Jump to content


Preporuka za zvucnicki kabl?


VintageLover

Recommended Posts

4 sati ranije, zeljko1974 said:

Opste poznata cinjenica je da licnasti kabel dosta razlicito zvuci u odnosu na solid core zvucnicki kabel.

Solid core (na pr Kimber 8tc ili 8pr) daju vise preciznosti i detalja u zvucnoj slici,dok licnasti to sve nekako "zamuti", nema tu preciznost i detaljnost.

E sad, ko sta voli..neko plavuse,neko crnke, a neko je pak svastojed pa ne bira......

Ne sporim za navedene Kimber, ali to je po meni opet individualna stvar... Ja se ne bih slozio da licnasti muti sliku, ali dobro. :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, gvlada said:

Повела се прича о Кимбер кабловима мало, на конто тога речено. Скупљи каблови, били повољнији пре неколико година али фирма решила да изгледа вреде више.

Da, razumeo sam, opusteno. :) Pa resila, nazalost. Videcu sta cu, pa cu cisto javiti utiske, probacu par komada i od nekih navednih ovde. :listen

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, zender said:

Ako se pokretac ne ljuti da ja uskocim kao padobranac i da iskoristim situaciju ? :D

Meni treba obican sto bi se reklo sirotinjski cinc na 3.5mm kabl.

Trenutno imam neki najobicniji nije cak ni bakarni jer kada se prisloni magnet privlaci ga, pa svaki iole bolji ce biti pismeniji.

Povezujem risiver sa racunarom, duzina bi bilo dobro da bude 1.5m, ( moze i 1m da dohvati ) a moze i 2m nije problem.

E sada budzet je skromnih 2000 din, znaci do 2000 din ne mora da bude toliko moze i 1200 din recimo, kako god samo da uzmem nesto pristojnije od ovog trenutnog krsa.

Pa ono valja li sta od ovoga ili ima nesto bolje za te pare ?

https://www.kupujemprodajem.com/audio/kablovi/neotech-3-5mm-2xrca-stereo-1-5m/oglas/102189423

https://www.kupujemprodajem.com/audio/kablovi/ugreen-hifi-stereo-2rca-to-3-5mm-audio-kabl-1-5m/oglas/93298087

https://www.kupujemprodajem.com/audio/kablovi/kabl-3-5mm-rca-5-metara-pozlaceni/oglas/102104699

https://www.kupujemprodajem.com/muzika-i-instrumenti/kablovi/rca-cincevi-na-aux-kabl-3-5-mm-stereo-pozlaceni/oglas/101975454

p.s. Mogu i da narucim od preko ali mislim da su to premale pare da bi ista moglo..

Taman posla. Slobodno. :wave2:listen

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VintageLover said:

Ne sporim za navedene Kimber, ali to je po meni opet individualna stvar... Ja se ne bih slozio da licnasti muti sliku, ali dobro. :)

Da, naravno da zavisi u kom sistemu su implementirani kablovi...ne svira svaki sistem slicno, tako da negde moze da pije vodu ova gore navedeno tvrdnja, negde prosto nije tako. Bilo je ovde na forumu rasprave o tome......evo jos jedan predlog za ultra-mega-giga jeftin kabel, utp 6  pa uplesti po polu (-,+)odredjeni broj zila tog kabela ili pakleni narandzasti utp kabel.

Link to comment
Share on other sites

Probaj taj VDH 352, od posrebrenih zica mozes i licnasti Qed Revelation ili solid core Chord Odyssey2. Sve su to kablovi koji u opciji 2x3m mogu biti do 150 EUR sa sasvim solidnom terminacijom, polovni svakako.

Posto ces menjati amplifikaciju, iz licnog iskustva sugerisem, konacan izbor zvucnicke zice bih ostavio za period posle nabavke pojacala.  

Link to comment
Share on other sites

Jedino pravilo koje treba poštovati u vezi svih kablova je proba u svom sistemu. Cene kablova su u suštini previsoke, stvoren je prilično veliki "hajp" oko toga. Uverio sam se i sam da imaju uticaja u sistemima, negde više, negde manje. Mora da se proba. Koliko je to izvodljivo, drugo je pitanje. Zato je FTA iznad svih, mogućnost koju nudi: proba i razumne cene.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Preddrag said:

Jedino pravilo koje treba poštovati u vezi svih kablova je proba u svom sistemu. Cene kablova su u suštini previsoke, stvoren je prilično veliki "hajp" oko toga. Uverio sam se i sam da imaju uticaja u sistemima, negde više, negde manje. Mora da se proba. Koliko je to izvodljivo, drugo je pitanje. Zato je FTA iznad svih, mogućnost koju nudi: proba i razumne cene.

Takodjer i dr Kabel sa kp sajta daje na probu. 

Link to comment
Share on other sites

Da, naravno da se podrazumeva proba, pa čak sam i par puta bio u prilici da sam, licno, odnesem spravu kod buduceg kupca kako bi je probao u svom sistemu.... 

Mada, gore pomenuti prodavac se profesionalno bavi prodajom, dok smo mi svi hobi igrači.... Što je sasvim druga stvar. Većina prodavaca se neće usuditi da vam pošalje na probu, i to je također okej, svako ima pravo na svoj stil reprezentacije  robe. Ne želim da ispadne da nekog favorizujem, samo ističem pozitivne detalje koje sam ja imao. 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, zeljko1974 said:

Opste poznata cinjenica je da licnasti kabel dosta razlicito zvuci u odnosu na solid core zvucnicki kabel.

Solid core (na pr Kimber 8tc ili 8pr) daju vise preciznosti i detalja u zvucnoj slici,dok licnasti to sve nekako "zamuti", nema tu preciznost i detaljnost.

E sad, ko sta voli..neko plavuse,neko crnke, a neko je pak svastojed pa ne bira......

Kimber je licnasti,razlicite debljine licni ...

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, Dr Roadstar said:

Oasis 7 Wireworld. Moderan kabl , inovativne konstrukcije. OFC 3.5mm2  u veoma dobroj izolaciji. Moguć Bi-wire...

Kupiš nov i usviraš kod sebe u sistemu....

Koristio sam Talk 3.1, Talk 3, QED Silver Anniversary, VDH CS122, QED Carnival SilverScreen, QUAD... Naručio Oasis 7 i nema menjanja ;)

Kazi mi kakvo ti je iskustvo sa pomenutim Talk 3.1 i koliko je on mm2 posto nisam uspeo da nadjem info neki znacajan? i da li imas iskustva sa Qed XT 40? :unsure:  Oasis 7 sam video na KP 2x2m simbilicna cena, kako ti se uklopio u odnosu na sve navedene? :)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, siroma said:

Diy ne dolazi u obzir?

Jedan moj Transparent klon je izbacio Kimber monokl iz drugarovog sistema.

 

Jel prvo letela glava napolje ili je s nogama napred bilo.....sala mala, naravno da se u diy moze narihtati odlican kabel.mada svaki hokus-pokus  poredjenje mi je uvek bilo i ostalo sumnjivo ,bas zbog pristrasnosti samog diyera prema svome cedu....ovo govorim iz licnog isksutva,i od tog trenutka sam batalio diy-erisanje sos kablovi, just brand name turam u svoj sistem i za mene vise dileme nema...

Link to comment
Share on other sites

Talk 3.1 je 2x2.5mm2. Prednost je ta što je to najozbiljniji bakar za te pare. Detaljan zvuk. Ne toliko otvoren kao skuplji kablovi. Iskreno, više je kao najbolje prelazno rešenje. Izolacija je gruba, ne toliko lep kabl. Ako je nekom bitno.

Nakon QED Silver i VDH samo bakarne kablove slušam. Možda jer kombinujem Denon + Monitor Audio...Zavisi dosta od ostatka sistema.

Oasis 7 je sve što sam hteo. Detaljan, otvoren, nema piskavih tonova....Ne moram da menjam. E sad, cena...pa dosta je jeftiniji od nekih drugih novih kablova. Ima odličnu terminaciju, Wireworld brand je za one koji ne žele da sipaju mudrost mnogo kad pričaju o svojim kablovima. To ti je isto i sa Talk samo old school.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, zeljko1974 said:

Licna ili ne, pitanje je sad ?

Biti il ne biti.

:D

Men se cini da bas i nije licna,al kako da ja protivurecim jednom etabliranom proizvodjacu kablova.

kimber.JPG

Хех... колико је ово увећано. Имао сам Кимбер каблове, имају лицне унутра деф...

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Dr Roadstar said:

Talk 3.1 je 2x2.5mm2. Prednost je ta što je to najozbiljniji bakar za te pare. Detaljan zvuk. Ne toliko otvoren kao skuplji kablovi. Iskreno, više je kao najbolje prelazno rešenje. Izolacija je gruba, ne toliko lep kabl. Ako je nekom bitno.

Nakon QED Silver i VDH samo bakarne kablove slušam. Možda jer kombinujem Denon + Monitor Audio...Zavisi dosta od ostatka sistema.

Oasis 7 je sve što sam hteo. Detaljan, otvoren, nema piskavih tonova....Ne moram da menjam. E sad, cena...pa dosta je jeftiniji od nekih drugih novih kablova. Ima odličnu terminaciju, Wireworld brand je za one koji ne žele da sipaju mudrost mnogo kad pričaju o svojim kablovima. To ti je isto i sa Talk samo old school.

Pa gledao sam ovako, nije ni ruzan ni lep, nista posebno ovako na oko barem meni. :unsure:

Videcu sta cu, ja sam vise za bakar cist, a video sam dosta tema i komentara za Wireworld, mnogo pozitive.

Hvala ti puno na deteljima. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja imam WW Oasis 7,  fabrički terminisan, odličan kabl, samo pod uslovom da se dokupi posrebrena terminacija. Sa pozlaćenim bananicama/viljuškama, klasa ispod.

Naravno, netreba brkati babe i žabe i ne treba zaboraviti koliko košta, ne spada u klasu većine ovde pomenutih kablova, niti upada u budžet pokretača teme. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...