Jump to content


Marantz SR7013 + Arendal


DraganJ

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 9.2.2021. at 23:56, 1963dragon1963 said:

 

4. Polovne stvari me ne interesuju

Pozdrav 

Zasto bi ti bezao od polovnih uredjaja? Imas na oglasima drugim, odlicnih pojacivaca snage. Pogledaj malo. Narocito je interesentan Roksan 5-kanalni pojacivac snage. Odluku moras sam da doneses.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nesone said:

Naravno za tvoju 1. recenicu, slazem se.

A, za ovu 2. recenicu to je vec diskutabilno. Pricam za stereo signal. Znas i sam kakav AVR treba da bude, da bi se priblizio stereo pojacivacu.

Uh, onda ne znas kako ljudi mogu da povezu uredjaje :blink:. Ne kazem da je ovde taj slucaj, ali svakakvih sam se slucajeva nagledao i to od ljudi koji nisu tehnicki nepismeni. Dzabe im dobar sistem, kada lose ispovezuju.

Link to comment
Share on other sites

Ako se uradi nešto od toga, to se čuje drastično, zato pitam. Na pojačalu, AVR, su lepo pozadi  označili gde se šta povezuje. Teško je pomešati digitalne i analogne ulaze, eventualno gramofon ako se veže na pogrešan ulaz ili neki line level uređaj poveže na phono ulaze. Ili da se na AVR zamene prednji i zadnji par, ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Jedino sto mi pada na pamet (a da i dalje ima zvuka) je da se promasi faza na jednom od zvucnika ili se uopste ne spoji jedan par konektora na bi/tri-wire zvucnicima.

Drug, ja mislim da on u podesavanjima AVR, nije uradio sta treba. I, jos ovo. Mozda je slucajno ogranicio podesavanje jacine. Meni sve lici na to.

Ja sam isto to uradio, ali namerno, da C 60 ne polete. :) A i staklo je 15 mm debljine na akv. Ribe ni ne osete C60. Bas su bezobrazne. Navikle se.

Link to comment
Share on other sites

https://arendalsound.com/tech-specs-1723-s-speakers/#1723-TOWER-S-SPECS

https://arendalsound.com/tech-specs-1723-s-speakers/#1723-CENTER-S-SPECS

https://arendalsound.com/tech-specs-1723-s-speakers/#1723-SURROUND-S-SPECS

Ако су то ови звучници једноставно авр није кадар за њих. Треба деф додатно појачалао, неки снагаш пристојни. То су све 4 омске кутије, траже оне струју и праву снагу.

Link to comment
Share on other sites

"Moze se desiti da imas slabiji izvor signala (CD i gramofon) i da je potrebno da ih pojacas. Udjes u Settings, pa Inputs i Source Level i Analog povecas. Moze do 12db. Ako ga povecas na 12, onda ce ti snagu postici puno ranije nego trenutno"

 

BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Bilo je to što si rekao samo što je drugačija putanja štelovanja

OPTIONS/CHANEL LEVEL/

BILO JE 1DB POVEĆAO GA NA 12 DB

ZVUKA SE POJAČAO ALI NA VEČOJ JAČINI MORA SE SMANJITI NA NEKU OPTI,ALNI VREDNOST ALI TO JE TO

HVALA SVIMA NA SAVETIMA

Link to comment
Share on other sites

"Moze se desiti da imas slabiji izvor signala (CD i gramofon) i da je potrebno da ih pojacas. Udjes u Settings, pa Inputs i Source Level i Analog povecas. Moze do 12db. Ako ga povecas na 12, onda ce ti snagu postici puno ranije nego trenutno"

 

BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Bilo je to što si rekao samo što je drugačija putanja štelovanja

OPTIONS/CHANEL LEVEL/

BILO JE 1DB POVEĆAO GA NA 12 DB

ZVUKA SE POJAČAO ALI NA VEČOJ JAČINI MORA SE SMANJITI NA NEKU OPTIMALNUI VREDNOST ALI TO JE TO

HVALA SVIMA NA SAVETIMA

Link to comment
Share on other sites

On 11.2.2021. at 11:21, Nixie said:

Kako loše povezivanje utiče na kvalitet zvuka? Daj neki primer. :huh:

Pa evo npr. kao sto je kod @1963dragon1963 bio problem. Pre 10tak dana sam kolegi morao tako da podesim isto ovo da bi imao dovoljno "skale" da pojaca do zeljene snage. Sa drugim kolegom pre sam imao slucaj da je TV povezao preko izlaza za slusalice na pojacalo i da nije imalo dovoljno signala. Kod bivse snajke je bio previse pojacan neki set top box signal i bio je prejak i sav izoblicen i pri tihom slusanju... (neki set top box se pojacava do kraja, dok neki ne. Isto i sa sat receiver-ima) Dugo sam radio sa razglasima i tu sam se uverio da je ljudima bitno samo da konektor moze da udje, a kako i kuda prolazi zvuk, nemaju blage veze.

Inace, toliko mi je ovaj problem kod  @1963dragon1963 postao iritantan, da sam hteo da pitam coveka da dodjem jedno popodne do njega i da mu podesim zvuk, cisto da pokazem da je do toga. Nivo kvaliteta njegove opreme i nivo njegovog razocaranja mi nikako nisu isli pod ruku.

Inace, @1963dragon1963 da znas da ne bi trebalo ni da preterujes sa pojacanjem ulaza. Pojacalo i dalje ima snagu koje je imalo, samo sto mu pojacanjem ulaza dajes sansu da isporuci max snagu pre nego sto "lupi u vrh skale". Kad cujes da se pojacalo (gusi) i da bas postaje nekontrolisaniji, to mu je maksimalna snaga i ne bi trebalo da ga forsiras vise od toga, jer ce zvuk da bude los, a zamor i tebe i pojacala veliki. Najbolje je da ulaz podesis tako da vrh skale bude neposredno pre tog izoblicenja. Ako ti je sama skala preduga, na tom AVR-u mozes da limitiras vrh skale u kombinaciji sa pojacanjem ulaza. Recimo limitiras na 61, a soruce podesavas da ti na 61 bude max. koji moze da daa pojacalo.A ako ti se tako prebrzo pojacava, onda pomeris limit na 71 i dodas malo source itd. kako ti odgovara.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, gvlada said:

Тиме ништа није добио осим друге цифре на екрану. Тих 12 дБ појачања је исто као током слушања појача за 12дБ више.

U pure direct mode-u gde se ne radi digitalizacija ulaza, AVR u analognom domenu poveca nivo ulaza - tacnije, poveca mu napon.

E sad, da li je to dobro ili nije - zavisi od konkretne implementacije. Verovatno je najbolje da signal bude normalizovan na bar 2V - a ostatak po potrebi u digitalnom domenu.

Kada se gain dodaje samo u digitalnom domenu - svejedno je da li se normalizuje ulaz (doda gain) ili samo poveca volume ili poveca level zvucnika. Efekat je identican.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav

Izvinjavam se svima koji su učestvovali u forumu što se nisam javio.

Podsećam na neke stvari koje sam napisao a to su:

1. Moram više od pola volumen na AV pojačalu da okrenem da bi zvuk krenuo da se čuje jako.

Nikakva povezivanja nisu u pitanju a i porazno bi bilo da jeste jer sam se sa HI-Fi om upoznao još 1983 kada je u sistem ušao sansui, Hitachi, Pioneer, Ortofon.. već kao što je društvo utvrdilo a to je da je ovde u pitanju Logoritamsko a ne linearno i to je to.

2 Potreba za dodatnim pojačalom snage je suludo za bilo koji stan. Ne znam da li ste čuli kako zvuče 120w po kanalu to je velika snaga.

3 Poboljšanje kvaliteta zvuka sa dodatnim pojačalom snage neće se dobiti kvalitetniji zvuk

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...