Jump to content


Preporuka za zvucnicki kabl?


VintageLover

Recommended Posts

E sad se setih, ako se kupi kabel od gore navedenog prodavca,pa se pozeli zamena kod istog, on priznaje cenu po kojoj ste kupili proizvod kod njega.....inace Kimber je izuzetno poznati brend kod nas, tako da i inace prodaja ide lagano.....Kimber izuzetne kablove proizvodi,za svaki dzep ima ponudu.

Tako da po meni je ovo najbolji izbor.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, zeljko1974 said:

Ne znam kolika vam duzina treba, ali polovan 8PR je otprilike oko 13-14eura/1m .Odlican kabel, fantastican takoreci.

8pr se koristi u sistemima sa biwiring  kombinacijom,a ako se ne ide na biwiring onda je dovoljan i 4pr koji je jos jeftiniji....8tc  transparentniji od 8pr, daje vise detalja, jednostavno receno sve je bolje nego kod 8pr......Mozete kao zamenu za taj preskupi naim nac5 kabel da koristite i Linn LK 20 kabel.Isti potpuno kao nac5 samo duplo jeftiniji.

.....ima dobrih kablova samo retko ko daje na probu od 2-3 dana, ja imam izuzetno pozitivno iskustvo sa poznatim Dr Kabelom na kp sajtu. Covek posalje kabel da probam, 2,3 modela, ja odaberem jedan koji mi odgovara .

Genralno bi mi trebalo 2x3 m, max 2x3,5 m, samo da ne bude knap i to je to, bolje da bude pola metra, metar viska, ne skodi nista.

Video sam na KP Linn LK 20K, takodje je cena ok, ali sa njima bas nemam iskustva iskreno.

Da, znam Dr.Kabla, tj Andrej-a, msm da se tako zove koliko se secam.

Imam i ja jako pozitivno iskustvo sa njim, jako dobar i korektan covek, ali sad trenutno nema nista sto bih probao,

ima skuplje kablove koji prelaze moj budzet koliko bih dao, znaci od 50-100, 150e sam max.

Imam sad dosta predloga, videcu sta cu, ali opet mi niko nije nista odgovorio npr za QED XT 40, a sad imaju i XT40i, za VDH 352, jesu i to mi je dovoljno, cuo sam jos od par njih slicno iskustvo, tako da sam njega iskljucio iz opticaja i spasio sebe dodatnog troska, jer je skup jako, 30e/m.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kad se od jedne žice naprave kablovi različitih debljina i dužina - dobija se i različiti zvuk.

Za svaku poziciju u sistemu jedan kabal treba da bude odabran sa tačno odredjenom debljinom i dužinom. Ako je dužina fiksna onda se samo debljina menja.

Ovde pričam samo o ova dva fizička parametra, ne i o sirovinskom sastavu žice. Kimber 8tc može da ne legne u nekom sistemu jer se nisu potrefila ova dva parametra.

Ovo je naravno sve teorijska priča jer niko nema vremena, niti se ima para,  da se ispropava sa malo većom / manjom debljinom / dužinom. Osuđeni smo nažalost na ova dva fiksna parametra pri kupovini - a neki kablovi ne legnu upravo zbog ovog.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, zeljko1974 said:

E sad se setih, ako se kupi kabel od gore navedenog prodavca,pa se pozeli zamena kod istog, on priznaje cenu po kojoj ste kupili proizvod kod njega.....inace Kimber je izuzetno poznati brend kod nas, tako da i inace prodaja ide lagano.....Kimber izuzetne kablove proizvodi,za svaki dzep ima ponudu.

Tako da po meni je ovo najbolji izbor.

Hvala, znam i to, korektan je i posteno, nema sta sto se toga tice. Ne znam sta da radim sad, veruj mi, ima dosta dobrih kablova u opticaju sada i svi mi deluju super, Kimber 8VS je isto super kao i 8TC, ali nemam para i vremena da sad kupim npr Kimber, pa ako nije to to, da jurim da prodajem itd.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Zexx said:

Da se zapljunem i ja s predlogom:;)

https://www.player.rs/artikal/mogami-3103-hd-speaker-cable-black

Nemam doduše baš ovaj konkretan kabl, nego bi-wire verziju sa oznakom 3104, ali mogu da kažem da nema čega da se stidi pored dva mnogo skuplja fabrička kabla koje koristim, Audience AU24e i Acoustic Zen Satori...

Hvala na predlogu,

Hm, zanimljivo, sad sam pogledao kabl, uzeo sam u opticaj i ovaj, pa cu videti na kraju sta cu... <_<:unsure:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, zeljko1974 said:

Ne znam kolika vam duzina treba, ali polovan 8PR je otprilike oko 13-14eura/1m

Gde?! Kad?! Kupujem odmah.

Ono što sam ja video na kp, a traje to već mesecima, jer tražim te starije kimbere (4pr, 8pr), su sumanute cene od 20e+/1m za 4pr.

13-14e po metru, kao što kažete, bi platio i za 4pr, ali to u Srbiji nema šanse, "zlatno doba" šta li ...

Inače, kupio bih 2x3m ili više, pa ako neko prodaje nek javi.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, vdzele said:

Kad se od jedne žice naprave kablovi različitih debljina i dužina - dobija se i različiti zvuk.

Za svaku poziciju u sistemu jedan kabal treba da bude odabran sa tačno odredjenom debljinom i dužinom. Ako je dužina fiksna onda se samo debljina menja.

Ovde pričam samo o ova dva fizička parametra, ne i o sirovinskom sastavu žice. Kimber 8tc može da ne legne u nekom sistemu jer se nisu potrefila ova dva parametra.

Ovo je naravno sve teorijska priča jer niko nema vremena, niti se ima para,  da se ispropava sa malo većom / manjom debljinom / dužinom. Osuđeni smo nažalost na ova dva fiksna parametra pri kupovini - a neki kablovi ne legnu upravo zbog ovog.

Lepo si sve ovo srocio i napisao, teorija i praksa bi trebalo da budu kao jedno, ali u ovom slucaju moze da bude, a ne mora da znaci. Ali na kraju dolazimo upravo do kljucne stvari, nedostatak novca i vremena, ali presudni faktor je nedostatak novca.

Link to comment
Share on other sites

 Ako već znaš unapred da nećeš puno odvajati za audio, onda nemoj ni kupovati neki skup kabal.

Ako možeš da oceniš klasu svojih uredjaja, najbolje po tome koliko su koštali kad su bili novi, onda spram klase kupi i kablove.

Kabal je za mene isto jedna karika, baš kao i uredjaj. Ja gledam da svaka karika bude u svojoj klasi. To jest, ako imam u proseku svuda neke trojke ili četvorke - onda gledam da i kabal bude takav - trojka ili četvorka. Sistem svira prema kvalitetu najslabije karike.

Najslabija karika može biti i neki uredjaj koji si ti platio recimo 1000 eura, a proizvođač ti unutra stavi na putu signala neki ulazni kondenzator od 15 dinara. Taj uredjaj onda nikako ne vredi te pare. Uzgred, ta pozicija je veoma kritična za ukupan performans uredjaja.

Nemoj kupovati skup kabal ako nećeš ići dalje u dizanju sistema.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Bendtner said:

Gde?! Kad?! Kupujem odmah.

Ono što sam ja video na kp, a traje to već mesecima, jer tražim te starije kimbere (4pr, 8pr), su sumanute cene od 20e+/1m za 4pr.

13-14e po metru, kao što kažete, bi platio i za 4pr, ali to u Srbiji nema šanse, "zlatno doba" šta li ...

Inače, kupio bih 2x3m ili više, pa ako neko prodaje nek javi.

Мислим да другар, због промене у систему, има вишак 8VS 2х4м са кимбер бананама.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Bendtner said:

Gde?! Kad?! Kupujem odmah.

Ono što sam ja video na kp, a traje to već mesecima, jer tražim te starije kimbere (4pr, 8pr), su sumanute cene od 20e+/1m za 4pr.

13-14e po metru, kao što kažete, bi platio i za 4pr, ali to u Srbiji nema šanse, "zlatno doba" šta li ...

Inače, kupio bih 2x3m ili više, pa ako neko prodaje nek javi.

Jel si uopste pricao sa predstavnikom za Srbiju?

Rekao bih da se uklapas u cenu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam probao dosta ovde predlaganih kablova, i trenutno (i verovatno dugo) je kod mene moj diy kabel od bakarne folije iz Zajecara, u sirovoj netretiranoj svili i sirovom pamuku. Treba vremena za napraviti sve, ali se itekako isplati, ni jedan od iznad predlozenih ne moze da mu pridje, ali i mnoooogo skuplji. Dakle, ovde je samo vreme skupo, materijal je bagatela, par desetina evra. 

Link to comment
Share on other sites

Takodje veliku ulogu igra i izbor debljine i sirine folije (geomterije), ja sam na srecu imao priliku da probam 6 razlicitih, i na kraju izabrao debljinu 0,25mm, a sirimu 40 mm. Sto tanji, to vise detalja, prelepo u srednjim i narocito visokim, ali i suvise neorganskog basa, bez tela (u tom smislu najbolji je bio debljine 0,08mm). Sto deblji, to manje detalja i transparencije, ide u dubinu, ali i gubi definiciju. U mom sistemu kompromis je bio 0,25x40mm.

IMAG3612 (1).jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...