Jump to content


Canton zvucnici i nejednak bas u sobi


bobangsxr

Recommended Posts

Da, bez sub-a su slusani, mada su bili visoko postavljeni na jednoj polici tako da i nije za ocekivati nesto narocito. Svratio sam u jos jednoj radnji i poslusao B&W 702 signature u kombinaciji sa nekim rotelom,iznenadilo me je da iz tako relativno malih kutija i sa malim membranama takva energija izlazi, veoma cisto sviraju i imaju bas jak i precizan bass

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, bez sub-a su slusani, mada su bili visoko postavljeni na jednoj polici tako da i nije za ocekivati nesto narocito. Svratio sam u jos jednoj radnji i poslusao B&W 702 signature u kombinaciji sa nekim rotelom,iznenadilo me je da iz tako relativno malih kutija i sa malim membranama takva energija izlazi, veoma cisto sviraju i imaju bas jak i precizan bass

Ako je prodavac demonstrirao te Canton zvučnike sa nekakve police a ne sa pravih zvučničkih stalaka, računaj da ih nisi ni čuo bukvalno.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa da, nisam hteo da ga previse maltretiram dok ne donesem moje pojacalo, tek tada cu videti sta i kako... Meni se vizuelno od podnih najvise dopadaju monitor audio silver 500 a od  bookshelf canton reference 9k, mada i gold 100 su opasno lepi... da se razumemo, pricam za zvucnike do 2000 po komadu

Nisam vise pametan sta da radim, mislio sam da odem na malo vise sa svucnicima, sada ispada da kef q950  je to po zvuku odgovarajuce ali ostajem u klasi gde sam bio i sa cantoncima

Link to comment
Share on other sites

Sta bi ste mi preporucili za moju prostoriju od 16 kvadrata? Trenutno je veca prostorija jer je otvorena i spaja se sa kuhinjom, ali cu odraditi zid tako da se smanjuje na tu kvadraturu. Dali da uzmem bookshelf ili podne i sta bi se desilo ako bih ubacio u prostoriju od 16 kvadrata zvucnik koji je preporucen za 30 kvadrata? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Evo mene posle duzeg vremena… da ne otvaram novu temu… Do prosle nedelje je bio u sistemu teufel ultima 40 mk2 u kombinaciji sa onkyo A-9155.

 

Ovi teufel imaju mnogo Jak bas, mada su nekako dosta  bez detalja, za filmove su odlicni, e sad posto smo zamenili stan, sada u novom stanu mi nije odgovarao teufel i odlucio sam da zamenim sistem.

Uzeo sam pre par dana canton reference 9.2 i  danas primare a20 i sad mene muci to sto  se bolje čuju cantonci sa onkyo nego sa primare i to u svim segmentima je bolje, kompletna zvučna slika je bolja sa onkyo… sad ne znam šta da radim, da nije možda ovaj primare neispravan? Ili da ode on na oglase?

 

 

teufel.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, bobangsxr said:

Evo mene posle duzeg vremena… da ne otvaram novu temu… Do prosle nedelje je bio u sistemu teufel ultima 40 mk2 u kombinaciji sa onkyo A-9155.

 

Ovi teufel imaju mnogo Jak bas, mada su nekako dosta  bez detalja, za filmove su odlicni, e sad posto smo zamenili stan, sada u novom stanu mi nije odgovarao teufel i odlucio sam da zamenim sistem.

Uzeo sam pre par dana canton reference 9.2 i  danas primare a20 i sad mene muci to sto  se bolje čuju cantonci sa onkyo nego sa primare i to u svim segmentima je bolje, kompletna zvučna slika je bolja sa onkyo… sad ne znam šta da radim, da nije možda ovaj primare neispravan? Ili da ode on na oglase?

 

 

 

Primare je starije pojacalo, ima preko 20 godina i verovatno bi trebalo da se malo osvezi. To bi mozda bio razlog zasto losije zvuci.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Delija said:

Nabaci neki tepih i nesto na te gole zidove. Mogu da mislim koliko "zvoni" ovako.

Mislim da tepih nije u planu, Supruga neće da se zeza sa time, zbog robot usisivaca… a na zidove definitivno ide nešto, mota mi se po glavi da oblozim zid iza zvučnika sa onim akusticnim panelima. 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Susurin said:

Primare je starije pojacalo, ima preko 20 godina i verovatno bi trebalo da se malo osvezi. To bi mozda bio razlog zasto losije zvuci.

Da da, starije je ali je bila cena korektna pa sam isao na rizik. Sad ne znam koliko bi koštalo to osvezavanje, dali se isplati i dali će se stvarno nešto dobiti, nisam imao prilike da čujem ovo pojačalo do sad pa samim tim i ne znam kako treba da zvuci

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, bobangsxr said:

Mislim da tepih nije u planu, Supruga neće da se zeza sa time, zbog robot usisivaca… a na zidove definitivno ide nešto, mota mi se po glavi da oblozim zid iza zvučnika sa onim akusticnim panelima. 

Radi to sasvim solidno i sa niskim tepisima. Imam ga i ja.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, bobangsxr said:

 

teufel.jpg

немој се љутити, ти као да јуриш најгору могућу поставку? да ли је могуће да ти то увек пође за руком :)

трпезаријски сто (чини ми се да стаје) на позицију где ти је ТВ, а звучнике на шири зид супротно од прозора, софу или тросед испод прозора...аман 😅

Link to comment
Share on other sites

😁 Daleko od toga da se ljutim, nemam razloga… takav je i bio prvi plan ali se mojoj jačoj polovini ovako više svidja…  hoće da gleda kroz prozor dok ručamo i ja tu ne mogu ništa da promenim

Sto se tiče pojačala sad sam ga povezao sa teufel zvucnicima i meni deluje da sa njima bolje svira nego sa cantoncima, ali opet nedovoljno dobro, barem za moje uvo, gospodja je bila na probi i slušala par minuta na onkiyo par na primare i ona kaže da joj lepše lezi zvuk na primare… mada mislim da me zeza ili samo tako taze jer sam joj već rekao da ide primare na  oglase

 

Link to comment
Share on other sites

унајми квази "рашљара" народног видовитог стручњака за проналажење подземних вода...тутни му у пџе лову да госпођи саветује размештај по фенг шуи-ју

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...