Jump to content


Pitanje za prijatelja - dobar streamer


ivcha1976

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja mogu da preporučim ono što koristim - Allo USBridge Sig.

U pitanju je derivat RPi-a, u osnovnoj verziji sa USB konekcijom, ali može da se doda još jedna komponenta i onda se dobija i coax.

Softver koji ga pogoni je moode audio, integrisan Tidal, mobilna aplikacija je mconnect i radi odlično. Ne zaglupljuje se, kad se namesti radi kao sat.

Link to comment
Share on other sites

https://www.project-audio.com/en/product/stream-box-s2-ultra/

Добро ради, чак одлично. Мада кошта 700EUR.

39 minuta ranije, ivcha1976 said:

Napomena: RP topic je dobro poznat. 

Још боље, зашто онда тражити алтернативу? Већина стримера је заснована на SBC моделима, нарочито RPi. Ово горе свакако користи деривацију Volumio-а.

Када бих ја (а јесам ове и прошле године) трошио 700E за стример, узео NUC + RPi + Roon претплату за једну годину и опет нисам потрошио 700E.

Link to comment
Share on other sites

Ja rabim Arylic s10 i zadovoljan sam.

https://www.arylic.com/pages/benchmark-1

 

Ima sve. Tidal, i ostale servise, Airplay, Bluetoth, internet radio. Daljinski i aplikaciju sa mobilnog.

Sad ću da kupim i Diy varijantu Up2stream pro koja ima i I2S izlaz za externi dac i SPDIF valjda.

Još par ljudi je nabavilo S10,  neki su na forumu, i zadovoljni su.

Link to comment
Share on other sites

USB je za externe fleške a ne izlaz na DAC.

Zato i hoću da uzmem Up2Stream V3 PRO koji je mnogo otvorenije arhitekture i ima izlaz za externi DAC. Doduše nije skutijan.

Ako baš hoćeš izlaz na DAC moraš da uzmeš neki od DIY modula od Arylica. Imaš one pleksi providne kutije u ponudi za prvo vreme dok ne skutijaš.

IMG_8296_1800x1800.jpg?v=1590460536

Ja ću ga verovatni smestiti u neki (budući) " all in one " sistem.

 

Dobra stvar je što radi kao preamp, i sa androida i sa daljinskog, pa ti treba samo još snagaš.

Taj TR-Amp beše onaj HeadAmp? Pa možeš direktno S10 u njega bez DACa.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, VU metar said:

Jesi probao sa "težim" hard diskom?

Ne. To je streamer, njegova namena je da pušta muziku sa mreže a ne iz lokala. To je samo dodatni benefit

Just now, VU metar said:

Koji externi dac sa I2S vezom bi koristio?

Pa trenutno imam JLSounds ali u principu svaki DAC  može da se modifikuje da primi I2S ulaz. Čak i CD player.

Link to comment
Share on other sites

Fin uređaj koji odrađuje dosta toga. Imam ga nekih tri meseca. Dosta integrianih servisa, bez bagova, aplikacija lepo radi. Preporuka za uređaj koji košta malo novca a usput je dobar da se malo uđe u svet strimera i svih tih servisa (barem sam ja to tako zamislio). 

NIsam imao prilike da ga uporedim sa nekim drugim strimerima. 

9 sati ranije, VU metar said:

Jesi probao sa "težim" hard diskom?

Ako ste mislili na eksterni hard disk onda je odgovor da to sve radi, bar je tako bilo kod mene, uz par stvari koje se moraju znati. Na aplikaciji ne postoji mogućnost šetanja iz foldera u folder nego to bude jedna lista sa svim pesmama. Ko ima mnogo uskladištene muzike to može da mu zasmeta. Istina, ja sam to samo jednom probao jer sam uglavnom baziran na servise. Možda bi se moglo uz malo čačkanja nešto podesiti u vezi tog prikaza. Mogu danas opet probati pa ostaviti komentar ako nekoga interesuje. Hard disk koji koristim je neki Toshibin, ne znam oznaku. NIje postojao problem u vezi puštanja muzike sa harda, bilo je bez seckanja, relativno je brzo prelazio sa pesme na pesmu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, elefterije said:

Ako ste mislili na eksterni hard disk onda je odgovor da to sve radi, bar je tako bilo kod mene, uz par stvari koje se moraju znati. Na aplikaciji ne postoji mogućnost šetanja iz foldera u folder nego to bude jedna lista sa svim pesmama. Ko ima mnogo uskladištene muzike to može da mu zasmeta. Istina, ja sam to samo jednom probao jer sam uglavnom baziran na servise. Možda bi se moglo uz malo čačkanja nešto podesiti u vezi tog prikaza. Mogu danas opet probati pa ostaviti komentar ako nekoga interesuje. Hard disk koji koristim je neki Toshibin, ne znam oznaku. NIje postojao problem u vezi puštanja muzike sa harda, bilo je bez seckanja, relativno je brzo prelazio sa pesme na pesmu. 

Na to sam mislio. Neki strimeri imaju problema sa učitavanjem većih hard diskova, usb im je dobar samo za flash stikove.

Zanimalo bi me da li opcija za listanje foldera je definitivno nepostojeća ili se ipak krije u nekom podešavanju. 

 

12 sati ranije, siroma said:

To je streamer, njegova namena je da pušta muziku sa mreže a ne iz lokala. To je samo dodatni benefit

Ne bih se složio sa ovakvom definicijom strimera.

Link to comment
Share on other sites

Pa sad možemo da diskutujemo.:blah

Strimer je puštač strima, nekog toka koji je na serveru, pa onda više tokova i više renderera...  itd. A ne puštanje lokalne muzike.

Kako bilo , ima i multiroom mogućnosti. U više soba puštaš raznu ili istu muziku. Ima i opcija da se sinhronizuje sva muzika u celom objektu da nema dellaya.

Link to comment
Share on other sites

Ja se slažem sa ovim pogledom na stvar:

"a music streamer is a piece of audio gear that retrieves audio files from another location. That location can be a Spotify playlist, a hard drive, a USB stick, anything - as long as it's not actually contained in the housing of the music streamer itself."

https://www.themasterswitch.com/best-music-streamers#musicstreamersvsnetworkplayers

 

Nema veze. Znaš li da li Aux in obavezno prolazi ad/da konverziju ili može i bez nje? I koji dac chip je u ovim uređajima (S10 i Up2stream Pro V3)?

Link to comment
Share on other sites

Malo sam se ozbiljnije pozabavio Arylic-om sinoć i evo mojih utisaka. Ovo se tiče samo reprodukcije sa eksterog hard diska. 

Kao prvo treba mu nešto više vremena da učita fajlove. Kada ih učita poređa ih sve u jednu veliku listu. U aplikaciji nema kretanja iz foldera u folder ali su fajlovi poređani po redu kako su složeni foderi na hard disku (slika 1.).

Prebacivanje na sledeću pesmu ide glatko sa nekim kašnjenjem od 1, 2 sekunde. Prebacivanje na pesmu koja se nalazi u nekom drugom folderu ide nešto tj. dosta sporije i to sa kašnjenjem od 10 do 15 sekundi. Pretpostavljam da to malo zavisi i od hard diska. 

Reprodukcija ide bez seckanja, izobličavanja.

Kada se uređaj isključi hard disk ostaje bez napajanja, ako to nešto nekom znači. 

Pozdrav. 

desktop.ini

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Cambridge Audio CXN DAC\ preamp \strimer, sprava ta poželeti, u fulu opremljen, dig ulazi\izlazi, usb tip A i B, TIDAL, spotify, Airplay, qoubuz, deeezer, pušta sve! Hard 3tb formatiran u NTFS, napred, nazad, 3usb porta, wi fi, aplikacija savršena, ceo uređaj kontrolišeš telefonom, komfor idealan, zvuk divan, otvoren, dinamičan, po ceo dan svira... Bez greške!

Link to comment
Share on other sites

On 10.10.2020. at 13:56, ostoja said:

Ja imam Cambridge Audio CXN DAC\ preamp \strimer, sprava ta poželeti, u fulu opremljen, dig ulazi\izlazi, usb tip A i B, TIDAL, spotify, Airplay, qoubuz, deeezer, pušta sve! Hard 3tb formatiran u NTFS, napred, nazad, 3usb porta, wi fi, aplikacija savršena, ceo uređaj kontrolišeš telefonom, komfor idealan, zvuk divan, otvoren, dinamičan, po ceo dan svira... Bez greške!

Zvucnici imaju DAC (Tannoy LS50 Wireless). Dakle potreban je samo streamer. Jos kad bi bio integrisan sa internet radiom ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...