Jump to content


Platna za projekciju


DropanDoon

Recommended Posts

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

30 minuta ranije, Klops said:

http://www.info-graf.rs/sr/televizori-i-projektori/dodatna-oprema-za-projektore

Uglavnom refleksije i jos neke specifikacije..imas manje vise na netu sve...osim ako ne mislis da sam pravis.Onda prouci materijale.Ako kupujes novo, to je to

Ok, Hvala.

 https://www.bcgroup-online.com/projekciona-platna-i-oprema/lexin-mh120hm-zidno-264x148-16%3b9-59499?utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=41c5

Chini mi se da ce ovo da zavrsi posao.

Link to comment
Share on other sites

У Србији је избор платна никакав. Најближе је погледати у Мађарској. Што веће то боље, са фибер влакнима, моторизовано, тензионо.

Најбоље је да буде фиксирано, као слика на зиду али само ако имаш празан зид (онда могу и специјалне фарбе на обрађеном зиду). У дневној соби, ако је ту и тв, далеко су згоднија рол платна на фору ролетни.

Лично сам изабрао Елитескрин Сакер 110". Што скупље то боље.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, sondek said:

Pitanje za novosadiste,ima li negde u NS mesto gde bi se mogao videti projektor u akciji,prodavnica ili nesto slicno? Unapred hvala

 

3 minuta ranije, gvlada said:

У Србији је избор платна никакав. Најближе је погледати у Мађарској. Што веће то боље, са фибер влакнима, моторизовано, тензионо.

Најбоље је да буде фиксирано, као слика на зиду али само ако имаш празан зид (онда могу и специјалне фарбе на обрађеном зиду). У дневној соби, ако је ту и тв, далеко су згоднија рол платна на фору ролетни.

Лично сам изабрао Елитескрин Сакер 110". Што скупље то боље.

Jasno, ja sam projektor pokupio u Madjarskoj, samo za platno ne bih dao vise od 150e. Hvala u svakom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih da se resim televizora jer ga retko gledam,a i na pogresnom je(bocnom zidu),lepse bi tamo legla neka slika nego taj komad plastike.Ideja mi je da imam neko platno skriveno u delu spustenog plafona koje bi se izvuklo tj.spustilo kao roletna kad se nesto gleda.

Link to comment
Share on other sites

Баш тако, а и код нас је све скупље. Потражи неки Елитескрин у Мађарској.

 

Сасвим могућа опција да се платно сакрије у плафону и излази само када треба.

 

Слика са пројектора је сенка и много је пријатнија за очи. Мени чак природнија а утисак је као да гледаш кроз прозор.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, gvlada said:

Баш тако, а и код нас је све скупље. Потражи неки Елитескрин у Мађарској.

 

Сасвим могућа опција да се платно сакрије у плафону и излази само када треба.

 

Слика са пројектора је сенка и много је пријатнија за очи. Мени чак природнија а утисак је као да гледаш кроз прозор.

https://viphouse.rs/p/elite-screens-m119xws1/116582?utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=b90b

Sta mislite o ovoj varijanti?

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, DropanDoon said:

Pozdrav ljudi. Da li se neko razume u PROJEKCIJSKA PLATNA (16:9)? Na sta treba obratiti paznju i sta da se izbegne?

Hvala.

Napisi ti nama koji projektor imas.

Cene kvalitetnog platna idu i do same cene kvalitetnih projektora. A ovo sto si poslao za 11 000 din je ok.

Samo 119 inca je muska velicina.

Kolika ti je prostorija gde nameravas da ga postavis? itd...napisi ostale podatke.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, nesone said:

Napisi ti nama koji projektor imas.

Cene kvalitetnog platna idu i do same cene kvalitetnih projektora. A ovo sto si poslao za 11 000 din je ok.

Samo 119 inca je muska velicina.

Kolika ti je prostorija gde nameravas da ga postavis? itd...napisi ostale podatke.

https://www.whathifi.com/reviews/epson-eh-tw650

Prostorija je 6x5(šxd)

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Za ovu cenu ovog platna, kod nas, ja ne bih ni razmisljao. Kupio bih ga. Imas garanciju, i nema o cemu da razmisljas. Sada ako hoces motorizovana cena nece biti ispod 350/400 eura sa manjom dijagonalom 100/110 inca.

Prvo razmeri 119 inca na zidu da vidis koliko je to. 302 cm dijagonala. I da li ti se uklapa. I sa koje ces daljine gledati filmove, koncerte itd.

Ako imas novca, onda trazi elektricno. Mada to, ne znaci toliko puno. Imam,  zato ti i sve ovo pisem. A i sam si napisao do 150 e cena.

Sama platna, kod ovih manualnih i elektricnih je potpuno isti kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

Немој никако то платно да купујеш. Теби треба 16:9 а не 1:1 платно.

Црни оквир око слике много значи за квалитетан контраст и приказ боја а код овог платна би се горња ивица слике завршавала на пола белог дела те би имао неједнаки приказ.

Са које удаљености гледаш?

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, gvlada said:

Немој никако то платно да купујеш. Теби треба 16:9 а не 1:1 платно.

Црни оквир око слике много значи за квалитетан контраст и приказ боја а код овог платна би се горња ивица слике завршавала на пола белог дела те би имао неједнаки приказ.

Са које удаљености гледаш?

4m 

Link to comment
Share on other sites

Ту гледај 150" платно. :)

Које год платно да узмеш, 100, 110, 120"... ускоро ћеш схватити да би ти веће више одговарало.

Када сам проверавао стране форуме око платна и пројектора мислио сам да претерују како им платно увек мало и са 3м користе чак 120-130" платна. Касније схватиш да то искуство уопште није за поређење са оним од тв.

Ако ти је буџет око 150е, потражи ово: https://www.alza.hu/elite-screens-manualis-rolos-120-16-9-d129244.htm

Касније ћеш га ионако мењати за неко веће.

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, gvlada said:

Ту гледај 150" платно. :)

Које год платно да узмеш, 100, 110, 120"... ускоро ћеш схватити да би ти веће више одговарало.

Када сам проверавао стране форуме око платна и пројектора мислио сам да претерују како им платно увек мало и са 3м користе чак 120-130" платна. Касније схватиш да то искуство уопште није за поређење са оним од тв.

Ако ти је буџет око 150е, потражи ово: https://www.alza.hu/elite-screens-manualis-rolos-120-16-9-d129244.htm

Касније ћеш га ионако мењати за неко веће.

Haha, mislim da ce i 120" da odradi pos'o. Hvala puno, mnogo ste mi pomogli. U zdravlje, javim se po kupovini. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...