustvo i sa 8PR, 8VS, kad tako cujem, nisam ni sam pametan, a opet nisu jeftine te zice.

a da mogu da probam da cujem, bila bi druga prica, a ovako da kupim, pa da nije to to, ne isplati mi se. Kakvog ti imas iskustva sa tim 8 PR?

Link to comment
Share on other sites

Koristim već dugi niz godina FTA zvučničke, jedna od prvih iteracija, iz vremena kad je Zoki i ove kablove pleo (ali je na vreme prestao, s obzirom da je muka velika, a korist upitna).

Koliko znam, u pitanju je čist bakar, pleten u Kimber stilu, kod mene sa Mundorf viljuškama sa jedne strane i bananicama sa druge, 2x2,5m.

Do sada nisam našao adekvatnu zamenu, meni vrhunski kablovi. Ne znam da li ih ima na second hand tržištu, mislim da Zoki i nije nešto mnogo komada napravio.

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, srdjan_c said:

Koristim već dugi niz godina FTA zvučničke, jedna od prvih iteracija, iz vremena kad je Zoki i ove kablove pleo (ali je na vreme prestao, s obzirom da je muka velika, a korist upitna).

Koliko znam, u pitanju je čist bakar, pleten u Kimber stilu, kod mene sa Mundorf viljuškama sa jedne strane i bananicama sa druge, 2x2,5m.

Do sada nisam našao adekvatnu zamenu, meni vrhunski kablovi. Ne znam da li ih ima na second hand tržištu, mislim da Zoki i nije nešto mnogo komada napravio.

Znam za FTA kabl, ali nisam nikada imao od njih nista.

Znaci cim nisi, mora da su ti legli i pokazali ekstra u sistemu! Pogledacu, mozda se nesto nadje. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, VintageLover said:

Gledao sam 8 TC npr, ali ne znam, pricao sam sa jednim covekom skoro preko oglasa,

bio je iskren, kaze da njemu nisu legle u sistem nikako, zvuce jako lose 8 TC, a ima slicno iskustvo i sa 8PR, 8VS, kad tako cujem, nisam ni sam pametan, a opet nisu jeftine te zice.

a da mogu da probam da cujem, bila bi druga prica, a ovako da kupim, pa da nije to to, ne isplati mi se. Kakvog ti imas iskustva sa tim 8 PR?

Проблем са Кимбером је што шта уђе то изађе тј прикаже ти шта не ваља, не фарба.

Уз 8ТС иде Херо интерконект. Наравно, пази... има превише копија.

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Taj NAC A5 je precenjen kabl. Ako već ''istražuješ'' u tom smeru, obrati pažnju na Cable talk kablove, isto što i NAC A samo jeftinije 

Na koje tacno po tebi, kakvog iskustva imas ti sa njima Cable Talk?

Nasao sam bas malopre, pristojna duzina i vise nego sto mi treba cak i cena je ok.

Cable Talk Talk 3 i 3.1 sam nasao. Takodje sam nasao i NAC A5 i NACA 5, preko 200 za 2x 3m, po meni skupo,

ne bih da dajem toliko novca bas, od 100, do 150 max, jer iskreno, ne zelim da dajem znacaja toliko kablovima,
pre se oslanjam na pojacalo i zvucnik, ako nesto ne stima, do kabla nije, jer ne svira kabl, vec pojacalo i zvucnik,
ali naravno da dobar kabl znaci mnogo!

Hvala na sugestiji puno!

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, VintageLover said:

Na koje tacno po tebi, kakvog iskustva imas ti sa njima Cable Talk?

 

Ne sećam se tačno oznake, davno sam slušao. U svakom slučaju koliko se sećam taj Cable talk je bio isti (ili skoro isti) kabl kao NAC A (ne sećam se da li je bio 4 ili 5) i kao Exposure kabl. Ne mogu da garantujem ali mislim da je u pitanju ista žica samo drugačije brendirana.

Možeš na HiFi shark-u jeftino da nađeš Cable talk pa probaj.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, VintageLover said:

Znam za FTA kabl, ali nisam nikada imao od njih nista.

Znaci cim nisi, mora da su ti legli i pokazali ekstra u sistemu! Pogledacu, mozda se nesto nadje. Hvala.

Daću ti ja FTA zvučnički  na probu, samo da se vrati, trenutno je dat na slušanje

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, VintageLover said:

Gledao sam 8 TC npr, ali ne znam, pricao sam sa jednim covekom skoro preko oglasa,

bio je iskren, kaze da njemu nisu legle u sistem nikako, zvuce jako lose 8 TC, a ima slicno iskustvo i sa 8PR, 8VS, kad tako cujem, nisam ni sam pametan, a opet nisu jeftine te zice.

a da mogu da probam da cujem, bila bi druga prica, a ovako da kupim, pa da nije to to, ne isplati mi se. Kakvog ti imas iskustva sa tim 8 PR?

Ne znam kolika vam duzina treba, ali polovan 8PR je otprilike oko 13-14eura/1m .Odlican kabel, fantastican takoreci.

8pr se koristi u sistemima sa biwiring  kombinacijom,a ako se ne ide na biwiring onda je dovoljan i 4pr koji je jos jeftiniji....8tc  transparentniji od 8pr, daje vise detalja, jednostavno receno sve je bolje nego kod 8pr......Mozete kao zamenu za taj preskupi naim nac5 kabel da koristite i Linn LK 20 kabel.Isti potpuno kao nac5 samo duplo jeftiniji.

.....ima dobrih kablova samo retko ko daje na probu od 2-3 dana, ja imam izuzetno pozitivno iskustvo sa poznatim Dr Kabelom na kp sajtu. Covek posalje kabel da probam, 2,3 modela, ja odaberem jedan koji mi odgovara .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...