Jump to content


Canton zvucnici i nejednak bas u sobi


bobangsxr

Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 minuta ranije, TurboMaximus said:

Improvizovao sam dimenzije, ali gađao bih ovakvu postavku

Soba.jpg

To provereno radi, imao sam to u 2 stana. Bitno je ostaviti zvucnike slobodne od zidova ali i mesto za slusanje. Soba dimenzija 6.4x 4.30 tog oblika svirala je za sve pare. Otprilike takvu bih sad pravio za muziku kad bi pravio kucu.

Link to comment
Share on other sites

И мени пало на памет тај размештај али куд да човеку предложим тако нешто кад је у претходном стану на позицији слушања на половини собе остао без баса :)

...што је и у овом случају можда могуће

Link to comment
Share on other sites

нешто и не верујем да су ту постављене саме летвице и у којем су својству употребљене (апсорбер или дифузор ако имају још материјала иза њих), стим у вези који то фр.опсег покривају...

зато ја лично нисам љубитељ употреба таквих додатака који због објективне ограничености у примени могу да утичу само на узак фр.опсег, али корисници изгледа мирније спавају иако су олакшали новчаник без потпуног ефекта на звук.

претражи нет о нпр.апсорберима који покривају и бас фр.опсег

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, bobangsxr said:

Pa nisu samo letvice, ima iza letvica neki filc oko 10-15 mm 

толико су "битне" и ван било какве функције да на овом приказу акустичког третмана ни не постоје 🙃

главни глумци су бас трапови у ћошковима и панели на плафону

292F7695-6460-4871-B872-B71C20A95EC5.png.fdfd4a8a29f8b73c1d1a907cd5798499.png

Link to comment
Share on other sites

дебеле те слике на зидовима, к'о да су душеци 😀

ако ти се то свиђа, само напред али не заборави да ће ти жена увалити и прахер да измлатиш прашину из истих

Link to comment
Share on other sites

јесте заиста, веома прецизно и сликовито. 👍

слажем се са приказаним

Долазимо поново до nearfield позиције као неопходне за максимално поништавање негативног утицаја просторије по звук. 

притом, мишљења сам да је размак мањи од 1,5m између два звучника нешто што треба избећи

Link to comment
Share on other sites

Ма какво размештање... или ћеш баталити хифи или се развести...
Поента је да се закони физике морају поштовати. Питање је да ли те интересује врхунски звук или колико да свира. Комфор и односе у породици не разматрамо, то је личне природе.

Link to comment
Share on other sites

Zanima me sto bolji zvuk.... mada je i sada veoma dobar, u ovoj postavci sada kad pustum neke melodije koje sam do pre slusao kao di nisu iste, sada kao da ti golicaju srce-dusu, i Supruga se prijatno iznenadila

Nego dali moze neko da mi kaze dal je ovaj kabli original 

 

high-end-netzkabel (1).jfif high-end-netzkabel (2).jfif high-end-netzkabel.jfif

 

Ne znam zasto su slike ovako ispale 🤔

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, bobangsxr said:

Zanima me sto bolji zvuk....

Što bolji zvuk je kao svemir. Dubok i širok. Nikad kraja, nikad stati,....... Jel stvarno želiš tim putem?

Pogledaj cene uredjaja koje donose "Što bolji zvuk". Razmisli zašto su svi ti skupi sistemi različiti.

Empirija nam govori da Što bolji zvuk i supruga u istom prostoru teško idu. Ima izuzetaka,.... legende spomnju neke.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...