Jump to content


Marantz SR7013 + Arendal


DraganJ

Recommended Posts

Pozdrav drustvo,

pre svega moram reci da nisam nekakav poznavaoc HiFi tehnike,pa ako sta"bubnem",da ne ispadnem smesan :)

Elem,nabavio sam av receiver sr 7013 i upario ga sa zaista mocnim zvucnicima arendal kompanije.Dva TOWER S THX, dva SURROUND S THX,  jedan CENTER S THX, i jedan SUBWOOFER.

Posto marantz preporucuje Audyssy da izmeri zvucnost prostorije,uradio sam to.Zvuk je potpuno drugaciji u odnosu na iskljuceno podesavanje Audyssy-a.Mrsaviji,tisi,bez basa.

E sad moje nedoumice,da li to tako treba da bude ili ja nesto gresim,ili...nesto trece

Sa interneta sam skinuo test DTS,i jos neke filove u dts formatu.I to zvuci impresivno.Malo je reci da cela kuca podrhtava,vec na 50 % volume.

Medjutim,ukoliko slusam ostale formate,ukljucujuci i flac koji je nekopresovan, zvuk mi nije ono sto bih voleo.Pogotovo ako na receiveru ukljucim stereo rezim ili pure rezim .Zvuk je toliko tih da na 30% volume,ja nista ne cujem.Moram da pojacam na 75% da bih mogao reci da je"glasno".Stvarno neverovatno.

Da li ko ima iskustva da mi kaze sta je tu posredi?

Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dragane, DTS je stvarno izuzetan doživljaj za gledanje filmova. Ja sam pazario Denon x4500h i baš sam birao između njega i sr7013. Kompromis između uživanja u filmovima , višekanalnom zvuku i stereo slušanja kod ovakvih uređaja mora da postoji. Slušanjem, kombinovanjem i isprobavanjem ćeš doći do željenog zvuka. Kreni od settingsa koji se zove 2ch playback. Tu uređuješ podešavanja samo za stereo način rada. Veličinu zvučnika , level, crossover....Da li je sub uključen ili ne kod stereo režima...U principu 2ch playback opcija ti omogućava kompromisno slušanje pravog stereo zvuka na uređaju koji košta 1300e + i u suštini je all in one.

 

http://manuals.marantz.com/SR7013/EU/EN/GFNFSYiyuaasuo.php

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

I ja imam isti problem

Imam samo prednje zvučnike JBL TL-260 Koje podržava pojačalo od 120W-500W

Pomislio sam da imak SR 7013 možda nije dovoljno jak za ove kutije

Kod mene je podešeno preko dugmeta MUSIC na pojačalu da stoji Stereo a ispod njega ood suur u desnom uglu displeja označeni su ikonama FD i FR znači predni desni i levi kanal.

Ne znam ni ja šta da podesim drugo na meniju MUSIC.

Tek na nekih 50%  se čuje malo jače odnosno isto kao kod tebe.

Imam i pojačalo Sansui klasično stereo od 80w sinus on na 20% ubija sa zvukom.

Ja sam  razočaran.

Da li si rešio problem. piši mi na [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da budes razocaran. 

Imas i dobre spkrs i AVR. koji isporucuje dovoljnu snagu. Koji ti je izvor zuka, i kako si sve povezao? 

Uzmi i na tenane sve procitaj.

file:///C:/Users/PC/Downloads/SR7013U_ENG_PDF_UG_v00A_30082018%20(1).pdf

Vidi stranicu 143.  Pure Direct.

Idi iz pocetka, sva povezivanja. Naravno da ide od 50 posto volume.

http://manuals.marantz.com/SR7013/NA/EN/DRDZSYkefkkvou.php

Prouci.

http://manuals.marantz.com/SR7013/NA/EN/GFNFSYwrfimgdw.php

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, 1963dragon1963 said:

Ne znam ni ja šta da podesim drugo na meniju MUSIC.

Polako, kao i gore što sam pomenuo i kao što Neša kaže, prouči prvo Manual za sr7013. U settings 2ch playback pogledaj podešavanja. Što se tiče jačine tj Volume level/scale ja koristim od -79.5 do 18 dB skalu i slušam u opsegu od -40 do -20 za muziku. Zavisi od kvaliteta zvuka. Ali i koristim snagaša za front zvučnike. To ćeš lako da dodaš.Prvo probaj bez nabavke snagaša.

Risiver nije "plug and play" uređaj. Više je plug-settigs-manual-settings-frustration-settings-hmmm-ok-play :D

Link to comment
Share on other sites

Појачање је логаритамско, није линеарно. Не испоручује снагу линеарно.

A logarithmic amplifier, or a log amplifier, is an electronic circuit that produces an output that is proportional to the logarithm of the applied input.

 

Ако желиш квалитетно слушати, треба ти додатно појачало, снагаш.

Link to comment
Share on other sites

То је регулација улазног нивоа неког извора, појачати или утишати. Исто је јер колико појачаш на улазу толико ћеш мање моћи да појачаш од макс јачине звука.

Link to comment
Share on other sites

Koji ti je izvor zuka, i kako si sve povezao:

1. Gramofon Rega Planar 3 sa Elys2 zvučnicom

2. Marantz Network CD Player ND 8006

A_Trebalo bi da sam dobro povezao

-slika pod nazivom "zadnja strana"

B_ Kada pritisnem dugme "MUSIC" izaberem 00DSUR

on automatski prebaci na CD STEREO /jer je cd uključen.

C_ prilog su slike pod brojem 1 pa 2

 

Zadnja strana.jpg

Link to comment
Share on other sites

Konačna jačina zvuka je istakao u predhodnim opisima.

Obrazloženje:

Kupio sam LG televizor od 65inča pa kutije JBL TL-260 i hteo da napravim suraund za gledanje filmova i slušanje stereo muzike.

Onda mi se razmišljanje promenilo u smislu suraunda, hteo sam ipak dobar stereo zvuk.

Odavno sam odlučio da Marantz  bude ostali deo sistema.

Kada sam pogledao šta Marantz nudi od integrisanih pojačala i koje bi bilo dobro za moje kutije video sam da oni nemaju pojačalo prihvatljive cene čija je snaga od 120W, 130w, 150w.

Jedino integrisano pojačalo preko 100w je PM-10 od 2x200w koje košta oko 8,000€.

Takođe sam video da imaju Pojačalo snage MM7025 od 2x140W ali nisam mogao da verujem da nemaju pred pojačalo.

Tako da sam ipak morao da uzmem AV SR 7013 koje je na svim kanalima 120W kako pišu.

Mislio sam kad ovo pustim ima da bude zvuk perfektan.

Nažalost mogu da zaključiti da

Sansui pojačalo 2x80W sinusa

Hitači gramofon sa stroboskopom, krivom ručicom sa Konkord zvučnicom

Pionirove trosistemske zvučne kutije od 80W sinusa i 92db senzitiva

i kupljni su 1983g. ovo oduvavaju i sa kvalitetnijim zvukom i sa jačinom ovu skalameriju od približno 5000€.

 

1_resize.jpg

2_resize.jpg

Link to comment
Share on other sites

A najžalosnije je gramofon koji je xxx puta nagrađivan kao i Project koji su hvaljeni na sve strane.

Pitate se zašto?

Pa evo kada se završi stranica ploče ne vraća ručicu pa mora da se ubada rupa što dovodi do toga da usporava okretanje tanjira i usporava-opterećuje motor znači kvari ga a samim tim i remen /svašta za te pare/

Poklopac gramofona se samo umetne odozgo i ne zakoči ga. Tako da prilikom podizanje poklopca recimo jednom rukom on se vadi iz ležišta /još jedno svašta za te pare/

Laži para sve redom osim CDa i JBL zvučnika.

Moram da napomenem da stari Hitači gramofon pre 38g sve to ima i ceo sistem koji sam opisao još radi. 

Link to comment
Share on other sites

Moguce da je jedan deo problema do podesavanja Marantz-a (malo tesko ovako "daljinski" dijagnostifikovati), ali vrlo je moguce i da je taj JBL jednostavno preveliki zalogaj za njega. Ne bi me uopste cudilo.

Ali...

Nemoj uopste da te zanima koliko si pojacao na skali - ako pojacavanjem dobijas zvuk koji zelis i odgovarajucu jacinu, sve je to ok. Kao sto je vec receno - skala je logaritamska.

Link to comment
Share on other sites

Имаш тегове од 100кг испред себе и не можеш да их подигнеш. Вежбаш, набациш мишиће па можеш. Ето...

Што си снажнији можеш лакше, прецизније и финије да бараташ њима држећи их рукама.

Link to comment
Share on other sites

A sto se tice prvog post-a u ovoj temi - Audyssey moze da se konfigurise preko mobilne aplikacije. A cak i ako se to ne uradi - poznato je da je sub previse "tanak" i da treba da se doda gain.

Mnogo je lakse podesiti sve uz pomoc mernog mikrofona i REW-a ili neke slicne aplikacije.

Sto se stereo zvuka tice - mora malo da se potrudi oko toga + AVR i nije najsrecnije resenje ako je bitan stereo zvuk. Mada ima i AVR-ova koji su bolji u tome.

Sto se tice jacine - vec je objasnjeno.

Link to comment
Share on other sites

1. Šta bi tobio nadogradnjom na SR 7013 kupovinom MARANTZ MM 7025 snagaš 2x140W na 8 oma

2. SR 7013 Mogu izbaciti iz sistema i ići u kupovinu klasičnog stereo pojačala koje bi odgovaralo za zvučnike JBL TL-260 120-500W sinus na 8 oma.

3. Dajte predlog stereo pojačalado 2500€ +200, 300e ali bi se zadržao na 2500e.

4. Polovne stvari me ne interesuju

Pozdrav 

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno kako ti i dalje preko MARANTZ ND8006 i 7013 ne dobijas jacinu koju zelis?

Tvoj citat, 

B_ Kada pritisnem dugme "MUSIC" izaberem 00DSUR

on automatski prebaci na CD STEREO /jer je cd uključen.

Da, ali ti na AVR biras modove slusanja. Isprobaj sve i vidi. Probaj Pure Direct. I javi. Kupovinom novog pojacivaca snage, dobio bih u kvalitetu stereo signala. Vidi, ako ima neko od drugara da ti pozajmi da isprobas, ili pravac Player, i probaj sa njima da se dogovoris oko testiranja. Das kaparu unapred i isprobas. Verujem da ce izaci u susret, ako si tamo kupio sve Marantz.

Link to comment
Share on other sites

@1963dragon1963 Nemoj zameriti, ali ja mislim da si nesto zeznuo u povezivanju ili se nesto pokvarilo (gotovo sigurno ovo prvo). Nema sanse da se kombinacija koju imas cuje lose i cuje tiho, a da je sve povezano i podeseno kako treba.

Probaj da iskljucis audyssey kad slusas stereo. Najveci zez moze da bude ako ti ne radi downmix sa 5.1 na 2.0, ali kad pustis audyssey da odradi kalibraciju, on to automatski resi (ipak bi trebalo proveriti).

Moze se desiti da imas slabiji izvor signala (CD i gramofon) i da je potrebno da ih pojacas. Udjes u Settings, pa Inputs i Source Level i Analog povecas. Moze do 12db. Ako ga povecas na 12, onda ce ti snagu postici puno ranije nego trenutno. U slucaju da je pojacalo puno slabo i da ne moze da pogura zvucnike, ovo nece pomoci, jer ces i ranije dostici limit i cuces izoblicen zvuk (bas ce da deluje dublji, ali lose kontrolisan itd.) Ali sam ubedjen da pojacalo nije slabo. Sigurno da bi stereo pojacalo te cene imalo bolji zvuk, ali ne toliko koliko se ti zalis da je trenutno los. Po opisu problema, nesto drugo je u pitanju.

Kakav ti je zvuk sa tunera i USB-a?

@nesoneKupovinom novog pojacala dobice na kvalitetu, ali ne od "razocaran sam" do "vau, do jaja". Glavni uslov je da je sve povezano i podeseno kako treba. Daleko je veca razlika u kvalitetu zvuka na dobrom i lose povezanom/podesenom AVR-u nego izmedju AVR-a i stereo pojacala.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, nikolino said:

 

@nesoneKupovinom novog pojacala dobice na kvalitetu, ali ne od "razocaran sam" do "vau, do jaja". Glavni uslov je da je sve povezano i podeseno kako treba. Daleko je veca razlika u kvalitetu zvuka na dobrom i lose povezanom/podesenom AVR-u nego izmedju AVR-a i stereo pojacala.

Naravno za tvoju 1. recenicu, slazem se.

A, za ovu 2. recenicu to je vec diskutabilno. Pricam za stereo signal. Znas i sam kakav AVR treba da bude, da bi se priblizio stereo pojacivacu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...