Jump to content


Preporuka za zvucnicki kabl?


VintageLover

Recommended Posts

On 7.10.2020. at 20:35, Preddrag said:

Nisam samo znao da je dr Kabel proizvodjač ili distributer. 

Nije ni jedno ni drugo.

Btw, nikad mi nece biti jasno zasto pojedinci, ne mali broj njih, zdusno zagovaraju probu “kod kuce” a kupuju bez probe i to ne samo kablove vec i komponente vrednosti i preko 10k €.
Ja ih ovde na forumu poznajem bar deset.
 

Link to comment
Share on other sites

On 8.10.2020. at 10:30, zeljko1974 said:

Jel prvo letela glava napolje ili je s nogama napred bilo.....sala mala, naravno da se u diy moze narihtati odlican kabel.mada svaki hokus-pokus  poredjenje mi je uvek bilo i ostalo sumnjivo ,bas zbog pristrasnosti samog diyera prema svome cedu....ovo govorim iz licnog isksutva,i od tog trenutka sam batalio diy-erisanje sos kablovi, just brand name turam u svoj sistem i za mene vise dileme nema...

DIY u većini slučajeva bolje zvuči, kao i upgrade, znam čoveka koji zvučnike nove kad kupi oma nosi na upgrade i tu ne možeš promašiti, na "sitnicama" se dobija poboljšanje, interno ožičenje, Mundorf kondezatori i sl. Ime prodaje, brand, ako je čoveku bitan kvalitet zvuka i ne pati od imena, DIY je prava stvar. GIDJGIN DAC i preamp su po 1200€, potpisujem da takav uredjaj markirani se ne može kupiti ispod 5000€ i da će na testu u tom cenovnom rangu svaki oduvati!

Jedini problem kod DIY je kasnija prodaja, dok nekom objasnite, uverite ga, na žalost većina razmišlja kao kolega forumaš Željko1974, samo brend i samo ime.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, petarjovic said:

DIY u većini slučajeva bolje zvuči, kao i upgrade, znam čoveka koji zvučnike nove kad kupi oma nosi na upgrade i tu ne možeš promašiti, na "sitnicama" se dobija poboljšanje, interno ožičenje, Mundorf kondezatori i sl. Ime prodaje, brand, ako je čoveku bitan kvalitet zvuka i ne pati od imena, DIY je prava stvar. GIDJGIN DAC i preamp su po 1200€, potpisujem da takav uredjaj markirani se ne može kupiti ispod 5000€ i da će na testu u tom cenovnom rangu svaki oduvati!

Jedini problem kod DIY je kasnija prodaja, dok nekom objasnite, uverite ga, na žalost većina razmišlja kao kolega forumaš Željko1974, samo brend i samo ime.

Nemojte me pogresno shvatit, i ja sam moje Ansuz kablove "doradio" i sad mnogo bolje "leze" u sistemu........ smatram da nijedno misljenje nije pogresno, ne treba biti iskjluciv, dobar je i diy samo ima muke prilkikom prodaje.ko ne menja puno onda se zna sta je bolje....

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, petarjovic said:

DIY u većini slučajeva bolje zvuči, kao i upgrade, znam čoveka koji zvučnike nove kad kupi oma nosi na upgrade i tu ne možeš promašiti, na "sitnicama" se dobija poboljšanje, interno ožičenje, Mundorf kondezatori i sl. Ime prodaje, brand, ako je čoveku bitan kvalitet zvuka i ne pati od imena, DIY je prava stvar. GIDJGIN DAC i preamp su po 1200€, potpisujem da takav uredjaj markirani se ne može kupiti ispod 5000€ i da će na testu u tom cenovnom rangu svaki oduvati!

Netacno.

Provereno u praksi vise puta.

Objektivno odlicne sprave ali o “oduvavanju” cak i u klasi cene nema ni govora.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ljudi samo da se javim sta sam na kraju uradio, nisam uzeo nista od navedenog i trazenog iz teme.

Imao sam da probam samo ove navedene i nisam vise zeleo da isporobavam, a probao sam sledece kablove,
VDH D-352, Qed XT 40, Rega Duet, Naim Nac A5, Oehlbach Strime line, Cable Talk 3.1,

Na VHD je bilo nekako vise bass-a i to je bilo odmah primetno nije mi se svidelo to,
Qed je imao taman bass-a koliko treba i ostali detalji su bili zivahni, zvucna slika je otvorenija, dobri su bas,
Cable Talk, nista posebno i wow,
Oehlbach takodje kao Cable Talk,
Naim je takodje dobar, barem ja nisam uocio neku razliku izmedju Qed-a veliku,
Rega isto nisu losi, nisam bas neke abnorme razlike uocio, ali bile su svakako prisutne,
a na kraju sam uzeo Qed Signature Revalation sa fabrickom terminacijom air loc,
iskreno, najbolje mi je legao u sistem, bukvalno ga preporucjem svima, jako je kompletan, cak sam ga probao i na jeftiniji sistem od drugara, stvarno otvara zvucnu sliku dosta. :)

Eto na kraju to neko moje krajnje iskustvo i odluka.

Hvala svima.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vdzele said:

Tebi je legao u sistem. To je slučaj za tvoj sistem.

To ne znači da će svima leći u sistem. Zato i imamo veliki broj različitih kablova.

To sam i napisao, u mom sistemu je legao, ali kabal je kompletan i preporucujem ga svima da ga uzmu u opticaj i probaju, jer ova tema nece sluziti samo Vama, vec ce ljudi traziti misljenje itd!
Nisam bio bukvalan kada sam napisao da ga svima preporucujem da ga uzmu i to je to kao, ljudi uzmite taj kabal msm...

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2020 at 4:31 PM, VintageLover said:

Ljudi samo da se javim sta sam na kraju uradio, nisam uzeo nista od navedenog i trazenog iz teme.

Imao sam da probam samo ove navedene i nisam vise zeleo da isporobavam, a probao sam sledece kablove,
VDH D-352, Qed XT 40, Rega Duet, Naim Nac A5, Oehlbach Strime line, Cable Talk 3.1,

Na VHD je bilo nekako vise bass-a i to je bilo odmah primetno nije mi se svidelo to,
Qed je imao taman bass-a koliko treba i ostali detalji su bili zivahni, zvucna slika je otvorenija, dobri su bas,
Cable Talk, nista posebno i wow,
Oehlbach takodje kao Cable Talk,
Naim je takodje dobar, barem ja nisam uocio neku razliku izmedju Qed-a veliku,
Rega isto nisu losi, nisam bas neke abnorme razlike uocio, ali bile su svakako prisutne,
a na kraju sam uzeo Qed Signature Revalation sa fabrickom terminacijom air loc,
iskreno, najbolje mi je legao u sistem, bukvalno ga preporucjem svima, jako je kompletan, cak sam ga probao i na jeftiniji sistem od drugara, stvarno otvara zvucnu sliku dosta. :)

Eto na kraju to neko moje krajnje iskustvo i odluka.

Hvala svima.

Свака част на одабиру, уживајте и слободно делите ваша искуства.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...