Jump to content


Canton zvucnici i nejednak bas u sobi


bobangsxr

Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uspeo iz 20 put da instaliram REW, sad samo da pronadjem kako funkcionise.

Inace da javim sta se sve  izdesavalo. Uzeo sam druge  zvucnicke kablove, uzeo tepih, uplatio spotify i posle svega toga je zvuk bio bas zadovoljavajuci, nestao je onaj bas koji je bio na nekim mestima u sobi, nekako se sve iznivelisalo i bas je dobilo lepu 3d sliku, bas je prijalo da se slusa. E sad dolaze ponovo muke, onaj onkyo stereo risiver je bio namenjen za onaj stari canton sistem, a i nisam imao gde da ga ubacim u policu jer moze max visina 11 cm da se ubaci, zena ni da cuje da menjam tv komodu a i zvucnici ovako beli joj se bas svidjaju i ne zeli nikakve izmene ili razvod braka :wacko: pa sam trazio neki slim risiver a bio je i neki dac u opticaju ali me je bilo strah da ne izgubim bas samo sa DACom i roven snagasem. Na kraju je uzet marantz nr 1604( marantz  koristim kao i onkyo sto sam koristio samo za dac) i desilo se bas to cega sam se i plasio, od basa ni traga ni glasa, nisam dobio mikrofon uz marantz pa sam narucio i dok sam cekao izletelo je jedno povoljno pojacalo harman hk 980, pa sam i njega uzo i ono staje knap u komodu, stim da mora malo da se spusti pod na komodi. 

Izvinjavam se sto sam se toliko raspisao :D

I za kraj jedne slike kako to sad izgleda sa marantzom i tepihom 

 

IMG_20201118_235800_resized_20201119_120341925[3092].jpg

Link to comment
Share on other sites

Da, znam da se harman greje ali je uzet cisto iz znatizelje da vidim kako se cuje sa ovim zvucnicima. Ja sam ranije uvek ugradjivao u svaki auto subove i pojacala, sad sam se zagrejao za kucno ozvucenje i polako skupljam iskustvo.     Rodjendan mi je za dva meseca pa sam i o tome razmisljao, da se pocastim sa jednim hegelom h120, cak je i Gospodja klimnula potvrdno glavom B), ali mi malo bezveze da pojacalo kosta 2500 a zvucnici 500 

Link to comment
Share on other sites

Stigo harman, pao je test I mogu da kazem da me je pomalo razocarao, roven je dosta potentniji I dinamicniji, ipak je kombinacija onkyo I roven dosta bolja. Sada posle ovoga me sve vise brine da kada budem kupio nesto novo dali ce to biti stvarno bolje od roven pa1s ili ce to biti samo novije

Evo jedne slike sa testa 

 

IMG_20201120_192603_resized_20201120_073516329[3095].jpg

Link to comment
Share on other sites

Vidi, ovaj hobi je u osnovi princip spojenih sudova.

Ako neka karika loše zvuči - ceo sistem će pasti na nivo te karike. Bolje je imati u proseku sve trojke nego sve petice i jednu jedinicu.

Tako da, ili prodaj Rowen i zadrži ostalo, ili zadrži Rowena a prodaj ostalo.

Ako ostaneš sa Rowenom onda gledaj i ostalo da bude u toj klasi. Sve ostalo je bacanje para, taj topping nije za njega. Ovaj put je daleko skuplji samo da znaš. Tebi treba DAC u tom slučaju koji je koštao barem 1000 eura. Preamp isto tako, zvučnici barem 1500, idealno i više.

Najveći zajeb koji ljudi sebi naprave u ovom sportu jeste da pomešaju klase uredjaja i misle da su uradili dobar posao.

Link to comment
Share on other sites

Možda si primetio da svaka komponenta nosi neki svoj zvučni potpis. Te specifičnosti dolaze od ličnog afiniteta konstruktora - ono što on voli da čuje svojim ušima.

Ja iz tih razloga ne dajem konkretne predloge jer nemam pojma da li bi se to tebi svidelo. Mada u ovom slučaju nebi pogrešio ako bi kupio Rowenov preamp. To je već unapred usaglašeno da radi kompatibilno.

Mogu ti još samo predložiti da sve što želiš da kupiš da prvo čuješ kod sebe, ili pak ponesi uredjaje kod prodavca pa čuj kod njega.

Link to comment
Share on other sites

Rowen pa1 ima 50 k ulaznu impedansu tako da nije teško za "voženje" i bilo koji preamp može da ga "vozi", sada po pitanju rezolucije i kvaliteta, to je druga stvar.
Opcija ti je i DAC sa varijabilnim izlazom i više digitalnih ulaza, budući da nemaš gramofon koliko vidim. 50k ulazne impedanse je lagano i može ga "voziti" bilo koji uređaj a izbegavaš dodatne elemente na putu signala i dodatne troškove uređaja i kablova.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mi zapravo ne znamo ni koji je budžet, sa recimo m2tech Young mkIII bi imao end game front end DAC/preamp i sa tim Rowen-om, ostalo bi da se u nekoj budućnosti promene samo zvučnici i to je to...

Pošto je bilo priče o Hegelu H120 koji je polovan cca 2000 e, i m2tech kao DAC/preamp bi mogao biti odlična opcija...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 19.11.2020. at 0:51, bobangsxr said:

...h120, cak je i Gospodja klimnula potvrdno glavom B), ali mi malo bezveze da pojacalo kosta 2500 a zvucnici 500 

 

10 sati ranije, bobangsxr said:

Rowen sp1 predpojacalo sa DAC modulom kosta 2290 CHF a polovno nema da se nadje.  Hegel h120  je 2750...


 

Kako je Hegel H120 od cetvrtka do danas poskupeo za 250€? :)

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, bobangsxr said:

Deluje mi taj m2tech Young mkIII kao ozbiljna sprava, koliko je m2tech bolji dac od onog na hegelu h120 i dali je uopste bolji ? Nisam jos siguran tacno u kom cu pravcu da idem, tj nemam tacnu ideju sta da uzmem, dali je hegel h120 sposoban da tera canton referentz 9

Young je “sposobniji” od dac-a u H120 sto ne bi trebalo da cudi jer kosta koliko pola H120.

Prodavao sam oba pa znam. Dakle nije puko poredjenje cena.

Young je pre svega “bolji” jer mu je USB ulaz sposoban da provuce DSD i MQA sto Hegel ne moze (ako nekome treba). Ima i BT.

 

zvucno Young je malo hladniji i analiticniji od Hegela koji je pak bogatiji u srednjima i fluidniji. 
Na kraju, taj DAC u H120 je preuzet iz H190 koji kosta bubreg i bio je vise puta proglasavan za pojacalo godine.

Hegel ima u sebi strimer, Young nema...

Sustinski ova dva uredjaja su koncepcijski razlicita pa ko sta voli.

 

Nisam slusao Canton Ref 9 ali znam da sa Elac Vela 403, Hegel H120 nema problem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...