Jump to content


Platna za projekciju


DropanDoon

Recommended Posts

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нису то добра платна, одмах да кажем. Пројектор се у принципу мења, мења се лампа али платно би требало дуже да траје па гледај што квалитетније када можеш.

Препорука је из мађ EliteScreens што веће можеш, моторизовано са фибером (не гужва се).

 

Гледај да нађеш место да буде што ближи центру "екрана" да што мање мора да коригује угао. Када то раде губе на резолуцији и што мање, то боље.

Link to comment
Share on other sites

Mogu cak i u centru, al onda mi je tacno iznad glave, na sred sobe ..a i kabl moram da dovlacim.Stemanja definitivno nema, "video sam majstorima ledja". Ako malo baca sa strane onda od klime imam jako blizu struju i spustim hdmi uz kanalicu... zato sam inace i dobio na probu ali prvo da kupim platno. ... aj videcu obo tvoje, ako nije skupoca, dekintirao sam sa majstorima

Link to comment
Share on other sites

Клима и било који ав, ит уређаји не би требало да деле ни фазу а камоли шуко.

Пре пар година тражио сам платно и једва се некако снашао на мађ сајтовима. Узми највеће које може да стане.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo si bre ti ozbiljan za mene ... nisam ja neki ozbiljan filmadzija, vise ce to biti za koncerte sumLJivog bideo kvaliteta. Ozbiljno su skupa ta platna koja si pomenuo, ne sumnjam da su dobra ali kako rekoh slab sam filmadzija. Zasad ovako nesto skromnije. Ako imas neki konkretan njhov koji nije preskup, a moze da se nabavi kod nas posalji link. Ovu Vegu sam dodao malo para jer mislim da je verovatno bolja od lumin, nebi bio problem niti propustim nesto kad je malo vise novaca. 200x200 je max.. zvucnici zaklanjaju vidik, mozda bude slika zbog toga i na 180cm ...

Link to comment
Share on other sites

Проблем код платна је када почне да се гужва. Баци слику на завесу и видећеш да смета. Платна са фибером су много издржљивија. Друга ствар је да тражиш искључиво 16:9 платно са црним оквиром слике. Ако соба није мрачна, ако има рефлектујуће површине около, белог зида или нема црног оквира много се наруши квалитет слике.

Link to comment
Share on other sites

Nije zanimljivo ako vremenom ne bude apgrejda ...pa mi audiofooli smo na banderama odrasli. Ko ih bar 5 nije glavom pokupio ...ma nista 🤣

Salim se, dobro dosli su saveti i predlozi. Samo da ne budu tipa "znam jednu dobru radnju u Akapulku"

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, gvlada said:

 

 

Гледај да нађеш место да буде што ближи центру "екрана" да што мање мора да коригује угао. Када то раде губе на резолуцији и што мање, то боље.

Da, da ovo  obavezno. Kod mene je apsolutna nula. Pogotovo zbog plafona, manja je refleksija, posto su nasi plafoni mahom bele boje.

 

9 sati ranije, sondek said:

Mnogo si bre ti ozbiljan za mene ... nisam ja neki ozbiljan filmadzija, vise ce to biti za koncerte sumLJivog bideo kvaliteta.  

Svi video zapisi ispod 1080P bice loseg kvaliteta, bez obzira na kvalitet projektora i platna. Pogotovo na velikom platnu.

Proverio sam vise puta kod mene.

Preporuka je TV za koncerte, mada znam da si jos odavno izbacio isti.  Video si kod Delije, na 77 inch-a. Moze i na 65 odlicno. Mada su jos jake cene.

Link to comment
Share on other sites

Nisam izbacio skroz TV, nego je zavrsio na bocnom zidu gde ga je jako tesko gledati.Retko mi gledamo uopste TV , u proseku 2 sata nedeljno ... samo sam pre gledao i dosta koncerata samo mi je to postalo potuno bzvz kad su zvucnici na drugom zidu ... a imamo zajednicku zelju da skinemo ruznu crnu plastiku sa zida i to zamenimo nekom lepom slikom ... jako dugo zelim da imam sliku J.Mesarosa ..pa eto bice verovatno.

...a i Peca lozac me napalio kad sam cuo kod njega film i koncert preko ESL ...sa mesta slusanja premerio je kaze 105db. Otpala mi vilica.

Link to comment
Share on other sites

Bolje sub, nego projektor i platno- moje misljenje, ako ce ponekad samo koncerti da se gledaju.

Znas i sam da su sada svi DTS HD MSTR snimci. Sve to iziskuje mnogo ulaganja.   

10 minuta ranije, Delija said:

Izbacice te komsinica iz zgrade naglavacke :D

Dolazim kod tebe i idemo kod Milana. :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Na 77" OLED-u - radi posao sasvim korektno sa 720p.

Ради чуда MadVR, могу да потврдим, нарочито са 720p. Свакако, тражи прилично скуп хардвер да то уради како треба... али вреди.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, InSides said:

Ради чуда MadVR, могу да потврдим, нарочито са 720p. Свакако, тражи прилично скуп хардвер да то уради како треба... али вреди.

Koji tacno hardver koristis?

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Не ја, колега са форума.

Чек да видим дали је вољан да сам каже или га питам за детаље. Ради се о MiniITX конфигурацији и (чини ми се) RTX3080.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...