Jump to content


Canton zvucnici i nejednak bas u sobi


bobangsxr

Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 21.11.2020. at 20:25, Nixie said:

Šta bi sa mikrofonom na kraju? ..........

 

On 21.11.2020. at 21:46, bobangsxr said:

Instalirao Sam rew program Ali nisam imao vremena da se detaljno pozabavim time,  sto se tice budzeta ne bih isao preko 2500 za amplifikaciju, ako ostane rowen u sistemu onda i manje a za zvucnike ne bih preko 2000 evra polovni ali iskljucivo stereo i bez subova

Pametnije ti je da se pozabavis REW-om i konacno vidis sta imas u sobi. Ovako samo gubis vreme, lutas i trosis bespotrebno novac. Kako imas mikrofon, baci na temu SPL grafik (20Hz do 200Hz) i RT60 (100Hz do 10KHz). Moze i waterfall (20Hz - 20KHz). Ovo bi bilo dosta da se nesto konkretno savetuje, ovako kao do sada, sve je mlacenje prazne slame.

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, somilenko said:

Ili kada se već priča o all in one i iznosima od 2000 e, za malo više https://elektro.bazos.sk/inzerat/117756491/predam-devialet-expert-200-stereo-zosilnovac.php

I taj  je dobar, mada iskreno nikad nisam devialet uzimao u razmatranje

22 sati ranije, Thecoki said:

Onda kupiš H190,Moon Ace...

Lepsi mi hegel, e sad koji bolje svira...

Link to comment
Share on other sites

Imao Sam prilike skoro da cujem sonoro maestro uparen sa definitive technology bp9060, zvucnici su polu aktivni,  bass je aktivan, imaju opciju I da se ne koristi njihovo ugradjeno pojacalo tako da je kompletan  zvucnik isao preko sonoro.  Inace sonoro maestro je pojacalo D klase. Taj Paket je bas lepo zvucao sa dosta jakim ali preciznim basom.        Ne znam zasto sam sve ovo napisao :)

26 minuta ranije, somilenko said:

 

PS: Merenje ti baš i nije nešto uspelo...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

Ja se stvarno u to ne razumem, sta je potrebno da promenim da bi bilo uspesnije? 

Link to comment
Share on other sites

Za merenj apotraži tutorijale na YT, trebalo bi da ih ima, a napisao si onaj tekst zato što te verovatno privlači D klasa. Primare-ovi noviji integralci jesu D klasa, ali ako si zadovoljan sa tim Rawen-om, razmišljaj u pravcu DAC+preamp kombinacije...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, somilenko said:

Za merenj apotraži tutorijale na YT, trebalo bi da ih ima, a napisao si onaj tekst zato što te verovatno privlači D klasa. Primare-ovi noviji integralci jesu D klasa, ali ako si zadovoljan sa tim Rawen-om, razmišljaj u pravcu DAC+preamp kombinacije...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Nasao sam jedan tutorijal u kome je bas lepo objasnjeno. Ja sam do sada cuo 5-6 pojacala tako da ja jos ne znam cime sam zadovoljan a cime nisam, ali polako, potrazicu jedan dobar DAC da probam sa rowenom i posle toga cu videti dali ostajem sa njim  ili se trazi drugo pojacalo.

PS: Zelim da se zahvalim svima koji trose svoje vreme da bi meni pomogli u resavanju hifi problema :cheers

Evo i diagrama od pre 10 minuta, nadam se da je sada bolje ispalo

 

test .25.11.jpg

test 25.11..jpg

test 25.11.jpg

Link to comment
Share on other sites

I dalje nije najsrecnije - razvuci malo po horizontali taj FR (daj i jedan dijagram sa 1/6 Octave Smoothing), waterfall ti je 15 dB ispao iz "kadra"... :)

Ali, i ovako (ako je merenje tacno) se vidi da ti je odziv ispod 200 Hz u skoro totalnoj "banani". Moras ozbiljno da se poigras pozicioniranjem zvucnika, a moguce i mesta sa kog slusas muziku.

Link to comment
Share on other sites

Danas nisam stigao nista da uradim sto se tice merenja, nesto razmisljam da je mozda bolje da uzmem dva suba, ne bih drasticno da menjam pozicije, ok je dvadesetak cm ali ako treba po metar da se pomere onda definitivno subovi ili drugi zvucnici,  lakse cu da podnesem zenu da mi gundja neko vreme nego da mi stoje zvucnici na pola sobe 

Link to comment
Share on other sites

Da se javim samo, bio u radnji poslusao, canton 896,2- canton reference 9k - monitor audio bronze 500 i silver 500 - dali opticon 8 - kef w950 i r7... isao sam da cujem silver 500 jer me najvise interesovao, ali meni su zvucno najvise legli q950 I ako su najjeftiniji i opticki najskromniji. Prevadhodno  sam isao na cistinu zvuka i jacinu basa pa samim tim mi i najvise odgovaraju q950. 

Zanimljivo da  canton 896.2 I monitor audio silver 500 zvuce gotovo identicno. 

Dogovorio Sam se sa prodavcem da donesem moje pojacalo pa da tada cujem ponovo zvucnike koji me zanimaju

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...