Jump to content


Canton zvucnici i nejednak bas u sobi


bobangsxr

Recommended Posts

тако је брате мили 😉

на то сам и мислио, да заједнички са женом дођеш до неког прихватљивог решења. Сада полако, миц по миц, детаљ по детаљ...не гради се сидтем за један дан. Док не расчланиш у глави сваки његов делић и утицај...у томе је суштина. Дакле полако и без нестрпљења. 

и не обазири се на квази зналце са форума док лично не испробаш и провериш.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 sat ranije, bobangsxr said:

Evo ovako, da se javim sa novom postavkom...

Posle visecasovnog ubedjivanja Supruga je pristala da promenimo raspored samo da vidimo kako izgleda. I kaze da nije lose ni ovako 😁 za sada ostaje nov raspored.

dnevna .jpg

видим и папуче си изуо 🤣

честитам

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, ab said:

тако је брате мили 😉

на то сам и мислио, да заједнички са женом дођеш до неког прихватљивог решења. Сада полако, миц по миц, детаљ по детаљ...не гради се сидтем за један дан. Док не расчланиш у глави сваки његов делић и утицај...у томе је суштина. Дакле полако и без нестрпљења. 

и не обазири се на квази зналце са форума док лично не испробаш и провериш.

Razumemo se u potpunosti... kao sto sam vec napisao ovo ovako ostaje dok ne ode primare na servis, posle kad ga cujem ponovo videcu sta cu dalje sto se tice pojacala, mada ovo pm6007 ih tera bez problema i ovaj set sad daje mnogo lepu zvucnu sliku... sada se bacam na akusticne panele iza televizora, stavio bih na ceo zid od vrata

 

Link to comment
Share on other sites

упрву је сирома са овим изнад, потребно је да хуманизујеш тај простор. Свакако би књиге и полице (само прилагоди све Вашем стилу) помогле.

уноси ствари и детаље постепено и покушај да разумеш утицај сваког комада, тако да знаш и шта не ваља али и када треба стати.

ја нисам за те, како их називаш, акустичне панеле

Link to comment
Share on other sites

Dali postoji konkretan razlog protiv akusticnih panela ( i ne zovem ih ja tako, tako se zovu ) ?

Upravo sam pokazao Supruzi onu sliku sa policama i slozili smo se da je to u redu da uradimo kod nas ali ne u tom formatu, mogla bi da se uradi polica sa knjigama  od poda do plafona sa leve i desne strane zida sirine nekih 50 cm a izmedju da idu akusticni paneli

Link to comment
Share on other sites

Pa nema konkretnog razloga. Samo je stvar afiniteta.

Javni prostori, koncertne dvorane, pozorišta, opere moraju da se akustički tretiraju. Tu se primenjuju kako ih nazivaš akustički paneli, difuzori, trapovi ( to u savremeno doba. Ranije su bile debele zavese, neravni zidovi sa baroknim ukrasima, tapacirane stolice, debeli tepisi...)

Čisto sam staromodan i meni je glavna estetika životnog prostora. U koji smeštam neke skalamerije koje će da sviraju.Zato sam ljubitelj ( ljubimac :D) uredjaja koji su u skladu sa već postojećim nameštajem (koji ti uopšte nemaš. Ne znam da li ti je zato lakše da  urediš prostor. nisi opterećen usklađivanjem sa postojećim nameštajem). Regal sa knjigama je idealni tretman za akustiku prostora. Knjige su od idealnog materijala za interakciju sa zvukom, nejednake su strukture ( ne kupuj knjige na metar) koja difuzno disperguje zvuk. A i deluje intelektualno (:D). BTW slika koju sam priložio je samo informativnog karaktera. prilagodi svom prostoru i afinitetima.

Ne znam da li bih mogao da podnesem trapove po ćoškovima, difuzore sa prizmama umesto slika, one lamperije iza,....

mada , kako rekoh, sve je stvar ukusa, ako ti odgovara dehumanizovani izgled prostora sa trapovima, samo izvoli.

Link to comment
Share on other sites

Akustički tretman se ne radi otprilike. Pravilo "što više tretmana, to bolji zvuk" ne važi.

Kreni od nameštaja s funkcionalnim smislom i prati promene u zvuku, spreman na korekcije rasporeda. Rešenja treba da su prostorno fleksibilna. Elegantne pretpostavke obično padnu u vodu.

Na pod stavi nešto od prirodnog materijala.

Zvučnici mogu još napred.

Naravno, sve se radi s usviranim komponentama (par stotina sati).

Link to comment
Share on other sites

Претпоставка ми је да кућне акустичне третмане раде људи без јасне представе и прорачуна, све се то чини ми се своди на набацивање "слојева" насумично. 

Врло лако може да дође до већег губитка, мртав простор са осакаћеним и уштројеним звуком.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, gvlada said:

 

Одгледај да схватиш принцип третирања собе. Погледај и друге прилоге, вреде. Одлични савети.

Pogledao sam video, ima se sta videti i prekopirati... kad budem imao vremena pogledacu i ostale 

Hvala puno...

Meni je najveci problem sto mi je sistem u dnevnoj sobi a ne zivim sam pa da mogu da uradim sve kako bi bilo najbolje, da imam zasebnu sobu samo za moj sistem to bi bila druga prica, potrazio bi nekog ko moze da mi napravi projekat za dampiranje i uradio bih tacno po tome, ne bih se pravio previse pametan,  ovako mora uvek neki kompromis da se nadje

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Iron man said:

Pa nema konkretnog razloga. Samo je stvar afiniteta.

Javni prostori, koncertne dvorane, pozorišta, opere moraju da se akustički tretiraju. Tu se primenjuju kako ih nazivaš akustički paneli, difuzori, trapovi ( to u savremeno doba. Ranije su bile debele zavese, neravni zidovi sa baroknim ukrasima, tapacirane stolice, debeli tepisi...)

Čisto sam staromodan i meni je glavna estetika životnog prostora. U koji smeštam neke skalamerije koje će da sviraju.Zato sam ljubitelj ( ljubimac :D) uredjaja koji su u skladu sa već postojećim nameštajem (koji ti uopšte nemaš. Ne znam da li ti je zato lakše da  urediš prostor. nisi opterećen usklađivanjem sa postojećim nameštajem). Regal sa knjigama je idealni tretman za akustiku prostora. Knjige su od idealnog materijala za interakciju sa zvukom, nejednake su strukture ( ne kupuj knjige na metar) koja difuzno disperguje zvuk. A i deluje intelektualno (:D). BTW slika koju sam priložio je samo informativnog karaktera. prilagodi svom prostoru i afinitetima.

Ne znam da li bih mogao da podnesem trapove po ćoškovima, difuzore sa prizmama umesto slika, one lamperije iza,....

mada , kako rekoh, sve je stvar ukusa, ako ti odgovara dehumanizovani izgled prostora sa trapovima, samo izvoli.

Ma nije da se meni svidjaju nego se Supruzi svidjaju, i posto se to njoj svidja onda sam mislio da ubijem dve muve jednim udarcem... a te prizme i te ostale stvari ne bih stavio pa makar da nikad ne dobijem savrseni zvuk...  da se zakace neke slike platnene, moze i police sa knjigama ali ne na ceo zid, neki tepih i na plafonu moze, gledao sam ima isto za plafon lepi paneli za dampiranje i da se to uskladi najbolje sto moze i to je to

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, bobangsxr said:

Pogledao sam video, ima se sta videti i prekopirati... kad budem imao vremena pogledacu i ostale 

Hvala puno...

Meni je najveci problem sto mi je sistem u dnevnoj sobi a ne zivim sam pa da mogu da uradim sve kako bi bilo najbolje, da imam zasebnu sobu samo za moj sistem to bi bila druga prica, potrazio bi nekog ko moze da mi napravi projekat za dampiranje i uradio bih tacno po tome, ne bih se pravio previse pametan,  ovako mora uvek neki kompromis da se nadje

То је да схватиш о чему се ради. Свака просторија је другачија и не може се само прекопирати. И сам човек каже да су звали да им измере просторију и подесе како треба, на крају ту је и суб који пегла најнижи спектар због саме просторије.

Link to comment
Share on other sites

можда би могао између врата и левог звучника да уградиш монтажну преградну полицу (од пода до плафона у ширини од 1-1,5m, дубину сам одреди или можеш без дубине са оним летвицама које Вам се свиђају) у коју можеш поређати књиге или на коју можеш уз пробу да на правим местима распоредиш акуст.панеле на позицији прве рефлексије звучника (пресликано то исто извести и на десном зиду поред десног звучника), а на под тепих такође због првих рефлексија... слободно још избаци звучнике напред у простор и можеш пробати исто то са троседом.

04FBF687-E504-4313-A57F-D22F6BA06DA3.jpeg.c7b80355a5da69dd163d42f51a1104de.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...